Γαμήλιο μέσα Ιουλίου, μικρό budget

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
είσαι σίγουρος ότι τα πακέτα είναι μαζί με φόρους? εγώ για Ευρώπη που ξέρω να σου πω δεν έτυχε ποτέ να βρω πακέτο απο πρακτορείο φθηνότερο απ'ο,τι το κανονίζω μόνη μου....
Αυτό εξαρτάται από πολλά πράγματα:
Πόσο νωρίτερα το κανονίζεις.
Με ποια εταιρεία πετάς.
Σε τι ξενοδοχεία μένεις κλπ....
Κάποιες φορές είναι σίγουρα οικονομικότερο να τα κανονίσεις όλα μόνος σου κάποιες άλλες ομως δεν μπορείς να βρεις με τίποτα οικονομικότερη τιμή απο τα πρακτορεία.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Για παράδειγμα έχω βρει πακέτο για Κο Σαμούι 5 διανυκτ. 800-850 ευρώ/ατομο (μαζί με φόρους), και τα αεροπορικά που βρίσκω εγώ είναι από μόνα τους 1000 ευρώ το άτομο.
Με μια πρόχειρη ματιά με την Egypt air εχει 8-15 Ιουλίου με 667 και Emirates 838
Μπες στο skyscanner.net και δώσε όλο το μήνα ώστε να βρεις τι σε συμφέρει περισσότερο.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Επίσης η Turkish έχει με 675 και από Θεσσαλονίκη δες το λίγο καλύτερα μήπως βρεις κάτι καλό!
 

raeziel

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Επίσης, για το ταξίδι του μέλιτος πρέπει να σκεφτείς τι θέλεις: να δείτε πολλά πράγματα και να γυρνάτε όλη μέρα και να τη βγάζετε φθηνά ή να πάτε κάπου να 'αραξετε' και να καλοπεράσετε?
Ωραία τα road trip που λες, αλλά πιστεύω είναι πολλή ταλαιπωρία για ταξίδι του μέλιτος (στο τέλος της κάθε μέρας θα είσε τόσο κουρασμένοι που δε θα μπορείτε να κάνετε τα...αυτονόητα ;)) . Δεν ξέρω, βεβαια, ανάλογως τι ψάχνετε....
Βασικά θα προτιμούσα να πάω σε ένα εξοτικό μέρος 5-7 μέρες, να χαλαρώσω, και υπήρχε και κάτι να δω σε μια απογευματινή βόλτα, ακόμα καλύτερα. Αλλά και να μην είχε τίποτα άλλο να κάνω, εκτός από το να λιώνω, δεν θα με χάλαγε. Αλλά αυτό το ταξίδι, είναι λίγο πονεμένη ιστορία, γιατί πέρα από το οικονομικό (που πες οτι τελικά βρίσκεις 5 φράγκα παραπάνω να ξοδέψεις), είναι και το γεγονός οτι η γυναίκα δεν έχει πολύ καλές σχέσεις με τα αεροπλάνα (τεράστιο πρόβλημα). Με το ζόρι δηλαδή να κάνει 4-5 ώρες σερί πτήση. :roll: Εκτός αν την χαπακώσω και δεν καταλάβει και πολλά από την πτήση...:lol:

Τα road trip ταξίδια μου αρέσουν περισσότερο, αλλά για γαμήλιο θα προτιμούσα κάτι άλλο. Anyway, θα συνεχίσω να ψάχνω τι εναλλακτικές έχω, και κάπου θα πάμε λογικά. Εξάλλου, ένα ταξίδι είναι πάντα όμορφο, και μπορεί αν καταλήξουμε να κάνουμε κάποιο road trip, να κουραστούμε λίγο παραπάνω, αλλά στο τέλος όμορφα θα περάσουμε. :p

Με μια πρόχειρη ματιά με την Egypt air εχει 8-15 Ιουλίου με 667 και Emirates 838
Μπες στο skyscanner.net και δώσε όλο το μήνα ώστε να βρεις τι σε συμφέρει περισσότερο.
Επίσης η Turkish έχει με 675 και από Θεσσαλονίκη δες το λίγο καλύτερα μήπως βρεις κάτι καλό!
skoumpi, σε ευχαριστώ για την βοήθεια. Την εναλλακτική να φύγω από Θεσσαλονίκη, η αλήθεια είναι οτι δεν την είχα σκεφτεί.
 

clairy_s

Member
Μηνύματα
22
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σμύρνη!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία!!!
καλησπέρα κι από μένα! χαρηκα πολύ που διαβασα το μήνυμα γιατί σκέφτηκα οτι υπάρχουν κι άλλοι που ζητούν τα ίδια πράγματα και δεν είμαστε περίεργοι! ετοιμάζουμε κι εμείς το γαμήλιο ταξίδι μας και σκεφτόμασταν ακριβώς τις ίδιες περιοχές τον ίδιο προυπολογισμό και την ίδια περίοδο....η αληθεια είναι οτι η αναζήτηση από τα γραφεία ακόμα δεν εχει αποδόσει...αλλά και να το ψαξουμε μόνοι μας για ταιλάνδη είναι κομματακι δυσκολο ειδικά με τα αεροπορικά... σκουμπι τα οικονομικά αεροπορικά πως τα εβγαλες γιατι κι εγω στο skyscanner εψαξα...
 

xkyralidis

Member
Μηνύματα
19
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Γκισε τράπεζας
Ταξίδι-Όνειρο
Σπιτσβέργη
Καλησπέρα. Νομίζω με αυτόν τον προυπολογισμό, μπορείτε Κο Σαμούι, ίσως Μπαλί, τέλος πάντων κάπου προς τα εκεί (κόλπο Ταυλάνδης, ή Ινδονησία). Εγώ πήγα Μπαλί, μου άρεσε ιδιαίτερα η χαλάρωση και η ξενοδοχειακή υποδομή. Επίσης θα έβλεπα, και Σαρμ Ελ Σέιχ στην Αίγυπτο, αν θέλεις αραλίκι και απίστευτη ξενοδοχειακή υποστήριξη σε ιδιαίτερα χαμηλή τιμή. Απλά, τα εισιτήρια είναι λίγο τσιμπημένα.
 

RENESA

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
σινγκαπουρη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
κατα καποιο τροπο εξωτικος προορισμος ειναι και η τενεριφη στα καναρια νησια. στον ατλαντικο κοντα στην αφρικη και ανηκουν στην ισπανια. κλιμα υποτροπικο. τελεια ξενοδοχεια και εχει και δραστηριοτητες. πτηση μεσω ευρωπης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.058
Μέλη
39.269
Νεότερο μέλος
Wertom

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom