Γεια σε όλους

Μηνύματα
6
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Το χωριό του ΑΗ-ΒΑΣΙΛΗ
Καλησπέρα παιδιά σε όλους και καλή χρονιά . Είμαι και εγω πολύ FUN των ταξιδιών και πιστεύω οτι άνθρωπος που δεν έχει δει άλλα μέρη και άλλους πολιτισμούς θα φύγει από τη ζωή "μισός" .Μπορεί να είμαι λίγο υπερβολική αλλά έτσι βλέπω τη ζωή . Πίστευω οτι όλες οι χώρες όλες οι΄πόλεις, τα χωρια ,όλα έχουν κάτι διαφορετικό να σου πουν και να σου δείξουν .Και η Ελλαδάρα μας είναι υπέροχη αλλά και το εξωτερικό Υπέροχο!!!! Καλά Ταξίδια σε όλους!!!!!! :clap:
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
435
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Καλως ηρθες Vasiliki!!Σιγουρα μπηκες στο σωστο forum!!Καλα ταξιδια λοιπον και σε σενα!!!
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Καλώς ήρθες!Πολύ σωστά αυτά που λες!Συμφωνώ μαζί σου οτι κάθε χώρα, κάθε πολή, κάθε ταξίδι είναι διαφορετικό από τα άλλα!Διαφωνώ με αυτούς που πάνε κάπου και δεν τους αρέσει και λένε δεν ξαναπάω!Εντάξει, μπορεί να μη ξαναπάς, αλλά κράτησε την σαν μία εμπειρία!
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.048
Likes
1.831
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Δες την υπογραφη μου βασικα και ξανασκεψου το :bleh:
να σου πω, ότι δεν γνώριζα ότι τα γνωστά σοφά αυτά λόγια, είχαν ειπωθεί από Αγ. Αυγουστίνο, που από το ιντερνετικό μου ψάξιμο, ήταν μέγας φιλόσοφος, αποκαλούμενος και υιός των Δακρύων. κλπ κλπ

Ετσι για να μαθαίνουμε και όσοι δεν γνωρίζουμε:p

Thanks :clap:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.539
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ο Αυγουστινο0ς εκτος απο φιλοσοφος ειναι κυριως θεολογος ο οποιος ακολουθει το φιλοσοφικο νημα του Πλατωνα και υπηρξε επισκοπος Ιππωνος, μιας πολης στη βορεια Αφρικη. Για τους καθολικους θεωρειται αγιος. Για τους ορθοδοξους θεωρειται ολιγον μπλεγμενο το ζητημα καθοτι ηταν υπερ του filioque. Παντως τον αποκαλουν Ιερος Αυγουστινος.
Εξαιρετικο αυτοβιογραφικο εργο του ειναι οι Εξομολογησεις του. Εχει κυκλοφορησει σχετικα προσφατα σε εξαιρετικη μεταφραση της Φραγκισκης Αμπατζοπουλου.
Πολυ ενδιαφερον βιβλιο, ειδικα το δευτερο μερος το οποιο αναφερεται στις σκεψεις του για το τι ειναι χρονος και μνημη:
ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΠΑΤΑΚΗ
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.987
Likes
27.974
Ο Αυγουστινο0ς εκτος απο φιλοσοφος ειναι κυριως θεολογος ο οποιος ακολουθει το φιλοσοφικο νημα του Πλατωνα και υπηρξε επισκοπος Ιππωνος, μιας πολης στη βορεια Αφρικη. Για τους καθολικους θεωρειται αγιος. Για τους ορθοδοξους θεωρειται ολιγον μπλεγμενο το ζητημα καθοτι ηταν υπερ του filioque. Παντως τον αποκαλουν Ιερος Αυγουστινος.
Εξαιρετικο αυτοβιογραφικο εργο του ειναι οι Εξομολογησεις του. Εχει κυκλοφορησει σχετικα προσφατα σε εξαιρετικη μεταφραση της Φραγκισκης Αμπατζοπουλου.
Πολυ ενδιαφερον βιβλιο, ειδικα το δευτερο μερος το οποιο αναφερεται στις σκεψεις του για το τι ειναι χρονος και μνημη:
ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΠΑΤΑΚΗ
η εκκλησια μας τον γιορταζει 15 ιουνιου
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.020
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom