ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ

bitudimitra

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΟΗΘΕΙΑ..ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΕΝΑ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΜΕ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΩ ΜΕΡΟΣ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ,ΑΦΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ!ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ,ΠΕΡΙΜΕΝΩ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.914
Likes
52.091
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τι ακριβώς θέλετε να κάνετε; Μπάνιο; Βουνό; Αρχαία;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.914
Likes
52.091
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για κάτι λίγο απ' όλα θα σου πρότεινα το Γαλαξίδι και τα γύρω. Έχει αρχαία (Δελφοί και με άψογο σχετικά νέο μουσείο), φύση, παραλίες (όχι τίποτε τρομερό, αλλά το μπανάκι σας θα το κάνετε καθαρά) το Γαλαξίδι είναι από τις ομορφότερες πόλεις της Ελλάδος, η ορεινή Ναυπακτία είναι κοντά με τα ελβετικά της τοπία, πετάγεστε και μέχρι την Αράχωβα άμα λάχει κι αν τα δωμάτια στο Γαλαξίδι είναι ακριβά, μπορείτε να μείνετε και στη διπλανή Ιτέα. Είναι μόλις 213 χλμ από την Αθήνα. Αλλά αν δε μας πεις ακριβώς τι ψάχνετε, θα σου λέμε ο καθένας το μακρύ και το κοντό του. Το Ναύπλιο που ανέφερε η Ζέτα συνδυάζεται ωραιότατα και με Μυκήνες, Επίδαυρο, μη σου πω και ΛΕωνίδιο/παραλίες Κυνουρίας κλπ.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
λοιπον, για να λες "αγορι", αν κυριολεκτεις, υποθετω οτι ειστε νεα παιδια!!
προτεινω κεγω ναυπλιο που ειναι πανεμορφο και θα περασετε σιγουρα σουπερ!!
σαν εναλλακτικη, κλασικα προτεινω τον πορο(δεν μπορω να κανω αλλιως..μου αρεσει πολυ!!), οπου μπορειτε να πατε και με το τουτου!πατε δηλ γαλατά και μετα περνατε απεναντι!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.914
Likes
52.091
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Επίσης κοντά στην Αθήνα, με μεγάλη ποικιλία σε τοπία, καλές θάλασσες, μπόλικη ιστορία και φτηνές τιμές είναι και η Εύβοια...
 

bitudimitra

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Αχχχ..Σας ευχαριστώ πολυ!Δεν περίμενα τέτοια ανταπόκριση,ειδικά τέτοια εποχή που υποτιθεται οι περισσότεροι εχουν φύγει διακοπές!Και τώρα στο θέμα μας..Η αλήθεια είναι οτι θα ήθελα να αποφύγω να πάω σε κάποιο νησί,θα προτιμούσα κατι διαφορετικό που να συνδιάζει θάλασσα και πράσινο,όμορφες παραλίες και τοπία και καλό φαγητό!χαχα!Ζητάω πολλά??Δεν ψάχνω ένα μέρος για να απομονωθώ,απλά θέλω να δω κατι διαφορετικό,κάτι που να μη μου θυμίζει κ τόσο νησί(αφού σε νησί εχω μεγαλώσει).Οι αρχικές μου σκέψεις ήταν βολος-πήλιο,μονεμβασιά,ή απο τη δυτική μερια της πελοποννησου..απλά δεν θέλω το ταξίδι με το αυτοκινητο να ξεπερνά τις 4 ώρες περιπου!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
και η ναυπακτος ειναι επισης μια καλη επιλογη!
και ο βολος, το πηλιο εχει υπεροχες παραλιες γυρω γυρω!!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.914
Likes
52.091
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ωραία, τώρα που το έκανες πιο συγκεκριμένο, κι εγώ για ορεινή Ναυπακτία το βλέπω: λίμνες, βουνά, πράσινο κι έχεις δίπλα αρκετές επιλογές για ημερήσιες.

Δες κι αυτό: Ναύπακτος, ΟρΡινΞ? Ναυπακτία, ξΡνοδοχΡία, ΞΎΞ΅Ξ½ΟŽΞ½Ξ΅Ο‚, διαμονΞ?, Ο†Ξ±Ξ³Ξ·Ο„ΟŒhttp://www.nafpaktia.com/nafpaktia/
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
θάλασσα και πράσινο:Ν.Αχαίας,παραλία Πλατάνου.Είναι ανάμεσα σε Ακράτα και Αίγιο.καταπληκτική παραλία,με λεπτό βοτσαλάκι,καθαρή,χωρίς αχινούς.Σχεδόν 2 ώρες από Αθήνα.Συνδυάζεις άνετα βόλτα στον Ανω Πλάτανο,ή στο Ανω Διακοφτό,ή ακόμα πιο ορεινά Ζαχλωρού,στο δρόμο για τα Καλάβρυτα(πας από την διασταύρωση στο Διακοφτό).
Τέλεια παραλία,πολύ πράσινο στα παραπάνω χωριά και όλα αυτά πολύ κοντά το ένα στο άλλο!
 

bitudimitra

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Νομίζω οτι η ναυπακτος ειναι αυτό που ψάχνω!Αν κ όλα όσα μου προτεινάτε μ'αρεσαν με αποτέλεσμα να μπερδευτώ περισσότερο!!
yorgo αλήθεια θα πας ανταρκτική?Αχχχ..πάρε με μαζί σου!δεν πιάνω πολυ χώρο,ούτε θα κάνω φασαρία!χαχαχα!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.914
Likes
52.091
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Latina, είσαι φουλ από πμ και δε μπορώ να σου στείλω... για σβήσε και κανένα.

Bitudimitra, προς το παρόν πήγαινε στην ορεινή Ναυπακτία και μετά γράψε μας κι ένα ποστ να μας πεις πώς τα πέρασες. Κι άμα είσαι καλό παιδάκι και τρως όλο σου το φαγητό κι ο φίλος σου σε αφήνει να πας βόλτα με τα άλλα παιδάκια, θα δούμε τι θα κάνουμε και με την Ανταρκτική, υπάρχει καιρός πολύς αν και... ο καιρός γαρ εγγύς, ο Χριστόδουλος ζει, κυκλοφορούν ανάμεσά μας, Ελωχίμ και Νεφελίμ έκαναν την Ενδεκάτη Σεπτέμβρη, οι Μάγιας ήταν Έλληνες, ο Τζέγκις Χαν ήταν δισέγγονο του Μεγαλέξανδρου, το Σύμφωνο της Σιών εξουσιάζει τις ζωές μας, η Λέσχη Μπιντελμπέργκερ αποφασίζει για μας χωρίς εμάς και οι Αμερικάνοι μας βομβαρδίζουν με αέρια αποχαύνωσης υπό τη μορφή ζιζανιοκτόνων... Αυτά παθαίνεις όταν γυρίζεις Ελλάδα, ανοίγεις τηλεόραση μετά από μήνες να ακούσεις κάτι στη γλώσσα σου, πέφτεις στο Λιακόπουλο και αποχαυνώνεσαι... Πάει με χάσατε...

Λοιπόν, καλό ταξίδι και είπαμε, να μας γράψεις τις εντυπώσεις σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.545
Μηνύματα
899.834
Μέλη
39.261
Νεότερο μέλος
geormili

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom