Διαδρομές για Κοζάνη

fotini89

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα!! Είμαι από μακρινό νησί του Αιγαίου και αυτό τον μήνα θα χρειαστεί να ταξιδέψω με το αυτοκίνητο από Αθήνα για Κοζάνη...βλέπω εσείς είστε πιο έμπειροι και κοσμογυρισμένοι από εμένα και θα ήθελα να με συμβουλέψετε για το τι δεν πρέπει να παραλείψω να δω ή να επισκεφτώ!! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.271
Likes
6.464
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Κάνε και μια βόλτα μέχρι το Βελβεντό και απαραίτητα στάση στο Κτήμα Βογιατζή για τα εκπληκτικά κρασιά του!
 

fotini89

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές αλλά μήπως έχετε να μου προτείνετε και κάτι για πριν την Κοζάνη...ανεβαίνοντας να σταματήσω!!Για παράδειγμα στον Βόλο...ή δεν ξέρω που αλλού μιας και που δεν είμαι από πάνω!!
 

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
170
Ο Βόλος είναι λίγο μακριά από Κοζάνη αλλά αν είναι να περάσεις κάποιο χρόνο εκεί κάνε και μια βόλτα σε κοντινό χωριό του πηλίου, μακρυνίτσα πχ.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές αλλά μήπως έχετε να μου προτείνετε και κάτι για πριν την Κοζάνη...ανεβαίνοντας να σταματήσω!!Για παράδειγμα στον Βόλο...ή δεν ξέρω που αλλού μιας και που δεν είμαι από πάνω!!
Όπως καταλαβαίνεις, το αρχικό σου ποστ δε βοηθάει να γίνουμε πιο συγκεκριμένοι: Ποιά διαδρομή θ' ακολουθήσεις? Εθνική οδό Αθηνών - Θεσ/νίκης? Και μετά από την καρμανιόλα της Δεσκάτης? Ή θα το κόψεις δυτικά για να πας από Κρανιά, Μηλιά? Ο Βόλος, έτσι κι αλλιώς είναι εκτός διαδρομής. Και πόσο θα κάτσεις στην Κοζάνη? Πολλά τα ερωτήματα και ανάλογες οι απαντήσεις.
 

fotini89

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Έχεις δίκιο...συγνώμη!! Δεν έχω επιλέξει ακόμα από που θα πάω...Το θέμα είναι ότι θα πρέπει να είμαι Κοζάνη Δευτέρα και θα ξεκινήσω από Αθήνα Παρασκευή για να έχω την ευκαιρία να σταματήσω στην διαδρομή και να δω και άλλα μέρη της Ελλάδας!! Οι γονείς μου που είχαν κάνει πέρσι την διαδρομή ανεβαίνοντας σταμάτησαν Βόλο για φαΐ κοιμήθηκαν στο Πήλιο σε ένα χωριό,την επόμενη μέρα σταμάτησαν λίμνη Πλαστήρα ένα βράδυ και ανέβηκαν Κοζάνη!! Από εκεί πήγαν και μία μονοήμερη στην Καστοριά!! Δεν ξέρω αν σας βοήθησα στο τι ψάχνω!!
 

kozani bill

Member
Μηνύματα
25
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ Η ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
θα πασ απο λαρισα μετα ελασσονα σαρανταπορο κοζανη.θα δεισ την γεφυρα πολυφυτου και θα πιεισ καφε στην νεραιδα.ειναι μετα την γεφηρα ενα χωριο με θεα την λιμνη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.562
Μηνύματα
901.377
Μέλη
39.298
Νεότερο μέλος
STAVROS S

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom