Απορίες για κράτηση στο Booking.com

barkour

Member
Μηνύματα
1.244
Likes
5.852
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Σας έτυχε ποτέ να κλείσετε μέσω booking και στη συνέχεια να μιλήσετε με τον ξενοδόχο και να σας προτείνει να ακυρωσετε την κράτηση και να το κλείσετε απευθείας από τον ίδιο με έκπτωση την προμήθεια (20% του ποσού) που κλείσατε στη booking;
Περσι στην Ανδρο. Αφου εκλεισα και ακυρωσα 3 φορες το ιδιο δωματιο - πτωση τιμης- στο τελος με πηρε η ιδια η θεια και το εκλεισα απευθειας σε αυτη :haha:
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.172
Likes
2.018
Περσι στην Ανδρο. Αφου εκλεισα και ακυρωσα 3 φορες το ιδιο δωματιο - πτωση τιμης- στο τελος με πηρε η ιδια η θεια και το εκλεισα απευθειας σε αυτη :haha:
Σε ποιο αν επιτρεπετε?εμενα φετος στο ιδιο νησι εκλεισα κ ενω λεει στη μπουκινγκ χωρις υποχρεωση πληρωμης πριν την αφιξη,μου στειλαν μυνημα στο κινητο να τους βαλω προκαταβολη εκτος πλατφορμας σε τραπεζικο λογαριασμο μεχρι 10 μερες πριν την κρατηση αλλιως θα μου την ακυρωσουν!ενω εχει δυνατοτητα ακυρωσης μεχρι 3 μερες πριν!προς το παρων τους αφηνω αλλα σκεφτομαι συντομα να κανω μια νυξη στην πλατφορμα να τους τα πει 1 χερακι
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.093
Likes
6.556
Σε ποιο αν επιτρεπετε?εμενα φετος στο ιδιο νησι εκλεισα κ ενω λεει στη μπουκινγκ χωρις υποχρεωση πληρωμης πριν την αφιξη,μου στειλαν μυνημα στο κινητο να τους βαλω προκαταβολη εκτος πλατφορμας σε τραπεζικο λογαριασμο μεχρι 10 μερες πριν την κρατηση αλλιως θα μου την ακυρωσουν!ενω εχει δυνατοτητα ακυρωσης μεχρι 3 μερες πριν!προς το παρων τους αφηνω αλλα σκεφτομαι συντομα να κανω μια νυξη στην πλατφορμα να τους τα πει 1 χερακι
Κάνε και στείλε και τα μηνύματα μαζί.
 

Mary Stardust

Member
Μηνύματα
89
Likes
583
Σας έτυχε ποτέ να κλείσετε μέσω booking και στη συνέχεια να μιλήσετε με τον ξενοδόχο και να σας προτείνει να ακυρωσετε την κράτηση και να το κλείσετε απευθείας από τον ίδιο με έκπτωση την προμήθεια (20% του ποσού) που κλείσατε στη booking;
Αμε... Ακόμα και να την αφήσουμε έτσι και αυτός να πει ότι δεν εμφανιστήκαμε καθόλου. Σε αντάλλαγμα με γενναία έκπτωση. Και χωρίς απόδειξη φυσικά. Τουλάχιστον 3 φορές. Προσωπικά φοβάμαι λίγο γιατί αν τελικά φτάσω εκεί και δεν υπάρχει δωμάτιο πχ, δε θα βρω ποτέ το δίκιο μου.
 

Mary Stardust

Member
Μηνύματα
89
Likes
583
Σε ποιο αν επιτρεπετε?εμενα φετος στο ιδιο νησι εκλεισα κ ενω λεει στη μπουκινγκ χωρις υποχρεωση πληρωμης πριν την αφιξη,μου στειλαν μυνημα στο κινητο να τους βαλω προκαταβολη εκτος πλατφορμας σε τραπεζικο λογαριασμο μεχρι 10 μερες πριν την κρατηση αλλιως θα μου την ακυρωσουν!ενω εχει δυνατοτητα ακυρωσης μεχρι 3 μερες πριν!προς το παρων τους αφηνω αλλα σκεφτομαι συντομα να κανω μια νυξη στην πλατφορμα να τους τα πει 1 χερακι
Δεν έχει δικαίωμα να το κάνει αυτό. Να κάνετε σίγουρα νύξη. Για κάποιο λόγο κλείνουμε με δωρεάν ακύρωση. Αλλιώς θα τα σκάγαμε εξαρχής σε κράτηση με μη επιστρεψιμη χρέωση και θα γλυτώναμε και περισσότερα χρήματα.
 
Last edited by a moderator:

thanosth

Member
Μηνύματα
3.431
Likes
7.533
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Sos
Καίγομαι,
ξέρουμε κάποιο τηλέφωνο εν Ελλάδι που μπορω να μιλήσω με εκπρόσωπο της booking για ένα ένα χοντρό μπέρδεμα σε μια κράτηση πτήσης που έκανα πριν λίγη ώρα;
Παιδεύομαι εδώ κ μισή ώρα να το βρω στην πλατφόρμα τους να το βρω και δεν το βρίσκω γιατί είναι καλά... κρυμμένο.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
934
Likes
2.105
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Sos
Καίγομαι,
ξέρουμε κάποιο τηλέφωνο εν Ελλάδι που μπορω να μιλήσω με εκπρόσωπο της booking για ένα ένα χοντρό μπέρδεμα σε μια κράτηση πτήσης που έκανα πριν λίγη ώρα;
Παιδεύομαι εδώ κ μισή ώρα να το βρω στην πλατφόρμα τους να το βρω και δεν το βρίσκω γιατί είναι καλά... κρυμμένο.
 

Attachments

spyros91

Member
Μηνύματα
915
Likes
841
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Καλησπέρα σας! Δεν μπορώ να καταλάβω κάτι. Ψάχνω να βρω δωμάτιο για 3 (για Ντουμπάι) και μου βγάζει ΠΟΛΛΑ τα οποία όμως έχουν ένα κρεβάτι ,ενώ στην τιμή λέει για 3 άτομα.. τι ακριβώς γίνετε?
 

Manos46

Member
Μηνύματα
624
Likes
2.671
Ταξίδι-Όνειρο
???
Καλησπέρα σας! Δεν μπορώ να καταλάβω κάτι. Ψάχνω να βρω δωμάτιο για 3 (για Ντουμπάι) και μου βγάζει ΠΟΛΛΑ τα οποία όμως έχουν ένα κρεβάτι ,ενώ στην τιμή λέει για 3 άτομα.. τι ακριβώς γίνετε?
Μεγάλα κρεβάτια και στην ανάγκη και οι 3 αγκαλιά
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.668
Likes
43.919
Καλησπέρα σας! Δεν μπορώ να καταλάβω κάτι. Ψάχνω να βρω δωμάτιο για 3 (για Ντουμπάι) και μου βγάζει ΠΟΛΛΑ τα οποία όμως έχουν ένα κρεβάτι ,ενώ στην τιμή λέει για 3 άτομα.. τι ακριβώς γίνετε?
Μεχρι 3 ειναι σχεση!
 

iAkis

Member
Μηνύματα
136
Likes
297
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Κάποια δωμάτια με καναπέ, τον υπολογίζουν ως μέρος που μπορεί να κοιμηθεί κάποιος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.535
Μηνύματα
899.467
Μέλη
39.253
Νεότερο μέλος
chemist1975

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom