Βέλγιο Ένα βράδυ (μία pub) στις Βρυξέλλες

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
@battered suitcase ενδεχομένως θα με ενδιέφερε, για δώσε ίνφο..

και βέβαια, όπως σωστά κατάλαβε ο S(p)amion, δεν θα κουβαλήσουμε αγκαζέ τους καθηγητές μετά την τελευταία επίσκεψη...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
@battered suitcase ενδεχομένως θα με ενδιέφερε, για δώσε ίνφο..

και βέβαια, όπως σωστά κατάλαβε ο S(p)amion, δεν θα κουβαλήσουμε αγκαζέ τους καθηγητές μετά την τελευταία επίσκεψη...
Εντάξει λοιπόν ....ακολούθα τις συμβουλές του Samion ......
Θα προκοψεις
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Γενικά η πολή έχει έντονη jazz σκηνή. Ένα πολύ ωραίο live jazz μπαράκι είναι το Music Village (The Music Village)
Στο site θα βρεις το αναλυτικό πρόγραμμα με τιμές εισόδου. Προσοχή, στην τιμή δεν περιλαμβάνεται το ποτό (το οποίο όμως είναι σε φυσιολογικές τιμές). Έχουν εξαιρετικά live και για μένα αξίζει πολύ αν σ'αρέσει αυτή η μουσική.
Πολύ γνωστό είναι και το Archiduc L'Archiduc: Jazz, Cocktails, Art Gallery and Live Music in the Heart of Brussels! (6, A.Dansaert, Brussels, Belgium) αλλά προσωπικά προτιμώ το πρώτο που σου έστειλα.
 

milaber22

Member
Μηνύματα
33
Likes
11
Καλησπέρα σας. 9 Μαΐου θα βρίσκομαι Βρυξέλλες για ένα βράδυ. Οι ανωτέρω προτάσεις για jazz εξακολουθούν να ισχύουν; Δεδομένου του ότι το πρόγραμμα μου είναι αρκετά στον αέρα, όπως και η παρέα, χρειάζεται απαραίτητα να γίνει κάποια κράτηση νωρίτερα ή θα είναι είναι εφικτό και το μπαίνω και βλέπω τι παίζει; Επίσης, κάποια πρόταση σε ποιο ροκ ύφος ή ακόμη και σε σκληρότερο ήχο υπάρχει;
Τέλος, κάποια αντίστοιχη πρόταση για Γάνδη Σάββατο και Μπρυζ Κυριακή και Δευτέρα βράδυ υπάρχει;
Εκεί θα είμαι μοναχικός ταξιδιώτης 3-5/05 αντίστοιχα.
Περίπτωση να πετύχω κάτι αντίστοιχο αυτού υπάρχει;
http://www.flickr.com/photos/milaber22/11983792954/
 

Attachments

Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Τι δείχνει στη φώτο; Εννοείς πλατεία με κόσμο;
 
Μηνύματα
1.619
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Οκ κόσμο και μπαράκια έχει γενικότερα η περιοχή του κέντρου, όπως πλατείες St Gery, St Katherine, τριγύρω από Grand Place. Λιγότερο τουριστικά τριγύρω από Porte de Namur, και Ixelles - πλατεία Flagey. Αλλά δεν αξίζει τον κόπο να πας για ένα βράδυ στα λιγότερο τουριστικά και να ψάχνεις. Μια χαρά είναι στο κέντρο, τα τρία πρώτα που σου είπα είναι κοντινά, με απόσταση 1 χιλιόμετρο (το πολύ) συνολικά. Οι προτάσεις που έγραψα για jazz ισχύουν, δες τα sites για επιβεβαίωση παραστάσεων.
Λίγες μέρες αργότερα να πήγαινες θα έπεφτες πάνω στο διήμερο φεστιβάλ τζάζ. http://www.brusselsjazzmarathon.be/
Ελπίζω να βοήθησα
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
385
Likes
420
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Παιδιά θέλω κι εγώ πληροφορίες για μια μέρα στις Βρυξέλλες (για την ακρίβεια 30 ώρες). Ταξιδεύω για άλλον προορισμό και κάνω στάση στο Σαρλερουά. Ενοείτε θα μείνω ένα βράδυ σε hotel στις Βρυξέλλες. Θέλω να δώ σίγουρα το ΑΤΟΜΙΟΥΜ. Τι άλλο προτείνετε??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.011
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom