Αθηνα, ό,τι συμβαινει και μας ενδιαφερει!

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.871
Likes
9.874
Ξεκινησε η προπωληση για διαφορες θεατρικες παραστασεις. Εχει καποιος να προτεινει καποια που ειδε περσι και συνεχιζεται;
 

paykopete

Member
Μηνύματα
175
Likes
753
Ξεκινησε η προπωληση για διαφορες θεατρικες παραστασεις. Εχει καποιος να προτεινει καποια που ειδε περσι και συνεχιζεται;
Καλά εσύ σκοτώθηκες νωρίς

Αριστερόχειρες

Άνοδος του Αρτούρο Ουι (το είδα προπερσυ αλλά θα πάει και 3ο χρόνο)

Πλούτος Αριστοφάνη σε σκηνοθεσία Κακλέα (παίχτηκε καλοκαίρι Επίδαυρο αλλά θα έχει περιοδεία)

Αινιγματικές Παραλλαγές

Κωλόκαιρος

Οι παίχτες

Συρανό


Αναφέρω όσα αξίζανε από αυτά που είδα πέρυσι! Με διάφορα τα καλύτερα η άνοδος του Αρτούρο Ουι και το Καλά εσύ σκοτώθηκες νωρίς. Αξίζουνε όλα προφανώς!
Δεν ξέρω αν όλα συνεχίζονται και φέτος! Καλή θεατρική σεζόν να έχουμε!
 
Last edited:

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.871
Likes
9.874
Καλά εσύ σκοτώθηκες νωρίς

Αριστερόχειρες

Άνοδος του Αρτούρο Ουι (το είδα προπερσυ αλλά θα πάει και 3ο χρόνο)

Πλούτος Αριστοφάνη σε σκηνοθεσία Κακλέα (παίχτηκε καλοκαίρι Επίδαυρο αλλά θα έχει περιοδεία)

Αινιγματικές Παραλλαγές

Κωλόκαιρος

Οι παίχτες

Συρανό


Αναφέρω όσα αξίζανε από αυτά που είδα πέρυσι! Με διάφορα τα καλύτερα η άνοδος του Αρτούρο Ουι και το Καλά εσύ σκοτώθηκες νωρίς. Αξίζουνε όλα προφανώς!
Δεν ξέρω αν όλα συνεχίζονται και φέτος! Καλή θεατρική σεζόν να έχουμε!
Ο Αρτουρο με ενδιαφερει και να πω την αληθεια πιο πολυ γι’ αυτην την παρασταση ηθελα να ακουσω γνωμες… λες και το ηξερες 😊
Εγω με την σειρα μου, απο αυτα που ειδα περσι και συνεχιζονται, προτεινω «The Doctor» και «12 Ενορκοι».
 

paykopete

Member
Μηνύματα
175
Likes
753
Ο Αρτουρο με ενδιαφερει και να πω την αληθεια πιο πολυ γι’ αυτην την παρασταση ηθελα να ακουσω γνωμες… λες και το ηξερες 😊
Εγω με την σειρα μου, απο αυτα που ειδα περσι και συνεχιζονται, προτεινω «The Doctor» και «12 Ενορκοι».
Εξαιρετική παράσταση και ενδιαφέρον θέμα ! Η σκηνοθεσία του Άρη Μπινιάρη είναι ιδιαίτερη, και ο Χρυσοστόμου είναι ταλεντάρα!
Οι δυο τους είναι κ ο λόγος που θα δω αύριο τις Όρνιθες του Αριστοφάνη που παιζόταν Επίδαυρο το καλοκαίρι.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.649
Likes
43.890
Φετος λεω να προλαβω Αρτουρο. Ηταν συνεχεια sold out περσι!
Μη χασετε Ορεστεια του Τερζοπουλου, αν την πετυχετε καπου. Την ειδα στο Ηρωδειο. Υπερσπανιο να ανεβει ολη η τριλογια, υποδειγματικο ανεβασμα με εμφαση στον Χορο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.902
Likes
12.824
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Early Birds για θέατρα

Bάζω εδώ όλες τις προσφορές της σεζόν.
Κάποια στιγμή (τον Οκτώβριο;) βγάζει και το Θέατρο Τέχνης.

Εθνικό θέατρο
Από 19/9 Εισιτήριο 10€ για μια εβδομάδα.

Θέατρο του Νέου Κόσμου
Εισιτήρια 9€ για όλες τις παραστάσεις έως 22 Σεπτεμβρίου

Θέατρο Σταθμός
Εισιτήρια 8€ για έξι διαφορετικές παραστάσεις έως τις 25 Σεπτεμβρίου https://www.more.com/venue/theatro-stathmos/

Θέατρο της Οδού Κυκλάδων – Λευτέρης Βογιατζής
Ο Ρόζενκραντζ και ο Γκλίντενστερν ειναι νεκροι
12 ευρώ όλα τα εισιτήρια έως 20 Σεπτεμβρίου
(έως 15 εισιτήρια σε κάθε παράσταση)

Αμφι-θέατρο Σπύρου Ευαγγελάτου
The Doctor
12 ευρώ όλα τα εισιτήρια έως 20 Σεπτεμβρίου
(έως 45 εισιτήρια σε κάθε παράσταση)

Θέατρο Πορεία
Prima Facie
12 ευρώ όλα τα εισιτήρια έως 20 Σεπτεμβρίου
εξαντλήθηκαν

ΠΛΥΦΑ
Γένεσις Νο 2
Όλα τα εισιτήρια 10€ έως 30 Σεπτεμβρίου

HOOD art space
Μάθε με να φεύγω
Όλα τα εισιτήρια 10€ έως 6 Οκτωβρίου
 
Last edited:

coco_

Member
Μηνύματα
1.371
Likes
2.105
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Εξαιρετική παράσταση και ενδιαφέρον θέμα ! Η σκηνοθεσία του Άρη Μπινιάρη είναι ιδιαίτερη, και ο Χρυσοστόμου είναι ταλεντάρα!
Οι δυο τους είναι κ ο λόγος που θα δω αύριο τις Όρνιθες του Αριστοφάνη που παιζόταν Επίδαυρο το καλοκαίρι.
Είδα τον χειμωνα την Ανοδο & εχθες τις Ορνιθες...εξαιρετικες παραστάσεις κ οι δυο, με ιδιαιτερη σκηνοθετικη προσεγγιση.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.526
Μηνύματα
899.106
Μέλη
39.244
Νεότερο μέλος
ifi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom