Κούβα Απορίες Κούβα, πολλές απορίες!

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.904
Likes
52.041
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα!!
Βρισκόμαστε ήδη στην Κούβα εδω και 2 μέρες...
Έρωτας....(οι προτάσεις της ομάδας και οι συμβουλές του Γιωργου βοηθάνε πολυυυυ)
Υπάρχει κάποια πρόταση για φαγητό και ποτό στο Βαραδερο;; (κάτι αξιοπρεπές και όχι πανάκριβο)
Ευχαριστώ!!
Εκαρταται απο τι εννοεις πανακριβο. Salsa suarez καρααξιζει τα λεφτα του φυσικα πληρωνετε σε πεσος αλλιως άστο. ΚΙΚΙ ειναι το σξιοπρεπεστερο απο τα φτηνα. Η νυχτερινη χωη πια ειναι κανενα μεθυσμενο Ρωσο πλην του Beatles που η μπαντα τα σπάει.
 

Nicolas

Member
Μηνύματα
201
Likes
560
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Καλησπέρα!!
Βρισκόμαστε ήδη στην Κούβα εδω και 2 μέρες...
Έρωτας....(οι προτάσεις της ομάδας και οι συμβουλές του Γιωργου βοηθάνε πολυυυυ)
Υπάρχει κάποια πρόταση για φαγητό και ποτό στο Βαραδερο;; (κάτι αξιοπρεπές και όχι πανάκριβο)
Ευχαριστώ!!
Εξαιρετικό φαγητό (ιταλικό) είχε στο Nonna Tina και καλές τιμές, ο χώρος βέβαια είναι μικρός και χρειάζεται κράτηση αλλιώς δίνει και πακέτο, αν είστε του ιταλικού δοκιμάστε το παιδιά, ακόμα θυμάμαι εκείνη την μακαρονάδα θαλασσινών που είχε με αστακό....
 
Last edited:

kostas19821

Member
Μηνύματα
116
Likes
298
Ταξίδι-Όνειρο
Από Μεξικό έως Κολομβία
Καλησπέρα! Φθηνό φαγητό (όταν είχα πάει εγώ το 21)
Αστακός ψητός σε ευρώ 8
Κοτόπουλο φιλέτο 10
Δεν είχε πάρα πολλές επιλογές αλλά μου άρεσε πολύ
Ονομασία: el rancho
Τοποθεσία: calle 56 και 1 varadero , απέναντι από το πάρκο josones
Τηλ (δεν χρειαζόταν κράτηση ) 5345614019
Εύκολα ξανά πήγαινα στο ίδιο (είχα πάει 2 φορές)
 

Ioannis_kap

Member
Μηνύματα
8
Likes
23
Γειά σας αδέρφια. Ζυμώνεται δεύτερη επίσκεψη μετα απο 4 χρόνια, αυτή τη φορά σε συνέχεια 20ημερου Μεξικό.
Είχε πέσει στην αντίληψη μου πως το Cuc πλέον δεν υφίσταται, κάπως έτσι θεώρησα πως ο τουριστικός "χάρτης" είναι κάπως ρευστός.
Υπάρχει κατι για το οποίο θα πρέπει να μεριμνήσουμε πέρα των τετριμμένων;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.904
Likes
52.041
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γειά σας αδέρφια. Ζυμώνεται δεύτερη επίσκεψη μετα απο 4 χρόνια, αυτή τη φορά σε συνέχεια 20ημερου Μεξικό.
Είχε πέσει στην αντίληψη μου πως το Cuc πλέον δεν υφίσταται, κάπως έτσι θεώρησα πως ο τουριστικός "χάρτης" είναι κάπως ρευστός.
Υπάρχει κατι για το οποίο θα πρέπει να μεριμνήσουμε πέρα των τετριμμένων;
Nα αλλάξετε χρήματα στην "παράλληλη" αγορά. Να ξέρετε ότι η βενζίνη είναι πιο δύσκολη, μη νοικιάσετε αμάξι επουδενί. Τα κλασικά περί ασφάλειας/βίζας/plf που πρέπει να τα έχετε πριν την άφιξη. Πλέον θέλει λίγο προσοχή με αρπαγές τσάντας, αλυσίδων κλπ. Πλέον υπάρχει e-sim (αν και δε λειτουργεί καλύτερα από τις προαγορασμένες sim στο αεροδρόμιο ή αυτές που θα σας ενοικιάσει το κατάλυμά σας), τεράστιες ελλείψεις σε φάρμακα, να φέρετε για να αφήσετε κιόλας αν μπορείτε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.534
Μηνύματα
899.399
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom