Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Τα 3 παρακατω βιντεακια είναι αφιερωμενα στους 30+ (dik7, idem, apodrasi, Pandora, ANEL, δευκαλιων κλπ.κλπ. )….. δηλαδη στα 80ς. Είναι τρια 10λεπτα βιντεακια με ολες τις 80ς αμερικανικες σειρες... star treck, το μικρο σπιτι στο λιβαδι, δυναστεια, νταλας, το πλοιο της αγαπης, ντιουκς να μη σας τα λεω εγω… ένα μονο εχω να σας πω θα συγκινηθειτε σιγουρα . Μεσα σε αυτή τη μιση ωρα θα περασουν από μπροστα σας όχι μονο οι αμερικανικες σειρες αλλα και όλα τα ελληνικα (παραμυθας, φρουτοπια) αλλα και ξενα κινουμενα σχεδια που βλεπαμε (ροζ πανθηρας, νιλς χολγκερσον, πιπι φακιδομυτη). Το ιδιο βιντεακι ειχα σκοπο να το βαλω στο θεμα που ειχε ανοιξει παλιοτερα ο Dik7 αγαπημενη παιδικη σειρα, αλλα κολλαει τελεια κι εδώ. Dik7 μας ζητησες αποψη για 80ς…. καλη ακροαση-θεαση (να ειστε σιγουροι ότι μολις θα τελειωνει το πρωτο βιντεακι, θα θελετε αμεσως να δειτε το επομενο)

Απιστευτα βίντεο σε ευχαριστώ πάρα πολύ και τι δε μου θύμισες:
1.Ιστορίες του χρυσου πιθήκου (απίστευτη σειρά την είχα ξεχάσει)
2.Ιππότης της Ασφάλτου
3.Ματλοκ (τι σοι δικηγόρος θα γινόμουν)
3. Fame (Η ταινία λέει ότι δεν αξίζει)
4. Γυμνάσιο Ντεγκράσι.
5. Πριν στυπήσει το κουδούνι
6. Sledgehummer
7. Full Hoyse
8. Benny Hill show
9.Dynasty

Τι έγινε οι υπόλοιποι ντρέπεστε; Δευκαλίωνα εσύ από μικρός Dexter έβλεπες;;:bleh::bleh:
Για πείτε και οι υπόλοιποι ποιες βλέπατε και ποιες βλέπετε ακόμη (μην ξεχνάμε κάποιες από αυτές κυκλοφορούν σε dvd)
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.966
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
- Lost in Space (don't you fear, Smith is here!!!)
- Star Trek (την εποχή που ο κάπτεν Κερκ δεν ήταν μεγαλοδικηγόρος στο Boston Legal...)
- High Chaparral (οικογένεια Κάνον και Αριζόνα...)
- Bonanza (Mπεν Καρτράιτ και υιοί...)
- Μάχη (τα ταρα ταράααα!!! Σόντερς!)
- Εκδικητές (καλός ο κύριος Στηντ, αλλά η κυρία Πηλ -βλ. Νταϊάνα Ριγκς -άπαιχτη!)
- Ο Άγιος (ουδέν σχόλιον)
- Οι Αντίζηλοι (Τhe Persuaders! Top! Kαλός κι ο λόρδος Σινκλέρ, αλλά έκοβα φλέβες για τον Ντάνι Γουάιλντ -βλ. Τόνυ Κέρτις...- όπως και για το εκπληκτικό σάουντρακ του Τζον Μπάρι...)
- Η Σήραγγα του Χρόνου (αυτό μάλλον το θυμάμαι μόνο εγώ...)
- Επικίνδυνες Αποστολές (ο φόβος κι ο τρόμος των τηλεφωνικών θαλάμων!)
- Ο Φυγάς (Κίμπελ και μονόχειρες δολοφόνοι)
- Χαβάη 5-0 (Στηβ Μαγκάρετ: 'Book them, Danno!')
- Κότζακ (το λαμπερότερο ελληνικό κρανίο επί αμερικάνικης οθόνης)

Κι άλλα πολλά, μεταξύ αυτών και πολλά παιδικά, όπως η Λάσι, ο Σκίπυ το μικρό καγκουρό, η Μαύρη Καλλονή, κλπ κλπ.
Άμα θυμηθώ και κανένα ακόμα, το προσθέτω......
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Αγγελοι του Τσαρλυ επίσης.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.443
Likes
17.437
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Επανέρχομαι καθώς πριν λίγο είδα το season finale της 4ης περιόδου του εκπληκτικού Dexter. Μιλάμε ότι έχω μείνει ΠΑΓΩΤΟ. Με μεγάλη διαφορά ότι καλύτερο έχει να παρουσιάσει η τηλεόραση τα τελευταία 10 χρόνια. Αφήνει πίσω του για μένα σε μεγάλη απόσταση το αγαπημένο μου Jericho.

Η σειρά έχει κρατηθεί σε πολύ υψηλό επίπεδο για 4 σεζόν, δε μπορώ να θυμηθώ καμία άλλη που να κρατιέται τόσο δυνατή σε 4 seasons. Τα δε τελευταία 10 λεπτά του finale είναι συγκλονιστικά...
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Επανέρχομαι καθώς πριν λίγο είδα το season finale της 4ης περιόδου του εκπληκτικού Dexter. Μιλάμε ότι έχω μείνει ΠΑΓΩΤΟ. Με μεγάλη διαφορά ότι καλύτερο έχει να παρουσιάσει η τηλεόραση τα τελευταία 10 χρόνια. Αφήνει πίσω του για μένα σε μεγάλη απόσταση το αγαπημένο μου Jericho.

Η σειρά έχει κρατηθεί σε πολύ υψηλό επίπεδο για 4 σεζόν, δε μπορώ να θυμηθώ καμία άλλη που να κρατιέται τόσο δυνατή σε 4 seasons. Τα δε τελευταία 10 λεπτά του finale είναι συγκλονιστικά...

Ξεκινήσαμε να βλέπουμε από την αρχή της την 4η σεζόν με ανυπονησία. Κάπου στην πορεία μας φάνηκε ότι ήταν μια από τα ίδια και ότι δεν είχε λόγο να συνεχιστεί η σειρά στο ίδιο μοτίβο. Να σημειώσω ότι μέχρι και τον 3ο κύκλο είμασταν φανατικοί. Την αφήσαμε για λίγο καιρό και είδαμε μαζεμένα τα υπόλοιπα επεισόδια, αυτές τις ημέρες.
Πράγματι το τελευταίο επεισόδιο ήταν όλα τα λεφτά.
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Ξεκινήσαμε να βλέπουμε από την αρχή της την 4η σεζόν με ανυπονησία. Κάπου στην πορεία μας φάνηκε ότι ήταν μια από τα ίδια και ότι δεν είχε λόγο να συνεχιστεί η σειρά στο ίδιο μοτίβο. Να σημειώσω ότι μέχρι και τον 3ο κύκλο είμασταν φανατικοί. Την αφήσαμε για λίγο καιρό και είδαμε μαζεμένα τα υπόλοιπα επεισόδια, αυτές τις ημέρες.
Πράγματι το τελευταίο επεισόδιο ήταν όλα τα λεφτά.

Xaxaxa εγω σε 2 βδομαδες ειδα και τις 4 σεζον, να ειναι καλα και οι γιορτες και που ξεμεινα εδω! Βασικα ο 3ος κυκλος καπου με κουρασε αλλα ναι ο 4ος και το τελευταιο επεισοδειο ηταν καταπληκτικο και μενεις αφωνος για κανενα 10 λεπτο! Θα χει και 5η σεζον; :xmas_cheesygrin:
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.344
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Αν και είναι εγγλέζικη παραγωγή, εσείς που είστε παλιότεροι, θα τη θυμάστε.
Καταπληκτική σειρά.

 
Last edited by a moderator:

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Φαντάζομαι πως πήρατε είδηση ότι ξεκίνησε ο τελευταίος κύκλος Lost.

Ήδη παίχτηκαν στις 2/2 στην Αμερική το δύο πρώτα επεισόδια και ακολουθεί η προβολή τους εντός 48 ωρών στη nova.

Άντε να δούμε πώς θα τελειώσουν τη σειρά και πώς θα δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα.:roll:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
299
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
εγω το lost το εχω βαρεθει..δεν εχω πλεον καμια αγωνια..ουτε περιμενω να εξηγησουν τα ανεξηγητα..
το νεο μου κολλημα λεγεται dexter και ευθυνονται γιαυτο ολοι οσοι εγραψαν στο παρον thread λιγο πιο πανω..(def ακους??;))
 

ph2

Member
Μηνύματα
74
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Συμφωνώ μαζί σου για το lost.Χτες κατέβασα το καινούργιο επεισόδιο και ακόμα δεν μπήκα στο κόπο να το δω.Τώρα είμαι φανατικός με τις νοικοκυρές σε απόγνωση.:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.518
Μηνύματα
898.832
Μέλη
39.239
Νεότερο μέλος
Rosywillrose

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom