Ειναι ΟΚ το Booking.com?

geopnd

Member
Μηνύματα
274
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο-Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
xristo71 40 χρονων εχεις γινει δεν βαρεθηκες να την λες χοντροπετσα σε ολους???κοιτα ρε ανθρωπε την παρτυ σου και ασε τους αλλους να εχουν διαφορετικη γνωμη απο σενα και αν θελουν ας ειναι και επιφυλακτικοι.καλα κανουν στην τελικη.εγω ρισκαρω,ο αλλος δεν θελει να ρισκαρει.απλα τα πραγματα.φιλε βγαλε μια πιστωτικη κανονικη visa.βαλε οριο 1000 ευρω.οσα θελεις βασικα σε νορμαλ πλαισια.αυτο θα σημαινει οτι μεχρι το ποσο που εχεις βαλει οριο μπορεις να κανεις κρατησεις,αγορες κτλ.ειναι πολλυ βολικο και το ελεγχεις πολλυ καλα.για να εισαι 100% ασφαλης οταν κανεις κρατηση απο internet με πιστωτικη οταν θα ανοιξεις την σελιδα της κρατησης δες πανω στην διευθυνση που βαζεις αν γραφει https.το s σημαινει security αρα η κρατηση που κανεις και τα στοιχεια της πιστωτικης που βαζεις ειναι απολυτως ασφαλη.αν δεν εχει s μην κανεις καμμια κινηση.οσο για την γειωση που εριξε το ξενοδοχειο ειναι το οτι ειτε δεν ειχε φραγκα η προπληρωμενη ή οτι το ξενοδοχειο δεν δεχεται προπληρωμενες παρα μονο πιστωτικες
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
Μην ξεχνάμε και όσους είναι στον Τειρεσία!
Θέλουν δεν θέλουν με προπληρωμένες ή χρεωστικές θα παιδεύονται!
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Μετα τα παραπανω μνμ κι επειδη χρησιμοποιησα προπληρωμενη καρτα που ομως δεν ειχε ολο το ποσο για την κρατηση που εκανα μεσω booking εστειλα mail στο ξενοδοχειο να επιβεβαιωσω την κρατηση. Οι ανθρωπο απαντησαν την ιδια μερα οτι η κρατηση ισχυει και με περιμενουν. Φανταζομαι δεν θα υπαρξει προβλημα. Βεβαια και με το booking δεν ειχα θεμα εδω και 20 μερες που εκανα την κρατηση. Και για εισιτηρια στο Βατικανο που εκλεισα μια χαρα την δεχτηκαν.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγω παντως εχω μια debit απο αυτες τις καινουριες με το τσιπακι ,την φορτωσα λεφτα και θα κλεισω εισητηρια ..ελπιζω να μην γινει καμια στραβη.Εχει ξανασυζητηθει το θεμα για τις debit σ αυτο το thread ,δεν θυμαμαι που ειχαμε καταληξει τελικα .
 

annageo

Member
Μηνύματα
95
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Paris!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου...
καλημέρα & καλό μηνα!!
εχω κανει πολλες φορες κράτηση μέσω booking, και ποτε δεν είχα πρόβλημα..
θέλω να σας ρωτήσω σχετικα με το προβλημα που δημιουργήθηκε τωρα..
λοιπον εκανα κρατηση μεσω booking, για το tour eiffel hotel απο 22- 28 Νοεμβριου, μου εστειλαν στο μεηλ το κωδικο κρατησης και όλα καλα!!
ΟΜΩΣ την Παρασκευή με πηραν τηλεφωνο απο την τραπεζα, οτι η πιστωτικη μας καρτα νομιζουν οτι εχει υποκλαπει (υπάρχει τέτοιο ρήμα??) και μας την ακυρωσαν.. το ερωτημα μου ειναι εγω τι πρεπει να κανω? το ξενοδοχειο με την κρατηση εχει δεσμευσει τα χρηματα σε περιπτωση που δεν θα εμφανιζομασταν?
επικοινωνησα με το ξενοδοχειο για να ρωτησω αν η κρατηση μας ειναι οκ.. μεχρι στιγμης δεν μου εχουν απαντησει..
ποια ειναι η γνωμη σας? αν εχετε εμπειρια να μου πειτε γιατι πραγματικά εχω μπερδευτει & δεν θελω να παω Παρισι και να μεινω σε κανενα παγκακι..
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
καλημέρα & καλό μηνα!!
εχω κανει πολλες φορες κράτηση μέσω booking, και ποτε δεν είχα πρόβλημα..
θέλω να σας ρωτήσω σχετικα με το προβλημα που δημιουργήθηκε τωρα..
λοιπον εκανα κρατηση μεσω booking, για το tour eiffel hotel απο 22- 28 Νοεμβριου, μου εστειλαν στο μεηλ το κωδικο κρατησης και όλα καλα!!
ΟΜΩΣ την Παρασκευή με πηραν τηλεφωνο απο την τραπεζα, οτι η πιστωτικη μας καρτα νομιζουν οτι εχει υποκλαπει (υπάρχει τέτοιο ρήμα??) και μας την ακυρωσαν.. το ερωτημα μου ειναι εγω τι πρεπει να κανω? το ξενοδοχειο με την κρατηση εχει δεσμευσει τα χρηματα σε περιπτωση που δεν θα εμφανιζομασταν?
επικοινωνησα με το ξενοδοχειο για να ρωτησω αν η κρατηση μας ειναι οκ.. μεχρι στιγμης δεν μου εχουν απαντησει..
ποια ειναι η γνωμη σας? αν εχετε εμπειρια να μου πειτε γιατι πραγματικά εχω μπερδευτει & δεν θελω να παω Παρισι και να μεινω σε κανενα παγκακι..
Μίλησε πρώτα με την τράπεζα κι ενημερώσου για την κίνηση της κάρτας πριν την ακύρωση και μετά μίλησε τηλεφωνικά και με το ξενοδοχείο.
 

annageo

Member
Μηνύματα
95
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Paris!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου...
καλημέρα & καλό μηνα!!
εχω κανει πολλες φορες κράτηση μέσω booking, και ποτε δεν είχα πρόβλημα..
θέλω να σας ρωτήσω σχετικα με το προβλημα που δημιουργήθηκε τωρα..
λοιπον εκανα κρατηση μεσω booking, για το tour eiffel hotel απο 22- 28 Νοεμβριου, μου εστειλαν στο μεηλ το κωδικο κρατησης και όλα καλα!!
ΟΜΩΣ την Παρασκευή με πηραν τηλεφωνο απο την τραπεζα, οτι η πιστωτικη μας καρτα νομιζουν οτι εχει υποκλαπει (υπάρχει τέτοιο ρήμα??) και μας την ακυρωσαν.. το ερωτημα μου ειναι εγω τι πρεπει να κανω? το ξενοδοχειο με την κρατηση εχει δεσμευσει τα χρηματα σε περιπτωση που δεν θα εμφανιζομασταν?
επικοινωνησα με το ξενοδοχειο για να ρωτησω αν η κρατηση μας ειναι οκ.. μεχρι στιγμης δεν μου εχουν απαντησει..
ποια ειναι η γνωμη σας? αν εχετε εμπειρια να μου πειτε γιατι πραγματικά εχω μπερδευτει & δεν θελω να παω Παρισι και να μεινω σε κανενα παγκακι..
Η προετοιμασια για το Παρισι, έχει ξεκινησει με πολύ άγχος και απροοπτα για την ολη πορεια του ταξιδιου .. να σας πω τις εξελιξεις! Ψαχνοντας στο site του booking, γραφει καπου οτι αν εχει αλλαξει/ καταργηθει η καρτα που κανατε την κρατηση επικοινωνηστε με το ξενοδοχειο, εγω τους εστειλα μηνυμα και μου απαντησαν πολυ ευγενικα σημερα ότι δεν υπαρχει κανενα προβλημα με την κρατηση μας αλλα αν θελουμε μπορουμε να πληρωσουμε με μεταφορα χρηματων σε τραπεζα :shock:... τι να κανω?
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
1.755
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Η προετοιμασια για το Παρισι, έχει ξεκινησει με πολύ άγχος και απροοπτα για την ολη πορεια του ταξιδιου .. να σας πω τις εξελιξεις! Ψαχνοντας στο site του booking, γραφει καπου οτι αν εχει αλλαξει/ καταργηθει η καρτα που κανατε την κρατηση επικοινωνηστε με το ξενοδοχειο, εγω τους εστειλα μηνυμα και μου απαντησαν πολυ ευγενικα σημερα ότι δεν υπαρχει κανενα προβλημα με την κρατηση μας αλλα αν θελουμε μπορουμε να πληρωσουμε με μεταφορα χρηματων σε τραπεζα :shock:... τι να κανω?
Μάλλον αυτοί κατάλαβαν ότι ακυρώθηκε η κάρτα σου και γι αυτό σου προτείνουν μεταφορά χρημάτων μέσω τράπεζας. Μπορείς να τους δώσεις τα στοιχεία της καινούργιας κάρτας ή οποιασδήποτε άλλης. Αυτό δεν είναι δεσμευτικό, όταν φτάσεις στο ξενοδοχείο μπορείς να εξοφλήσεις με όποιο τρόπο εσύ επιθυμείς ακόμα και με μετρητά.
 

annageo

Member
Μηνύματα
95
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Paris!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου...
Το θέμα είναι ότι όντως η καρτα ακυρώθηκε, οποτε αυτοι σε περιπτωση που δεν εμφανιστουμε δεν μπορουν να χρεωσουν την πρωτη βραδια.. σκεφτομουν μηπως εστελνα μεσω τραπεζας τα χρηματα μονο για την 1η βραδια που και αυτοι να ειναι καλυμμενοι και εμεις σε περιπτωση που τυχει τιποτα να μην πληρωσουμε τσαμπα 6 νυχτες.. απο την αλλη φοβαμαι να στειλω τον αριθμο της καρτας μου μεσω μεηλ.
Απο την visa μας ειπαν οτι η προηγουμενη ακυρωθηκε γιατι ειδαν επανειλλημενες προσπαθειες για κλεισιμο αεροπορικων εισιτηριων που τους φανηκαν περιεργες :roll: και ευτυχως γιατι δεν τις καναμε εμεις!!!
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
1.755
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Το θέμα είναι ότι όντως η καρτα ακυρώθηκε, οποτε αυτοι σε περιπτωση που δεν εμφανιστουμε δεν μπορουν να χρεωσουν την πρωτη βραδια.. σκεφτομουν μηπως εστελνα μεσω τραπεζας τα χρηματα μονο για την 1η βραδια που και αυτοι να ειναι καλυμμενοι και εμεις σε περιπτωση που τυχει τιποτα να μην πληρωσουμε τσαμπα 6 νυχτες.. απο την αλλη φοβαμαι να στειλω τον αριθμο της καρτας μου μεσω μεηλ.
Απο την visa μας ειπαν οτι η προηγουμενη ακυρωθηκε γιατι ειδαν επανειλλημενες προσπαθειες για κλεισιμο αεροπορικων εισιτηριων που τους φανηκαν περιεργες :roll: και ευτυχως γιατι δεν τις καναμε εμεις!!!
Αν η πολιτική ακύρωσης του ξενοδοχείου είναι η χρέωση μιας νύχτας σε περίπτωση μη εμφάνισης, πώς γίνεται εσύ να πληρώσεις 6 νύχτες;
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
1.755
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Όσο για τα στοιχεία της πιστωτικής κάρτας μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου αν φοβάσαι , στείλε φαξ ή επικοινώνησε τηλεφωνικά με το ξενοδοχείο για να τους τα δώσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.335
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom