Ισπανία Ανδαλουσία - Ερωτήσεις

agmi

Member
Μηνύματα
529
Likes
2.678
Στο Γιβραλταρ ειχα παει χρονια πισω, απο τη Ροτα που ειχα παει, 1/2 μερα, παρκαραμε εκτος και περπατησαμε. Δεν προτεινω διαμονες γιατι ο καθενας εχει τις προτιμησεις του, κ'το budget του. Νμζ οτι θα πρεπει να κατασταλαξετε που θα μεινετε γιατι και οι τιμες ανεβαινουν λογω τουριστικοτητας και η διαθεσιμοτητα περιοριζεται. Εμεις για διαφορους λογος (λογω συζυγου) χρησιμοποιουμε το booking. Καλα ταξιδια.
 

paspap

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Στο Γιβραλταρ ειχα παει χρονια πισω, απο τη Ροτα που ειχα παει, 1/2 μερα, παρκαραμε εκτος και περπατησαμε. Δεν προτεινω διαμονες γιατι ο καθενας εχει τις προτιμησεις του, κ'το budget του. Νμζ οτι θα πρεπει να κατασταλαξετε που θα μεινετε γιατι και οι τιμες ανεβαινουν λογω τουριστικοτητας και η διαθεσιμοτητα περιοριζεται. Εμεις για διαφορους λογος (λογω συζυγου) χρησιμοποιουμε το booking. Καλα ταξιδια.
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες,Καλά ταξίδια κ καλο καλοκαίρι.
 

paspap

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Σίγουρα δεν εξυπηρετούν όλες οι εταιρείες, εμείς είχαμε κλείσει με Goldcar για να αποφύγουμε την πιστωτική.
Καλησπέρα,πως ήταν η ενοικίαση στην goldcar; Συνήθως νοικιάζω απο centauro αλλα βλεπω οτι η goldcar έχει καλυτερες τιμές.
 

dimis_pj

Member
Μηνύματα
29
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι...
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Καλησπέρα, θέλουμε να πάμε road trip Ανδαλουσία στα μέσα Οκτωβρίου και επειδή είμαι στη φάση να κλείσω εισιτήρια είπα να ρωτήσω...
Καταλήγω στο να πετάξουμε για Μάλαγα φτάνοντας ξημερώματα 11 Οκτωβρίου και να επιστρέψουμε από Σεβίλλη ξημερώματα 23 Οκτωβρίου.
Συνολικά θα κοιμηθούμε 12 βράδια και από όσα διάβασα εδώ το πρόγραμμα που λέω είναι 2 διανυκτερεύσεις στη Μάλαγα (αναγκαστικά αφού φτάνουμε ξημερώματα), 1 διανυκτέρευση στη Ρόντα, 2 διανυκτερεύσεις στη Γρανάδα, 1 διανυκτέρευση Ούμπεδα, 2 διανυκτερεύσεις Κόρδοβα και 2 διανυκτερεύσεις Σεβίλλη. Μου μένουν 2 διανυκτερεύσεις που δεν έχω αποφασίσει πως να τις μοιράσω..έχετε κάποια πρόταση; Κάπου να αφαιρέσω ή να προσθέσω διανυκτέρευση; Ίσως κάποια έξτρα πόλη/χωριό; Θα κινούμαστε με λεωφορεία και τρένα
 
Last edited:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.433
Likes
21.559
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλησπέρα, θέλουμε να πάμε road trip Ανδαλουσία στα μέσα Οκτωβρίου και επειδή είμαι στη φάση να κλείσω εισιτήρια είπα να ρωτήσω...
Καταλήγω στο να πετάξουμε για Μάλαγα φτάνοντας ξημερώματα 11 Οκτωβρίου και να επιστρέψουμε από Σεβίλλη ξημερώματα 23 Οκτωβρίου.
Συνολικά θα κοιμηθούμε 13 βράδια και από όσα διάβασα εδώ το πρόγραμμα που λέω είναι 2 διανυκτερεύσεις στη Μάλαγα (αναγκαστικά αφού φτάνουμε ξημερώματα), 1 διανυκτέρευση στη Ρόντα, 2 διανυκτερεύσεις στη Γρανάδα, 1 διανυκτέρευση Ούμπεδα, 2 διανυκτερεύσεις Κόρδοβα και 2 διανυκτερεύσεις Σεβίλλη. Μου μένουν 3 διανυκτερεύσεις που δεν έχω αποφασίσει πως να τις μοιράσω..έχετε κάποια πρόταση; Κάπου να αφαιρέσω ή να προσθέσω διανυκτέρευση; Ίσως κάποια έξτρα πόλη/χωριό; Θα κινούμαστε με λεωφορεία και τρένα
Τη Σεβίλλη την έχω για 3 διανυκτερεύσεις.
 
Μηνύματα
806
Likes
705
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Καλησπέρα, θέλουμε να πάμε road trip Ανδαλουσία στα μέσα Οκτωβρίου και επειδή είμαι στη φάση να κλείσω εισιτήρια είπα να ρωτήσω...
Καταλήγω στο να πετάξουμε για Μάλαγα φτάνοντας ξημερώματα 11 Οκτωβρίου και να επιστρέψουμε από Σεβίλλη ξημερώματα 23 Οκτωβρίου.
Συνολικά θα κοιμηθούμε 13 βράδια και από όσα διάβασα εδώ το πρόγραμμα που λέω είναι 2 διανυκτερεύσεις στη Μάλαγα (αναγκαστικά αφού φτάνουμε ξημερώματα), 1 διανυκτέρευση στη Ρόντα, 2 διανυκτερεύσεις στη Γρανάδα, 1 διανυκτέρευση Ούμπεδα, 2 διανυκτερεύσεις Κόρδοβα και 2 διανυκτερεύσεις Σεβίλλη. Μου μένουν 3 διανυκτερεύσεις που δεν έχω αποφασίσει πως να τις μοιράσω..έχετε κάποια πρόταση; Κάπου να αφαιρέσω ή να προσθέσω διανυκτέρευση; Ίσως κάποια έξτρα πόλη/χωριό; Θα κινούμαστε με λεωφορεία και τρένα
+1 Γρανάδα +1 τουλάχιστον Σεβίλλη (οπωσδήποτε!!) και ίσως +1 Μάλαγα (για παραλία)
 

dimis_pj

Member
Μηνύματα
29
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι...
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Ευχαριστώ παιδιά για τις άμεσες απαντήσεις! Να κάνω μια τελευταία ίσως χαζή ερώτηση; Είναι καλύτερο να ξεκινήσω από Μάλαγα και να τελειώσω Σεβίλλη ή το αντίθετο; Με μια μικρή αλλαγή στις ημερομηνίες μπορώ να ξεκινήσω από Σεβίλλη..και η αλήθεια είναι ότι θεωρητικά το αεροπλάνο φτάνει λίγο νωρίτερα το 1ο βράδυ
 

paspap

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ευχαριστώ παιδιά για τις άμεσες απαντήσεις! Να κάνω μια τελευταία ίσως χαζή ερώτηση; Είναι καλύτερο να ξεκινήσω από Μάλαγα και να τελειώσω Σεβίλλη ή το αντίθετο; Με μια μικρή αλλαγή στις ημερομηνίες μπορώ να ξεκινήσω από Σεβίλλη..και η αλήθεια είναι ότι θεωρητικά το αεροπλάνο φτάνει λίγο νωρίτερα το 1ο βράδυ
Καλημέρα,εγώ φεύγω στις 25 του σεπτέμβρη κ θα κάνω κύκλο,θα φτάσω μάλαγα κ θα φύγω απο μάλαγα. Δε σου ταιριάζει έτσι;
 

dimis_pj

Member
Μηνύματα
29
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι...
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Καλημέρα,εγώ φεύγω στις 25 του σεπτέμβρη κ θα κάνω κύκλο,θα φτάσω μάλαγα κ θα φύγω απο μάλαγα. Δε σου ταιριάζει έτσι;
Σκέφτηκα ότι αφού έχει πτήση από Σεβίλλη γιατί να ξανακάνω τη διαδρομή πίσω προς Μάλαγα και να χάσω χρόνο;
 

reisender

Member
Μηνύματα
63
Likes
72
Καλημέρα! Επιτέλους θα πάμε στο αλ-ανταλούς, 9-10 μερες υπολογιζω..
Σκέφτομαι να κάνω τη διαδρομή: Μάλαγα->Γρανάδα(2)--> Ουβέδα--> Κόρδοβα(2)-->Σεβίλλη (2)-> Ρόντα

Ερώτημα: θα πετάξω για επιστροφή από Σεβίλλη, πράγμα που σημαίνει ότι θα πρέπει να γυρίσω από Ρόντα πίσω στη Σεβίλλη. Μπορείτε να σκεφτείτε άλλο τρόπο να μοντάρω το πρόγραμμα για να μη χρειαστεί να κανω αυτό το πήγαινέλα; Ίσως αν μόλις προσγειωθώ Μάλαγα να παω για ύπνο στη Ρόντα και από εκεί Γρανάδα;

Επίσιης με τρένα-λεωφορεία είπατε θα την παλέψω για αυτά τα μέρη, έτσι; χρειάζεται να κλείσω νωρίτερα τα εισιτηρια;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.520
Μηνύματα
898.811
Μέλη
39.239
Νεότερο μέλος
Rosywillrose

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom