Ναμίμπια Visa για Ναμίμπια

Laloa

Member
Αν κάποιος έχει κάνει την διαδικασία της βίζας μέσω Αγγλίας έχω μια απορία. Στέλνεις τα έγγραφα μαζί με το διαβατήριο σου και αναφέρει ότι πρέπει να έχεις προπληρωσει και το κόστος της επιστροφής της αποστολής στην Ελλάδα. Γνωρίζετε ποια μεταφορική το παρέχει αυτό σε δέματα εξωτερικού;
 

Laloa

Member
Δεν χρειάζεται να στείλεις τίποτα,το Ελληνικό διαβατήριο παίρνει τη βίζα στο αεροδρόμιο του Windhoek
Σε ευχαριστώ αλλά ακόμα κι έτσι να είναι, δυστυχώς η visa on arrival ισχύει μόνο στο αεροδρόμιο και όχι στα χερσαία σύνορα οπότε δε βολεύει για την περίπτωση μας(θα περάσουμε με αυτοκίνητο από Νότια Αφρική).
 

Samion

Member
Σε ευχαριστώ αλλά ακόμα κι έτσι να είναι, δυστυχώς η visa on arrival ισχύει μόνο στο αεροδρόμιο και όχι στα χερσαία σύνορα οπότε δε βολεύει για την περίπτωση μας(θα περάσουμε με αυτοκίνητο από Νότια Αφρική).
Αν ανοιγες το λινκ θα ειχες δει οτι ισχυει και σε χερσαια. Μονο που σαφως δεν αναφερονται η Ελλαδα κ η Κυπρος.
 

Laloa

Member
Αν ανοιγες το λινκ θα ειχες δει οτι ισχυει και σε χερσαια. Μονο που σαφως δεν αναφερονται η Ελλαδα κ η Κυπρος.
Έχω επικοινωνήσει μέσω email με την πρεσβεία και μου απάντησαν ότι για τα χερσαία σύνορα η βίζα κατά την άφιξη δεν ισχύει.
Screenshot_20240311_225945.jpg
 

Samion

Member
Έχω επικοινωνήσει μέσω email με την πρεσβεία και μου απάντησαν ότι για τα χερσαία σύνορα η βίζα κατά την άφιξη δεν ισχύει. View attachment 456379
Στο σαιτ τους αλλα λενε, δεν ξερω ποσο αξιοπιστο ειναι. Θα εμπιστευομουν ενα κυβερνητικο σαιτ.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.533
Μέλη
38.943
Νεότερο μέλος
MelinaK

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top