Ειναι ΟΚ το Booking.com?

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Θα σου στειλει το ξενοδοχειο απευθειας στο e-mail σου νεα κρατηση με τη νεα τιμη.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.869
Likes
16.228
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
και εγώ προσπαθώ βρε ΕΡΣΗ να στείλω e-mail στο Sofitel στη Βουδαπεστη αλλά δεν μπορώ να το βρώ,μήπως το γνωρίζει κανείς???
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Θα σου στειλει το ξενοδοχειο απευθειας στο e-mail σου νεα κρατηση με τη νεα τιμη.
αυτο που εννοεις έρση φανταζομαι είναι οτι στην απευθειας προσφορα που θα σου κανει το ξενοδοχειο ,το booking δεν εμπλεκεται πουθενα...απλως θα κάνεις κατ'ευθειαν κρατηση ,σε αυτη την περιπτωση βεβαια ενδεχεται ή μαλλον είναι το πιθανοτερο το ξενοδοχειο να σου ζητησει προκαταβολη....
 

road

Member
Μηνύματα
140
Likes
76
απ' την στιγμή που θα γλιτώσω την προμήθεια του 15-20% νομίζω είναι αρκετό.
 

cdipis

Member
Μηνύματα
16
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Ξεραιλα...
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΛΟ
Καλυτερα ειναι στο email που στελνεις στο ξενοδοχειο να μην αναφερεις τιποτα απολυτως οτι δηλαδη το ειδες στο Booking ή σε διαφημιση στον χρυσο οδηγο (χαχα) ή οπου αλλου! Σε αυτη τη περιπτωση θα σου πουν τραβα και κλειστο απο κει που το δες (με sic τροπο). Απλα ερωτηση για διαθεσιμοτητα δωματιου και τιμη. Σιγουρα θα σου απαντησουν κατι, απο κει και περα τους παζαρευεις ή σε στελνουν ή σε δεχονται. Απλα τα πραγματα. Να ξερετε οτι η απευθειας επαφη χωρις μεσολαβητη ειναι η καλυτερη τελευταιες ερευνες στις ΗΠΑ (τελικα οτι συμβαινει εκει γινεται και σε ολο το κοσμο) αυτο δειχνουν, οτι υπαρχει μεταστροφη του καταναλωτικου κοινου απο το απροσωπο online συστημα αγορας-κρατησης οχι μονο δωματιου ξενοδοχειου αλλα γενικοτερα, στην ανρωπινη επαφη. Πιο συγκεκριμενα ψαχνουμε μεσω ιντερνετ το εκαστοτε προιον στα διαφορα site μεσολαβητων το αγοραζουμε απευθειας απο τον παραγωγο.

Υ.Γ. Κα Ερση το γνωριζω αυτο με τα κεφαλαια ναι ηθελα να φανει οτι φωναζω γιατι δυστυχως η πλειοψηφεια αγνοει τον τροπο που γινεται η κρατηση μεσω Booking ή Venere ή Hrs. Οσοι μαθαινουν οτι ειμαι Ξεν/λος αυτο ρωτανε. Ε Λ Ε Ο Σ!!! Συγνωμη που σου πηρα τα αυτια, δε θα το ξανακανω...οπως ειδες...
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Εγω εκλεισα σε ξενοδοχειο στη Θεσσαλονικη με μη επιστρεψιμη χρεωση.Πηρα και τηλεφωνο,απο περιεργεια.
Η επιβεβαιωση της κρατησης δεν ειχε ερθει μετα απο 2-3 ωρες,παντως.Μου ειπαν οτι το ξενοδοχειο τους συνηθως αφηνει τον πελατη να επιλεξει πως θα πληρωσει,οταν θα ειναι εκει και οτι δεν χρεωνουν την καρτα.
Ετσι και αλλιως,σε ακυρωση ή μη εμφανιση,παιρνουν ολο το ποσο.
Αρα εναποκειται στην πολιτικη του καθε ξενοδοχειου.
Εγω παντως τη Δευτερα θα κοιταξω την καρτα για να το επαληθευσω.
 

cdipis

Member
Μηνύματα
16
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Ξεραιλα...
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΛΟ
Κανεις δεν ειπε οτι το 15%-20% που δινουν προμηθεια θα στο κανουν δωρο σε σενα. Σε ξερουν κι απο χτες? Αλλα και 10% πιο κατω απο το συνολο τιμης στο Booking να σου δωσουν παλι κερδος θα χεις. Το ξαναλεω εχεις απευθειας επαφη με τους ανθρωπους που θα σε υποδεχτουν, θα σε φιλοξενησουν, περνεις ακριβεις πληροφοριες για εκει που θα πας πριν πας. Τους ζητας οτι θες και σε εξυπηρετουν αν μπορουν πχ δωματιο μπροστα ή υσηχο ή ρετιρε ή στον πρωτο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.530
Μηνύματα
899.342
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom