Γειά σας και από εμένα και καλώς σας βρήκα!

Arla

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Η σχέση μου με τα ταξίδια ήταν σχεδόν ανύπαρκτη λόγω μιας τρομερής πετοφοβίας από την οποία έπασχα σε βαθμό να αποφεύγω το αεροπλάνο (όπως ο διάβολος το λιβάνι) ακόμη και για σύντομες πτήσεις. Μια πτήση τύπου Αθήνα - Καβάλα ήταν το μεγαλύτερο βασανιστήριο στο οποίο θα μπορούσε να με υποβάλει κανείς. Που μπορείς να πας μόνο με το αυτοκίνητο ή το καράβι όμως; Διαβάζα το φόρουμ εδώ και πολύ καιρό - αν και δεν είχα γίνει μέλος - και είχα ενθουσιαστεί με όλες τις ταξιδιωτικές εμπειρίες που αναφέρονται στις σελίδες του, παρόλα αυτά ο φόβος με κρατούσε πίσω. Οπότε πήρα την μεγάλη απόφαση, σκέφτηκα ή θα το κάνω σπουδαία και σοβαρά ή... και πήγα.... Μεξικό!!! Και μάλιστα μόνη!
Η εμπειρία ήταν φανταστική και δεν συγκρίνεται με τίποτα! Τελικά αν πέσεις στα βαθειά κολυμπάς και μάλιστα κάνεις και φιγούρες!
Ευχαριστώ πολύ το φόρουμ για τις ανάλογες δημοσιεύσεις, με βοήθησαν πολύ. Είμαι εδώ να μοιραστώ μαζί σας σκέψεις, προγράμματα και σχέδια για μελλοντικά ταξίδια (δικά σας και δικά μου) και ακόμη και να βοηθήσω, αν μπορώ, όποιον αγαπά τα ταξίδια αλλά φοβάται το αεροπλάνο και στερεί από τον εαυτό του την χαρά της γνωριμίας νέων τόπων και της αίσθησης της ελευθερίας που νιώθεις όταν ταξιδεύεις.
Hola!
 

KOSTAS

Member
Μηνύματα
56
Likes
10
Καλώς ήρθες.:welcome: Τώρα που ξεκίνησες σου εύχομαι να μην σταματήσει με τίποτα:) Καλά ταξίδια.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Πολυ καλα εκανες!!!:clap::clap:
Οποτε περιμενουμε ιστορια απο το αγαπημενο Μεξικο!!
:welcome2:
 

Loca Corazon

Member
Μηνύματα
106
Likes
41
Ένα μεγάλο μπράβο που αγωνίστηκες και ξεπέρασες τους φόβους σου!

Καλά ταξίδια και καλές ταξιδιωτικές εμπειρίες!!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.870
Likes
2.265
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αυτο κιαν ειναι πεσιμο στα βαθεια!!
Μπραβο σου!
Ευχομαι πολλες πολλες ωρες πτησεις.
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
βρε φωβοσουν την πτηση αθηνα-καβαλα αλλα το μεξικο το εκανες ε???
εγω πιστευω οτι φοβασαι τις πτησεις εσωτερικου γι'αυτο............μονο εξωτερικο!
καλως ορισες!
 
Μηνύματα
46
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Ασία παντού
Μπράβο βρε θηρίο............. ξεκίνησες δυναμικά βλέπω, πάντα τέτοια και καλα΄ταξίδια.:clap::clap:
 

viajera

Member
Μηνύματα
65
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ινδονησία
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Η σχέση μου με τα ταξίδια ήταν σχεδόν ανύπαρκτη λόγω μιας τρομερής πετοφοβίας από την οποία έπασχα σε βαθμό να αποφεύγω το αεροπλάνο (όπως ο διάβολος το λιβάνι) ακόμη και για σύντομες πτήσεις. Μια πτήση τύπου Αθήνα - Καβάλα ήταν το μεγαλύτερο βασανιστήριο στο οποίο θα μπορούσε να με υποβάλει κανείς. Που μπορείς να πας μόνο με το αυτοκίνητο ή το καράβι όμως; Διαβάζα το φόρουμ εδώ και πολύ καιρό - αν και δεν είχα γίνει μέλος - και είχα ενθουσιαστεί με όλες τις ταξιδιωτικές εμπειρίες που αναφέρονται στις σελίδες του, παρόλα αυτά ο φόβος με κρατούσε πίσω. Οπότε πήρα την μεγάλη απόφαση, σκέφτηκα ή θα το κάνω σπουδαία και σοβαρά ή... και πήγα.... Μεξικό!!! Και μάλιστα μόνη!
Η εμπειρία ήταν φανταστική και δεν συγκρίνεται με τίποτα! Τελικά αν πέσεις στα βαθειά κολυμπάς και μάλιστα κάνεις και φιγούρες!
Ευχαριστώ πολύ το φόρουμ για τις ανάλογες δημοσιεύσεις, με βοήθησαν πολύ. Είμαι εδώ να μοιραστώ μαζί σας σκέψεις, προγράμματα και σχέδια για μελλοντικά ταξίδια (δικά σας και δικά μου) και ακόμη και να βοηθήσω, αν μπορώ, όποιον αγαπά τα ταξίδια αλλά φοβάται το αεροπλάνο και στερεί από τον εαυτό του την χαρά της γνωριμίας νέων τόπων και της αίσθησης της ελευθερίας που νιώθεις όταν ταξιδεύεις.
Hola!
Μπραβο σου που καταφερες και νικησες το φοβο σου.Χαιρομαι που σου αρεσε το Μεξικο για εκει ετοιμαζομαι και γω.
 

Johnpro

Member
Μηνύματα
130
Likes
22
Όλοι φοβούνται, αλλά δεν αντιδρούν το ίδιο. Γενναίος είναι αυτός που παρά το φόβο του προχωράει. Αυτός που ισχυρίζεται ότι δεν φοβάται καθόλου απλώς λέει ψέματα στον εαυτό του κάτι που κάλλιστα μπορεί να αποτελεί μια ψυχολογική άμυνα απέναντι στο φόβο του.
Η πετοφοβια ειναι ψυχολογικη αρρωστια και μπραβο σου που την καταπολεμισες μονη σου !
καλως ηρθες και καλα ταξιδια !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.537
Μηνύματα
900.174
Μέλη
39.272
Νεότερο μέλος
faihpap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom