Καμπότζη Ένα τετραήμερο στο Σιέμ Ριπ για το πολυπόθητο Άνγκορ Βατ!

erodios

Member
Μηνύματα
141
Likes
590
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ακριβώς έναν μήνα μετά την αρχική ανάρτηση νομίζω πως η εξιστόρησή μου έχει πλέον ολοκληρωθεί. Διόρθωσα χτες και όποια γραμματικά/συντακτικά λάθη βρήκα στο κείμενο. Όσα δεν τα είδα δεν πειράζει. Ας μείνουν.
@katkats νομίζω πως το νήμα είναι έτοιμο να μεταφερθεί στις Ταξιδιωτικές Ιστορίες. Θα ήθελα όμως τα κεφάλαια να αντιστοιχούν στις αναρτήσεις της "ιστορίας σε εξέλιξη" και να έχουν σαν ονομασία τους τίτλους των ξεχωριστών αναρτήσεων. Ευχαριστώ!
@katkats νομίζω πως το νήμα είναι έτοιμο να μεταφερθεί στις Ταξιδιωτικές Ιστορίες. Θα ήθελα όμως τα κεφάλαια να αντιστοιχούν στις αναρτήσεις της "ιστορίας σε εξέλιξη" και να έχουν σαν ονομασία τους τίτλους των ξεχωριστών αναρτήσεων. Ευχαριστώ!
 

mers

Member
Μηνύματα
16
Likes
6
Παιδιά καλησπέρα, έχω ερώτηση, αν μπορείτε να με βοηθήσετε. Κανονίζω το ταξίδι για Βιετνάμ και μετά θα ήθελα να περάσω Ταϊλάνδη στο Πουκετ. Το έχει κάνει κανείς? Πώς μπορώ να πάω πιο εύκολα και οικονομικά? Θα μπορούσα είτε από Σαϊγκόν είτε από Ντανανγκ?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.393
Likes
49.516
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Αναζητείται!
Εξαιρετική ιστορία για ένα μέρος που με ενδιαφέρει ταξιδιωτικά πάρα πολύ. Εδωσες με τον τρόπο σου χρήσιμες πληροφορίες και καλές ταξιδιωτικές ιδέες.
Πάντα τέτοια εύχομαι και πολλά ακόμη ενδιαφέροντα ταξίδια! 😉
 

erodios

Member
Μηνύματα
141
Likes
590
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Κανονίζω το ταξίδι για Βιετνάμ και μετά θα ήθελα να περάσω Ταϊλάνδη στο Πουκετ. Το έχει κάνει κανείς? Πώς μπορώ να πάω πιο εύκολα και οικονομικά? Θα μπορούσα είτε από Σαϊγκόν είτε από Ντανανγκ?
Μολονότι έχω επισκεφτεί και τις δύο χώρες, δεν τις έχω συνδυάσει ποτέ στο ίδιο ταξίδι. Απ' ό,τι βλέπω πάντως, σε μια τυχαία αναζήτηση που έκανα στις Πτήσεις Google, υπάρχει απευθείας πτήση από τη Χο Τσι Μιν (Σαϊγκόν) προς το Πουκέτ. Η τιμή του εισιτηρίου που αναφέρεις εξαρτάται φυσικά από την ημερομηνία του ταξιδιού σου.
Για να έχεις περισσότερες απαντήσεις, θα μπορούσες να υποβάλεις το ερώτημά σου σε νήμα που αφορά τα συγκεκριμένα κράτη και όχι σε αυτό, που αφορά κυρίως την Καμπότζη, παρόλο που στη συνέχεια το ταξίδι μου κατέληξε στο Πουκέτ.

IMG_20240730_154836.jpg
 
Last edited:

erodios

Member
Μηνύματα
141
Likes
590
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εξαιρετική ιστορία για ένα μέρος που με ενδιαφέρει ταξιδιωτικά πάρα πολύ. Εδωσες με τον τρόπο σου χρήσιμες πληροφορίες και καλές ταξιδιωτικές ιδέες.
Σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου σχόλια. Χαίρομαι ιδιαίτερα εάν η ιστορία μου μπορεί να δώσει ιδέες ή να παρακίνησει για ένα ταξίδι στην Καμπότζη.

Πάντα τέτοια εύχομαι και πολλά ακόμη ενδιαφέροντα ταξίδια! 😉
Μετά το "Μάτσου Πίτσου της Ανατολής" σειρά έχει το αυθεντικό Μάτσου Πίτσου, από το οποίο εσύ επέστρεψες πριν από λίγο διάστημα και μας έδωσες την πανέμορφη περιγραφή τού δικού σου ταξιδιού! :xalara:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.518
Μηνύματα
898.833
Μέλη
39.239
Νεότερο μέλος
Rosywillrose

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom