Αεροδρόμια Θεσσαλονίκης - Σόφιας - Σκοπίων

geodimi10

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα σας! Ποιες είναι οι εμπειρίες σας από τα αεροδρόμια Θεσσαλονίκης, Σόφιας και Σκοπίων; Είναι γνωστό για τους Βορειοελλαδίτες, ότι έχει φτηνές πτήσεις και ορισμένες φορές βολεύει περισσότερο να πετάξει κάποιος είτε από Σόφια είτε από Σκόπια σαν καλές εναλλακτικές, αν δεν υπάρχει από Θεσσαλονίκη.
 

connosp

Member
Μηνύματα
457
Likes
1.006
Καλησπέρα σας! Ποιες είναι οι εμπειρίες σας από τα αεροδρόμια Θεσσαλονίκης, Σόφιας και Σκοπίων; Είναι γνωστό για τους Βορειοελλαδίτες, ότι έχει φτηνές πτήσεις και ορισμένες φορές βολεύει περισσότερο να πετάξει κάποιος είτε από Σόφια είτε από Σκόπια σαν καλές εναλλακτικές, αν δεν υπάρχει από Θεσσαλονίκη.
θα επιχειρήσω το καλοκαίρι για Ισπανία, γιατί από Σόφια έχει η Ryanair πολλά δρομολόγια!!!!!!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.447
Likes
21.623
Επόμενο Ταξίδι
Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Των Σκοπίων δεν έχει τύχει να το χρησιμοποιήσω ακόμα, αλλά της Σόφιας είναι μια χαρά αξιοπρεπεστατο διεθνές αεροδρόμιο. Άνετα ξανά πάω να πετάξω απο εκεί. Το σαιτ του είναι μάπα μόνο
 

vikara

Member
Μηνύματα
509
Likes
4.664
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Έχω πετάξει και από τα δύο!Μια χαρά εμπειρίες αμφότερες! Στα Σκόπια αφήσαμε το αυτοκίνητο στο πάρκινγκ, κανένα θέμα. Στη Σοφία φιλοξενήθηκα σε φίλη και γύρισα με λεωφορείο θεσσαλονικη. Αδιαμφισβητητα οικονομικές πτήσεις και από τα δύο αεροδρόμια, κυρίως με Wizz. Πολυ κοντά σε εμας τους βορειοελλαδιτες. Τα έχω πάντα υπόψιν, θα ξαναπέτουσα άνετα ειτε από Σκοπια είτε από Σοφία.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.413
Από Θεσσαλονίκη για Σόφια αν δεν πάει κάποιος με το αυτοκίνητο έχει λεωφορείο η flixbus από 9€ περίπου. Ανάλογα και με την ημέρα. Έχουν χρησιμοποιήσει αρκετοί φίλοι αυτό το αεροδρόμιο λόγω του ότι έχει οικονομικότερα εισιτήρια και δεν μου είπαν κάποιο παράπονο
 

geodimi10

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Από Θεσσαλονίκη για Σόφια αν δεν πάει κάποιος με το αυτοκίνητο έχει λεωφορείο η flixbus από 9€ περίπου. Ανάλογα και με την ημέρα. Έχουν χρησιμοποιήσει αρκετοί φίλοι αυτό το αεροδρόμιο λόγω του ότι έχει οικονομικότερα εισιτήρια και δεν μου είπαν κάποιο παράπονο
Επίσης, υπάρχουν και βουλγάρικες εταιρίες Arda Tur, Tourist Service, Union Ivkoni (αυτές γνωρίζω) που έχουν καθημερινή σύνδεση με αρκετά δρομολόγια Ελλάδα - Βουλγαρία. Ειδικά από Θεσσαλονίκη! Ναι η Flixbus τώρα τελευταία πρέπει να μπήκε στη γραμμή αυτή. Και έχει πολύ φτηνά εισιτήρια. Από Σκόπια όμως τι γίνεται από πλευράς σύνδεσης; Γνωρίζει κάποιος; Έστω ότι θέλω να μη πάω με δικό μου μέσο, τι γίνεται από πλευράς λεωφορείων;
 

connosp

Member
Μηνύματα
457
Likes
1.006
Επίσης, υπάρχουν και βουλγάρικες εταιρίες Arda Tur, Tourist Service, Union Ivkoni (αυτές γνωρίζω) που έχουν καθημερινή σύνδεση με αρκετά δρομολόγια Ελλάδα - Βουλγαρία. Ειδικά από Θεσσαλονίκη! Ναι η Flixbus τώρα τελευταία πρέπει να μπήκε στη γραμμή αυτή. Και έχει πολύ φτηνά εισιτήρια. Από Σκόπια όμως τι γίνεται από πλευράς σύνδεσης; Γνωρίζει κάποιος; Έστω ότι θέλω να μη πάω με δικό μου μέσο, τι γίνεται από πλευράς λεωφορείων;
δες εδω Ελλάδα ΠΓΔΜ - Simeonidis Tours
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.542
Μηνύματα
900.356
Μέλη
39.276
Νεότερο μέλος
geodimi10

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom