Ηνωμένο Βασίλειο Βοήθεια για επιλογή ξενοδοχείου στο Λονδίνο

anthas

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουένος Άιρες
Λοιπόν..βρήκα το Hotel Verta by Rhombus στα 130 ευρώ το βράδυ. Δεδομένου ότι θα μείνουμε Λονδίνο από 23 απόγευμα μέχρι 26 μεσημέρι, τι λέτε οι γνώστες; Συμφέρει να μείνω εκεί από άποψη περιοχής ή όχι καλύτερα;;
 
Last edited by a moderator:

marquis

Member
Μηνύματα
1.289
Likes
911
Λοιπόν..βρήκα το Hotel Verta by Rhombus στα 130 ευρώ το βράδυ. Δεδομένου ότι θα μείνουμε Λονδίνο από 23 απόγευμα μέχρι 26 μεσημέρι, τι λέτε οι γνώστες; Συμφέρει να μείνω εκεί από άποψη περιοχής ή όχι καλύτερα;;
Εφόσον θα μείνετε για τόσο μικρό χρονικό διάστημα όχι. Το ξενοδοχείο δεν βρίσκεται σε κεντρική τοποθεσία ούτε είναι δίπλα από σταθμό του μετρό ώστε τουλάχιστον να διευκολύνονται οι μετακινήσεις σας. Πάντως για τόσες λίγες μέρες καλύτερα να κοιτάξετε για κάτι πιο κεντρικό. Είναι κρίμα να δαπανάτε μέρος του χρόνου σας στις μετακινήσεις από και προς το ξενοδοχείο.
 
Last edited by a moderator:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.188
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Με 130 δεν βρισκεις κανενα σε μια πιο βολικη (απο αποψη συγκοινωνιας) περιοχη;
 

anthas

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουένος Άιρες
Χμμ..έχω βρει και το Copthorne Tara Hotel London Kensington με 281 οι 3 διανυκτερεύσεις. Λέτε να προσανατολιστώ προς εκείνη την περιοχή;
 

anthas

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουένος Άιρες
Βρε παιδιά ευχαριστώ κατ'αρχήν πολύυυ για τις απαντήσεις σας!! :) Επειδή έχω κουρκουτιάσει όμως έπειτα από τόσες ώρες μπροστά από την οθόνη, προσπαθώντας να διαβάσω ολόκληρο τον οδηγό για το Λονδίνο (απορώ πώς τα καταφέρνει κάποιος χαχα) για πείτε γνώμες. Είμαι ανάμεσα σε 3 ξενοδοχεία και δεν ξέρω ποιο να διαλέξω. :/ Copthorne Tara Hotel London Kensington όπως προείπα, Shaftesbury Hyde Park International με 370 και Hilton London Kensington Hotel με 407 ευρουλάκια. Για πείτε για πείτε!!
 
Μηνύματα
2.509
Likes
3.269
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Βρε παιδιά ευχαριστώ κατ'αρχήν πολύυυ για τις απαντήσεις σας!! :) Επειδή έχω κουρκουτιάσει όμως έπειτα από τόσες ώρες μπροστά από την οθόνη, προσπαθώντας να διαβάσω ολόκληρο τον οδηγό για το Λονδίνο (απορώ πώς τα καταφέρνει κάποιος χαχα) για πείτε γνώμες. Είμαι ανάμεσα σε 3 ξενοδοχεία και δεν ξέρω ποιο να διαλέξω. :/ Copthorne Tara Hotel London Kensington όπως προείπα, Shaftesbury Hyde Park International με 370 και Hilton London Kensington Hotel με 407 ευρουλάκια. Για πείτε για πείτε!!
Σαν θέσεις είναι πολύ βολικά και τα τρία,το Hilton(έχω περάσει απ έξω)είναι ας πούμε λιγουλάκι πιό μακρυά από την καρδιά του Λονδίνου αλλά είναι σε μιά πανέμορφη περιοχή μέσα στο πράσινο,δίπλα απο το Ηοlland park και πολύ κοντά στο notting hill,και από συγκοινωνίες πας παντού και με λεωφορεία και με tube.
από κεί και πέρα εξαρτάται τι ποσόν θέλεις να διαθέσεις γιατί βλέπεις υπάρχει διαφορά τιμής πάνω από 120 ευρώ,διάβασε τα σχόλια των χρηστών στο booking για το καθένα για να πάρεις μιά ιδέα για τα συν και τα πλήν του καθενός όπως πχ χρεώσεις ιντερνετ που στα hilton είναι πολύ ακριβές κλπ.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.372
Likes
2.133
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Booking.com: ξενοδοχείο Ibis London Euston, Λονδίνο, Ηνωμένο Βασίλειο - 957 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!

Είχα μείνει τον Νοέμβριο σε αυτό. Τώρα το βλέπω σε πολύ καλή τιμή τότε δίναμε 150Ε/βράδυ. Απλό δωμάτιο, ακριβώς απέναντι από το μετρό, μας βόλεψε γιατί με το μετρο σε 5-10΄είμασταν όπου θέλαμε χωρις πολλές αλλαγες γραμμης
 

djspy21

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
[/size][/b]

καλή τιμή και φαίνεται καλό ξενοδοχείο. Ωστόσο, να έχεις υπόψη σου ότι είναι αρκετά μακρυά από το κέντρο, η σύνδεση με τον υπόγειο δεν είναι τόσο πυκνή όσο σε άλλες περιοχές και θα πρέπει να υπολογίζεις από μισή έως μία ώρα για να φθάσεις στο κέντρο (ανάλογα με τις ώρες αιχμής).
Χθες το βράδυ γυρισαμε, απο Λονδίνο, και εννοείται ότι ήταν τέλεια.
Όσον αφορά το ξενοδοχείο , δεν είχε τίποτα πολυτελειες... αλλά ήταν καθαρό, και με ανετο διπλο κρεβατι, ζεστό νεράκι πάντα, είχε μπανιέρα(όχι ντουζ δηλαδή),και καλή θέρμανση... δηλαδη ότι πρέπει για κάποιους που γυρνανε όλη μέρα και πάνε στο ξενοδοχείο μόνο για έναν ύπνο.

Όσο για την διασυνδεση με το μετρο ειναι πολυ καλη, και δεν αντιμετωπισαμε κανενα προβλημα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.533
Μηνύματα
899.523
Μέλη
39.253
Νεότερο μέλος
DimiKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom