Αυστρία Αυστρία - Ταξίδι στη Βιέννη!!

Giotaki!

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπέρα,
Θα πάμε για πρώτη φορά στην Βιέννη το τελευταίο σκ του Νοεμβρίου με την κόρη μου (11 ετών).
θα φτάσουμε Σάββατο μεσημέρι ,έχω κάνει κράτηση με δωρέαν ακύρωση στο Motel one Wien Westbahnhof (εδώ αρχίζουν οι ερωτήσεις ...)
Είναι καλή περιοχή ?
Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος μετακίνησης ?Απο το αεροδρόμιο να παρουμε το S7 ή το λεωφορείο που εχει κοντά στο ξενοδοχείο στάση.
Η πτήση της επιστροφής είναι Δευτέρα 7.45 με ποιον τρόπο μπορούμε να πάμε στο αεροδρόμιο , υπάρχουν βραδινά λεωφορεία ?
Τι θεωρείτε ότι μπορούμε να δούμε σε μια μισή μέρα με μια κόρη που δεν την ενθουσίαζουν τα μουσεία ?
Ποια κάρτα μεσων μεταφοράς να βγάλουμε?
Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων !
 

manos777

Member
Μηνύματα
31
Likes
30
Καλησπέρα,
Θα πάμε για πρώτη φορά στην Βιέννη το τελευταίο σκ του Νοεμβρίου με την κόρη μου (11 ετών).
θα φτάσουμε Σάββατο μεσημέρι ,έχω κάνει κράτηση με δωρέαν ακύρωση στο Motel one Wien Westbahnhof (εδώ αρχίζουν οι ερωτήσεις ...)
Είναι καλή περιοχή ?
Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος μετακίνησης ?Απο το αεροδρόμιο να παρουμε το S7 ή το λεωφορείο που εχει κοντά στο ξενοδοχείο στάση.
Η πτήση της επιστροφής είναι Δευτέρα 7.45 με ποιον τρόπο μπορούμε να πάμε στο αεροδρόμιο , υπάρχουν βραδινά λεωφορεία ?
Τι θεωρείτε ότι μπορούμε να δούμε σε μια μισή μέρα με μια κόρη που δεν την ενθουσίαζουν τα μουσεία ?
Ποια κάρτα μεσων μεταφοράς να βγάλουμε?
Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων !
Θεωρώ πως δεν υπάρχει κακή περιοχή σε αυτή την πόλη. Τα τρένα είναι εξυπηρετικότατα, αν θυμάμαι καλα δεν είχαμε πάρει καθόλου λεωφορείο. Και συνήθως όλοι βγάζουν την καρτα απεριορίστων την 7ημερη με τα 17 ευρώ αν υπάρχει ακόμη. Όσο για τα παιδιά θα πρότεινα ένα από τα αρχαιότερα λούνα Παρκ Παρτερ ή από τα αρχαιότερα zoo, το Vienna Zoo. Πραγματικά άξιζαν και τα δυο 100% εφόσον υπάρχει ανάλογο μπατζετ
 

Sofia x.

Member
Μηνύματα
23
Likes
8
Καλησπέρα,
Θα πάμε για πρώτη φορά στην Βιέννη το τελευταίο σκ του Νοεμβρίου με την κόρη μου (11 ετών).
θα φτάσουμε Σάββατο μεσημέρι ,έχω κάνει κράτηση με δωρέαν ακύρωση στο Motel one Wien Westbahnhof (εδώ αρχίζουν οι ερωτήσεις ...)
Είναι καλή περιοχή ?
Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος μετακίνησης ?Απο το αεροδρόμιο να παρουμε το S7 ή το λεωφορείο που εχει κοντά στο ξενοδοχείο στάση.
Η πτήση της επιστροφής είναι Δευτέρα 7.45 με ποιον τρόπο μπορούμε να πάμε στο αεροδρόμιο , υπάρχουν βραδινά λεωφορεία ?
Τι θεωρείτε ότι μπορούμε να δούμε σε μια μισή μέρα με μια κόρη που δεν την ενθουσίαζουν τα μουσεία ?
Ποια κάρτα μεσων μεταφοράς να βγάλουμε?
Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων !
Πήγα έγκυος Βιέννη εκείνη την εποχή πριν 5.5 χρόνια.
Εμείς κάτσαμε 3-4 μέρες.
Με λεωφορεία και τραμ μετακινούμασταν, έχει καλή συγκοινωνία.
Την περιοχή που λες δεν τη θυμάμαι καθόλου.
Μπορείτε να πάτε στα χριστουγεννιάτικα σπιτάκια στις διάφορες πλατείες που έχει,έχουν ήδη στολίσει.
Μπορείτε να πάτε σε ένα από τα ανάκτορα που έχει.
Στον ιππικό όμιλο, είναι στο κέντρο της Βιέννης,ρωτάτε τι ώρες έχει και επίδειξη που μπορείτε να δείτε.
Επίσης στο ανάκτορο Σέμπρουν έχει και ζωολογικό κήπο αλλά δεν ξέρω πόσο μακριά είναι από την είσοδο.
Πάρτε ζεστά ρούχα και ιδίως παπούτσια γιατί κάνει κρύο τέτοια εποχή και να πάρετε και ομπρέλες.
Γενικά είναι ακριβή πόλη.
Καλά να περάσετε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.534
Μηνύματα
899.400
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom