Ειναι ΟΚ το Booking.com?

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.904
Likes
12.831
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Δέσμευση ποσού ή όχι θα γίνει ανάλογα με τους όρους κράτησης. Αν έκλεισες με δωρεάν ακύρωση, το πιο πιθανό είναι να μη σου δεσμεύσουν τίποτα.
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Ναι με δωρεάν ακύρωση το κλείσαμε.

Ευχαριστώ !!!!
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
  • αν εχει free cancelation δες τους ορους,δε στα τραβαει μεχρι την ημερομηνια που γραφουν οι οροι...


  • Non-refundable τις περισσοτερες φορες τα τραβαει σε 1-2 μερες...μου χει τυχει ομως να τα τραβηξει και μετα απο 2 βδομαδες
 

katerina_L

Member
Μηνύματα
20
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Σαντορίνη, Istanbul
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Καλημέρα!!
Παιδιά επειδή τώρα ψιλοαγχώθηκα, εγώ και ο φίλος μου, μιας και δεν έχουμε προηγούμενη εμπειρία, μέσω αυτής της σελίδας κλείσαμε τα δωμάτια, αλλά τα κλείσαμε δίνοντας και όλο το ποσό... Η ξενοδόχος που την πήρα τηλέφωνο είπε ότι δεν υπάρχει φόβος, απλά θα πρέπει να άνει διαδικασία για να τα πάρει (βαριόταν μάλλον)... Λέτε να γίνει καμιά στραβή?!
 

doraf

Member
Μηνύματα
193
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλημέρα!!
Παιδιά επειδή τώρα ψιλοαγχώθηκα, εγώ και ο φίλος μου, μιας και δεν έχουμε προηγούμενη εμπειρία, μέσω αυτής της σελίδας κλείσαμε τα δωμάτια, αλλά τα κλείσαμε δίνοντας και όλο το ποσό... Η ξενοδόχος που την πήρα τηλέφωνο είπε ότι δεν υπάρχει φόβος, απλά θα πρέπει να άνει διαδικασία για να τα πάρει (βαριόταν μάλλον)... Λέτε να γίνει καμιά στραβή?!
Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το Βooking για όλα μου τα ταξίδια κ είμαι πολύ ευχαριστημένη..οπότε μην αγχώνεσαι
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.883
Likes
9.907
Καλημέρα!!
Παιδιά επειδή τώρα ψιλοαγχώθηκα, εγώ και ο φίλος μου, μιας και δεν έχουμε προηγούμενη εμπειρία, μέσω αυτής της σελίδας κλείσαμε τα δωμάτια, αλλά τα κλείσαμε δίνοντας και όλο το ποσό... Η ξενοδόχος που την πήρα τηλέφωνο είπε ότι δεν υπάρχει φόβος, απλά θα πρέπει να άνει διαδικασία για να τα πάρει (βαριόταν μάλλον)... Λέτε να γίνει καμιά στραβή?!
Ισως το εγκυροτερο στο ειδος του!
 

katerina_L

Member
Μηνύματα
20
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Σαντορίνη, Istanbul
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το Βooking για όλα μου τα ταξίδια κ είμαι πολύ ευχαριστημένη..οπότε μην αγχώνεσαι
απλα επειδη τα δωσαμε ολα τα λεφτα και οχι τον αριθμο της καρτας μονο...
Σε ευχαριστω πολυ παντως..!!! Με ξεαγχωσες αρκετα!!! :)
 

lostre

Member
Μηνύματα
28
Likes
24
Χρόνια χρησιμοποιώ κι εγώ το booking.com χωρίς κανένα πρόβλημα! Όπως είπαν και οι φίλοι, είναι όντως το εγκυρότερο. Μην αγχώνεσαι, κλείνε άφοβα απο εκεί και καλά ταξίδια!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.399
Likes
3.587
απλα επειδη τα δωσαμε ολα τα λεφτα και οχι τον αριθμο της καρτας μονο...
Σε ευχαριστω πολυ παντως..!!! Με ξεαγχωσες αρκετα!!! :)
Mην αγχώνεσαι καθόλου.. Και γω το έχω χρησιμοποιήσει αμέτρητες φορές και τις μισες έχω προπληρώσει την κράτηση χωρίς κανένα προβλημα. Να εκτυπώσεις την κράτηση απ'το booking.com και να την κρατάς μαζί σου. Και αν πλήρωσες με πιστωτική και έχει έρθει ο μηνιαίος λογαριασμός που δείχνει πόσο χρεώθηκες και από ποιόν, κράτα και αυτόν μαζί (χωρίς βεβαια να είναι απαραίτητο, απλά κερδίζεις χρόνο αν γίνει κάποιο λάθος)..
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.093
Likes
6.552
Καλημέρα!!
Παιδιά επειδή τώρα ψιλοαγχώθηκα, εγώ και ο φίλος μου, μιας και δεν έχουμε προηγούμενη εμπειρία, μέσω αυτής της σελίδας κλείσαμε τα δωμάτια, αλλά τα κλείσαμε δίνοντας και όλο το ποσό... Η ξενοδόχος που την πήρα τηλέφωνο είπε ότι δεν υπάρχει φόβος, απλά θα πρέπει να άνει διαδικασία για να τα πάρει (βαριόταν μάλλον)... Λέτε να γίνει καμιά στραβή?!
Ο tripakias που ειναι και δεν εχει σχολιασει ακομα τα μηνυματα; Κατι τετοιες στιγμες μου λειπει που βγαινει και λεει, φανταζομαι εγω τωρα, να μην κλεισετε δυο μονοκλινα αλλα ενα δικλινο κτλ κτλ κτλ!!

Οπως ειπανε και αλλοι, δεν υπαρχει λογος ψιλοαγχωνεσαι.
 

Marlin

Member
Μηνύματα
171
Likes
197
Επόμενο Ταξίδι
Κροατία, Δαλματικές ακτές
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Για αυτούς που δε γνωρίζουν, η Booking.com είναι το μεγαλύτερο και εγκυρότερο site κρατήσεων ξενοδοχείων στον κόσμο. Είναι κάτι παραπάνω από αξιόπιστο και η φιλοσοφία τους είναι πέρα για πέρα "φιλοπελατική" αν με καταλαβαίνετε. Η χρεώσεις που αφορούν ακυρωτικά η Non show δεν εισπράττονται από την booking. Είναι στο χέρι του ξενοδοχείου να τα χρεώσει 'η όχι. Η booking είναι ο μεσολαβητής και το μόνο που πληρώνεται είναι προμήθεια ανα κράτηση. Αποτελεί ενός είδους "προαγωγού" για τα ξενοδοχεία. Το παιχνίδι που παίζεται είναι πολύ μεγάλο, τα ποσά τεράστια και μένουν όλοι ευχαριστημένοι και πίτα και σκύλος (και μερικοί άσχετοι). Ο μεν ξενοδόχος γιατί προβάλλεται σε ένα τόσο δημοφιλές και εύχρηστο site που υπάρχει το 99% των ξενοδοχείων (αν ήθελε ας μην έμπαινε) χωρίς να πληρώσει συνδρομή παρά μόνο προμήθεια 15-20% ανά κράτηση ανάλογα με τη συμφωνία που έχει κάνει - ο καταναλωτής ξέρει οτι εκεί θα βρεί με ευκολία (βάζοντας τα ανάλογα φίλτρα στην αναζήτησή του) το κατάλληλο ξενοδοχείο γι 'αυτόν, φθηνό, ακριβό, με πισίνα, μακριά ή κοντά σε σημεία ενδιαφέροντος κτλ. και έχει και την ασφάλεια του ονόματος της booking. Το ξενοδοχείο θα προσέξει ιδιαίτερα τον πελάτη της booking γιατί έχει τη δυνατότητα να γράψει σχόλια μετά τη διαμονή του τα οποία και θα εμφανίζονται στην σελίδα του ξενοδοχείου στην booking. Όλο το σχέδιο είναι λαμπρό και αυτοί που το σκέφτηκαν θησαυρίζουν. Ο μόνος που ζημιώνεται από την όλη υπόθεση είναι τα τουριστικά γραφεία που μαζί με άλλα σημεία της εποχής αρχίζουν να έχουν απώλεια λόγου ύπαρξης.

Σημ: Δεν ήθελα να φανεί σαν διάλεξη αυτό το post και συγνώμη αν δεν τα κατάφερα.
 

katerina_L

Member
Μηνύματα
20
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Σαντορίνη, Istanbul
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Ρε παιδια σας ευχαριστω ολους μεσα απο την καρδια μου!!! Ειλικρινα!!! Ειστε αστερια!!!! :clap: :hug:
@Jimp δεν ειναι φιλος με την αλλη εννοια.. χαχαχα
Ειναι διαδυκτιακος φιλος που θα συναντηθουμε πρωτη φορα.. Ελπιζω να μην μου βγει σε κακο αυτο το ρισκο.. Αλλα απο τους 9 μηνες που μιλαμε, μαλλον θα ζησω!! :lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.530
Μηνύματα
899.342
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom