Γενικά Αμοργός,Σκόπελος ή Παξοί???

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Ναι, θα σου πρότεινα ενδεχομένως να πας Κέρκυρα και αν σου βγαίνει το πρόγραμμα να πας για ένα διήμερο ή τριήμερο στους Παξούς. Για να σου δώσω να καταλάβεις, θεωρούνται το νησί για να ηρεμήσεις και να ...διαλογιστείς, χωρίς βέβαια αυτό να στερεί τίποτα από την ομορφιά τους που είναι μοναδική...
 

maria <3

Member
Μηνύματα
81
Likes
11
Αρκεί να πασ στην αρχή του καλοκαιριού γιατί μετά γίνεται πανικός απο ''σκαφάτους'' που κάνουν οτι μπορούν για να κάνουν αισθητή την παρουσία τους. Και μιλάμε για πολύ σκαφος!!! οχι 5-10.
Υπάρχει αυτό το θέμα στο φορουμ. το έχει γράψει ένα παιδί που πηγε με την κοπέλα του. δεν το βρίσκω τώρα αλλα εξηγεί τα πάντα αναλυτικότατα!!
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ευχαριστώ! Σκεφτόμουν για διακοπές αλλά επειδή μένω Βόρεια Ελλάδα και πλέον είναι κοντά οι Παξοί, το βλέπω καλύτερο να πηγαίνω ένα τριήμερο και να διαλέξω πιο μακρινό νησί για κανονικές διακοπές. Δυστυχώς χρόνος υπάρχει κυρίως Αύγουστο :( Άρα θα φάω στη μάπα σκαφάτους και φωνακλάδες ιταλούς!

Thnx για το tip για το θέμα, θα το ψάξω κι αν το βρω το ποστάρω εδώ!
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Όχι, δε ψάχνω για κοντινούς προορισμούς. Εννοούσα ότι θέλω ούτως ή άλλως να πάω Παξούς, αλλά επειδή είναι κοντά να μη θυσιάσω όλες τις διακοπές εκεί. Αρκεί ένα τριήμερο απ'ό,τι λέτε.
 

maria <3

Member
Μηνύματα
81
Likes
11
Όχι, δε ψάχνω για κοντινούς προορισμούς. Εννοούσα ότι θέλω ούτως ή άλλως να πάω Παξούς, αλλά επειδή είναι κοντά να μη θυσιάσω όλες τις διακοπές εκεί. Αρκεί ένα τριήμερο απ'ό,τι λέτε.

Μετά το 3ήμερο αρχίζεις να βαριέσαι σε τόσο μικρό νησί! (Εγώ τουλάχιστον θα βαριόμουν)
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Πολύ πολύ χρήσιμο τιπ κορίτσια! Και απο παραλίες λέει μόνο Αντιπαξούς δλδ; Δίνεις 10ε/άτομο μόνο για την ημερήσια μεταφορά;
 

maria <3

Member
Μηνύματα
81
Likes
11
Πολύ πολύ χρήσιμο τιπ κορίτσια! Και απο παραλίες λέει μόνο Αντιπαξούς δλδ; Δίνεις 10ε/άτομο μόνο για την ημερήσια μεταφορά;

Και οι Παξοί έχουν πολύ ωραίες παραλίες με γαλαζια νερα και πολύ πράσινο τριγύρω αλλα στις καλύτερες πας μόνο με βαρκακι. Υπάρχουν καθημερινά δρομολόγια για αυτές τισ παραλίες και το καραβάκι φεύγει απ το Γάιο. Τώρα για Αντίπαξους δεν ξέρω το κόστος μεταφοράς και αν έχει καθημερινά αλλα λογικά θα έχει. Σε ποιό ξενοδοχείο έκλεισες?
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Δεν έκλεισα ακόμα γιατί δε ξέρω τις ημερομηνίες που θα μπορούμε...Παίζει ένα σενάριο 26-29 Ιουνίου. Θα είμαι Αθήνα και λέω στο γυρισμό να φύγω από Πάτρα προς Πάργα και από εκεί Παξούς. Λίγο που τσεκάρω viamichelin βέβαια είναι τόσες ώρες που κουράζει για τριήμερο.
Πάντως πέρυσι που το έψαχνα είχα δει ότι έχει πρόβλημα ξενοδοχείων! Κάποια πανάκριβα κλεισμένα μέχρι το 2012 (!!!) και τα υπόλοιπα υπερτιμημένα.
 

apithani

Member
Μηνύματα
45
Likes
5
Αμοργο ειναι τελειο νησι!!!!! το συνιστω ανεπιφυλακτα!!!! Twinkie τα ειπες πολυ ωραια κ συμφωνω απολυτα...
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.539
Μηνύματα
899.691
Μέλη
39.256
Νεότερο μέλος
ntan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom