Ιδέες για έξτρα εισόδημα

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το να πάμε σε δεύτερες εκλογές τον Ιούλιο, τί απόδοση δίνει;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.108
Likes
41.362
Το να πάμε σε δεύτερες εκλογές τον Ιούλιο, τί απόδοση δίνει;
Δεν ξερω που βλεπει καποιος κατι τετοιο. Τα πονταρισματα γινονται στα ποσοστα της ερχομενης Κυριακης σε νομιμο σαιτ.
Κλεισε flex :D
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.108
Likes
41.362
Α, για τον Ιούλιο δε με νοιαζει, στο ίδιο μέρος θα είμαι, αλλάζει μόνο το αν θα τηλεργάζομαι από κει ή οχι :)
Κι εγω στο ιδιο μερος θα ειμαι: στον χωρο εργασιας μου για 10 λεπτα ως επισκεπτρια/ψηφοφορος διατελουσα εν αδεια, ενω θα εργαζονται στα προθυρα εγκεφαλικου χωρις ανεμιστηρα και κλιματιστικο στη θεση μου οι διαξαγοντες τις εκλογες
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Παθητικό εισόδημα: Βγάζουν λεφτά χωρίς να δουλεύουν – Πολύ καλό για να είναι αληθινό; | Parallaxi Magazine

To άρθρο είναι αναδημοσιευμένο από το bbc και μεταξύ άλλων αναφέρει " Σύμφωνα με το Γραφείο Απογραφής των ΗΠΑ, το 20% των αμερικανικών νοικοκυριών κερδίζουν παθητικό εισόδημα, με τις μέσες αποδοχές να βρίσκονται περίπου στα 4.200 $ (3.390 £) ετησίως"

Και ρωτάω, ποιος στο καλό είναι ο τρόπος για κάτι τέτοιο, που έχει ανακαλύψει ένα στα πέντε σπίτια στις ΗΠΑ και όχι τα δικά μας;

Οι δημοσκοπήσεις πάντως που ασχολήθηκα για αρκετό καιρό ήταν απογοήτευση. Πολύ λίγα τα χρήματα. 1€ περίπου στα 20 λεπτά για μια δημοσκόπηση αλλά το βασικότερο είναι ότι καταναλώνεις πολύ χρόνο άσκοπα τις περισσότερες φορές καθώς ξεκινάς και απαντάς σε ερωτήσεις και σε κάποια φάση σου αναφέρει ότι δεν ταιριάζεις στα κριτήρια της δημοσκόπησης και σε σταματάει.

Κάποια εταιρία μάλιστα πλήρωνε με δωροεπιταγή την οποία επειδή δεν την χρησιμοποίησα μέσα σε 3 μήνες μου είπαν από το κατάστημα ότι έληξε. Χωρίς να έχει αναφερθεί βέβαια ποτέ στην σελίδα ότι ίσχυε κάποιο χρονικό διάστημα για την είσπραξη της...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.108
Likes
41.362
Παθητικό εισόδημα: Βγάζουν λεφτά χωρίς να δουλεύουν – Πολύ καλό για να είναι αληθινό; | Parallaxi Magazine

To άρθρο είναι αναδημοσιευμένο από το bbc και μεταξύ άλλων αναφέρει " Σύμφωνα με το Γραφείο Απογραφής των ΗΠΑ, το 20% των αμερικανικών νοικοκυριών κερδίζουν παθητικό εισόδημα, με τις μέσες αποδοχές να βρίσκονται περίπου στα 4.200 $ (3.390 £) ετησίως"

Και ρωτάω, ποιος στο καλό είναι ο τρόπος για κάτι τέτοιο, που έχει ανακαλύψει ένα στα πέντε σπίτια στις ΗΠΑ και όχι τα δικά μας;

Οι δημοσκοπήσεις πάντως που ασχολήθηκα για αρκετό καιρό ήταν απογοήτευση. Πολύ λίγα τα χρήματα. 1€ περίπου στα 20 λεπτά για μια δημοσκόπηση αλλά το βασικότερο είναι ότι καταναλώνεις πολύ χρόνο άσκοπα τις περισσότερες φορές καθώς ξεκινάς και απαντάς σε ερωτήσεις και σε κάποια φάση σου αναφέρει ότι δεν ταιριάζεις στα κριτήρια της δημοσκόπησης και σε σταματάει.

Κάποια εταιρία μάλιστα πλήρωνε με δωροεπιταγή την οποία επειδή δεν την χρησιμοποίησα μέσα σε 3 μήνες μου είπαν από το κατάστημα ότι έληξε. Χωρίς να έχει αναφερθεί βέβαια ποτέ στην σελίδα ότι ίσχυε κάποιο χρονικό διάστημα για την είσπραξη της...
Δεν ειναι αυτο το παθητικο εισοδημα. Ειναι αυτο που η περιουσια γεννα χρηματα, πχ ενοικια, καταθεσεις, επενδυσεις.
Υποψιν σε καποιες πολεις αυτο το ποσο δεν ειναι τοσο μεγαλο οσο φαινεται σε ευρω, μπορει να ειναι το ενοικιο ενος μηνα. Δευτερον, εχοντας προβληματικο συστημα συνταξεων, ειναι απαιτουμενο να κανουν επενδυσεις για να βγαλουν καποιο ειδος συνταξης.
Αυτα που αναφερει το αρθρο ειναι παραπλευρο εισοδημα, δηλαδη παραγεις περιομεχομενο για πλατφορμες και ειναι εργασια με εργατοωρες.
 
Last edited:

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.309
Likes
8.244
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Trolls's posts ... για κόμματα και πολιτικούς ! Συ είπας ! :innocent:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.449
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom