Γερμανία Ανκόνα-Στουτγκάρδη

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Γεια σας.Επειδή ήρθε η ώρα να μεταναστεύσω κι εγώ μήπως μπορεί να μου πει κάποιος αν ξέρει και έχει κάνει τη διαδρομή που θα μπορούσα να σταματήσω για διανυκτέρευση αφου το καράβι φτάνει 5 το απόγευμα Ανκόνα;Ευχαριστώ!
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
770
Likes
315
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Αν το επίσημο πρόγραμμα λέει ώρα 5μμ., βάλε και +1, 1,5, ίσως και 2, ώρες, για να βγεις αουτοστράντα. Άρα το πολύ να κάνεις 300-350χλμ. Βάλε το χάρτη κάτω και βρες επαρχιακό μοτελ. Φτηνό...
Πάντως καλή τύχη φίλε...Έτσι κάνανε πάντα οι Έλληνες !
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Τόσο πολύ θέλω για να βγώ αουτοστράντα;Ανκόνα θα είμαι 1 Γενάρη.Θα πετύχω κίνηση;Ξέρετε πόσες ώρες θέλω για Σάλτσμπουργκ γιατί έλεγα να κοιμηθώ Αυστρία ή είναι αδύνατον απο οδηγικής πλευράς και λόγω χειμώνα;
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
Σάλτσμπουργκ θα φτασης λογικα 2 τα μασανυχτα αφου εχεις την επομενη μερα ολοκληρη 350 χιλ μετα απο ανκονα καλα ειναι-πχ βερονα μετα για Στουγκάρδη εχεις ενα 6ωρο χαλαρα
 

taver

Member
Μηνύματα
12.601
Likes
29.762
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τόσο πολύ θέλω για να βγώ αουτοστράντα;Ανκόνα θα είμαι 1 Γενάρη.Θα πετύχω κίνηση;Ξέρετε πόσες ώρες θέλω για Σάλτσμπουργκ γιατί έλεγα να κοιμηθώ Αυστρία ή είναι αδύνατον απο οδηγικής πλευράς και λόγω χειμώνα;
Τι να κάνεις στο Σάλτζμπουργκ? Είναι 400 και κάτι χιλιόμετρα παράκαμψη από τη διαδρομή σου. Ψάχνεις τον καλύτερο δρόμο, ή θες να κάνεις και τουρισμό?

2 διαδρομές "παίζουν" για το ταξίδι σου:
- Ancona -> Bologna -> Modena -> Verona -> Trento -> Bolzano -> Innsbruck -> Memmingen -> Ulm -> Stuttgart ή
- Ancona -> Bologna -> Modena -> Parma -> Milano -> Lugano -> St-Gotthard tunnel -> Zurich -> Schaffhausen-> Stuttgart.

Η δεύτερη διαδρομή είναι καλύτερη (και έχει λιγότερες πιθανότητες να κλείσει κάποιος δρόμος σε περίπτωση κακοκαιρίας), αλλά κοστίζει περισσότερο σε διόδια & βινιέτες.
Ότι και να επιλέγεις, η διαδρομή είναι 9-10 ώρες συνολικά. Εφόσον νυκτώνει νωρίς, και θα είσαι και ξενυχτισμένη από το πλοίο, καλύτερα βρες ένα μοτέλ (ή ό,τι) κοντά στο Bologna, ξεκουράσου, και το κάνεις την επόμενη μέρα μονοκοπανιά.
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
taver μπερδεύτηκα στο ινσπρουκ ήθελα να πώ.Στο καράβι πήραμε καμπίνα και ελπίζω να κοιμηθούμε.Υπάρχει περίπτωση επειδή θα είναι ανήμερα πρωτοχρονιά να συναντήσουμε κίνηση στην αουτοστράντα;Πόσες ώρες είναι το μπολτζάνο απο ανκόνα;
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
5 γεματες δεν μπορω να καταλαβω γιατι ζοριζετε την πρωτη μερα ενω την επομενη ειναι ολοκληρη δικια σας καλες 12 bolzano
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
sezar επειδη μεταναστευουμε και στις 2 εχουμε ραντεβου για σπιτια που δεν ξερουμε τι ωρα θα ξεκινησουν γιατι τα κανονιζει η εταιρεια γι αυτο θελω να ειμαι οσο γινεται πιο κοντα γι αυτο κι αγχωνομαι.bolzano στουτγκαρδη ποσες ώρες ειναι;επειδή θα κουβαλαμε πραγματα μαζι μας υπαρχουν ξενοδοχεια με ιδιωτικο χωρο σταθμευσης η παρκινγκ κλειστα;συγνώμη αν σας ζαλίζω αλλά λέγαμε το ταξίδι βόρεια ιταλια νοτια αυστρια γερμανια να ηταν το γαμηλιο αλλα τελικα θα ειναι η υπολοιπη ζωη μας.
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
770
Likes
315
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Απ' τη στιγμή που ανοίγει η πόρτα του φερυ, μέχρι αουτοστράντα, είτε έχει κίνηση είτε όχι, είναι μισή ώρα. Η διαφορά είναι ότι στον χρόνο άφιξης βάλε +1 ώρα. Πάντα έτσι είναι. Άρα το λιγότερο +1,5 ώρες...
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
sezar επειδη μεταναστευουμε και στις 2 εχουμε ραντεβου για σπιτια που δεν ξερουμε τι ωρα θα ξεκινησουν γιατι τα κανονιζει η εταιρεια γι αυτο θελω να ειμαι οσο γινεται πιο κοντα γι αυτο κι αγχωνομαι.bolzano στουτγκαρδη ποσες ώρες ειναι;επειδή θα κουβαλαμε πραγματα μαζι μας υπαρχουν ξενοδοχεια με ιδιωτικο χωρο σταθμευσης η παρκινγκ κλειστα;συγνώμη αν σας ζαλίζω αλλά λέγαμε το ταξίδι βόρεια ιταλια νοτια αυστρια γερμανια να ηταν το γαμηλιο αλλα τελικα θα ειναι η υπολοιπη ζωη μας.
.bolzano ειναι 5 ωρες στουτγκαρδη μια χαρα -βολικο Booking.com: Ξενοδοχείο Der Eggentaler, Cardano, Ιταλία - 177 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.601
Likes
29.762
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
sezar επειδη μεταναστευουμε και στις 2 εχουμε ραντεβου για σπιτια που δεν ξερουμε τι ωρα θα ξεκινησουν γιατι τα κανονιζει η εταιρεια γι αυτο θελω να ειμαι οσο γινεται πιο κοντα γι αυτο κι αγχωνομαι.bolzano στουτγκαρδη ποσες ώρες ειναι;επειδή θα κουβαλαμε πραγματα μαζι μας υπαρχουν ξενοδοχεια με ιδιωτικο χωρο σταθμευσης η παρκινγκ κλειστα;συγνώμη αν σας ζαλίζω αλλά λέγαμε το ταξίδι βόρεια ιταλια νοτια αυστρια γερμανια να ηταν το γαμηλιο αλλα τελικα θα ειναι η υπολοιπη ζωη μας.
Αλλάξτε από τώρα τα ραντεβού. Δεν υπάρχει περίπτωση και να είσαστε business hours στη Στουγκάρδη, και να φτάσετε εκεί με ασφάλεια. Άσε που μπορεί να πέσετε σε άσχημες καιρικές συνθήκες και οι 9-10 ώρες οδήγησης να γίνουν 15-16.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.998
Μέλη
39.267
Νεότερο μέλος
Simmons Robert

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom