The official off-topic

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Όσο για την διαδικασία δεν είναι τόσο απλό όσο νομίζεις tripakias.Υπάρχουν ολόκληροι ιδιωτικοί στρατοί που προστατεύουν τα κανάλια από τέτοιου είδους κινήσεις και προηγήθηκε διαβούλευση για το πως θα γίνει και τι θα παίζει.
Δεν ξερω πως και τι εγινε, ουτε την ανακοινωση εχω δει. Μου φαινεται ομως ευκολο οι εικονοληπτες να ανεβασουν μια καρτα διαμαρτυριας... Δεν καταλαβαινω γιατι επρεπε να γινουν διαπραγμεταυσεις. Δηλαδη πως μπορει να επεμβει η οποιαδηποτε δυναμη καταστολης στην καταληψη;
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δεν ξερω πως και τι εγινε, ουτε την ανακοινωση εχω δει. Μου φαινεται ομως ευκολο οι εικονοληπτες να ανεβασουν μια καρτα διαμαρτυριας... Δεν καταλαβαινω γιατι επρεπε να γινουν διαπραγμεταυσεις. Δηλαδη πως μπορει να επεμβει η οποιαδηποτε δυναμη καταστολης στην καταληψη;
Ε,άσε μια φορά να ξέρουμε κι εμείς δυο πράγματα παραπάνω για το θέμα.Πως ξέρεις εσύ τα τουριστικά....

Οι ιδιωτικοί αυτοί φρουροί δεν περιμένουν να επέμβουν εκ των υστέρων,είναι μόνιμα παρόντες εκεί κι όχι μόνο.Αν δυσκολέψουν τα πράγματα μπορούν να ρίξουν και το σήμα από τις κεραίες.Εκεί να δεις στρατούς.

Τώρα όλα αυτά μπορεί να φαντάζουν συνομοσιολογικά,αλλά είναι η αλήθεια.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.202
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Δεν ξερω πως και τι εγινε, ουτε την ανακοινωση εχω δει. Μου φαινεται ομως ευκολο οι εικονοληπτες να ανεβασουν μια καρτα διαμαρτυριας... Δεν καταλαβαινω γιατι επρεπε να γινουν διαπραγμεταυσεις. Δηλαδη πως μπορει να επεμβει η οποιαδηποτε δυναμη καταστολης στην καταληψη;
Δηλαδή δεν σου φαίνεται περίεργο να δίνεται η ελευθερία λόγου στο ίδιο το κανάλι που κατηγορείται? Σωστότατο, αλλά περίεργο!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ε,άσε μια φορά να ξέρουμε κι εμείς δυο πράγματα παραπάνω για το θέμα.Πως ξέρεις εσύ τα τουριστικά....

Οι ιδιωτικοί αυτοί φρουροί δεν περιμένουν να επέμβουν εκ των υστέρων,είναι μόνιμα παρόντες εκεί κι όχι μόνο.Αν δυσκολέψουν τα πράγματα μπορούν να ρίξουν και το σήμα από τις κεραίες.Εκεί να δεις στρατούς.

Τώρα όλα αυτά μπορεί να φαντάζουν συνομοσιολογικά,αλλά είναι η αλήθεια.
Ερωτηση εκανα και περιμενα να απαντησεις... Ευχαριστω.

Δηλαδή δεν σου φαίνεται περίεργο να δίνεται η ελευθερία λόγου στο ίδιο το κανάλι που κατηγορείται? Σωστότατο, αλλά περίεργο!
Οχι, δεν μου φαινεται περιεργο.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.202
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Οχι, δεν μου φαινεται περιεργο.

Μου φαίνεται περίεργο που δεν σου φαίνεται περίεργο! :bleh:
Δεν ξέρω, δεν έχω συνηθίσει σε τόση δημοκρατία.. Κι αυτά που λέει ο μαλτάκιας παραπάνω, ότι πχ αν χρειαστεί ρίχνουν ξαφνικά μέχρι και τις κεραίες, δεν το ήξερα, αλλά κάτι τέτοιο φανταζόμουν..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.189
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μου φαίνεται περίεργο που δεν σου φαίνεται περίεργο! :bleh:
Δεν ξέρω, δεν έχω συνηθίσει σε τόση δημοκρατία.. Κι αυτά που λέει ο μαλτάκιας παραπάνω, ότι πχ αν χρειαστεί ρίχνουν ξαφνικά μέχρι και τις κεραίες, δεν το ήξερα, αλλά κάτι τέτοιο φανταζόμουν..
Μαλλον αλλο πραγμα ρωτησες και αλλο καταλαβα και απαντησα. Αν εννοεις πως ειναι περιεργο να δινεται η ελευθερια του λογου απο την εργοδοσια προς τους εργαζομενους, ναι ειναι πολυ περιεργο...
Νομιζω ομως πως δεν ειναι στο χερι της πλεον. Τωρα γιατι δεν κατεβαζουν τις κεραιες; Μαλλον θα εχουν παιξει ρολο και οι διαπραγματευσεις που λεει ο maltakias.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
E,προφανώς.
Και επίσης πιθανόν είναι ότι ο Γιαννίκος επέτρεψε την κίνηση για να σπάσει λίγο η οργή των εργαζομένων όσο αυτός έκανε το παιχνίδι του μέχρι την τελική αποχώρησή του.Εξάλλου αν το κείμενο που ανεβάζουν οι εργαζόμενοι χοντρύνει -αναφερθεί π.χ. σε κοινωνικά ζητήματα- είναι πολύ πιθανό όντως να ρίξουν το σήμα.

Αρκετά όμως.Το χ....με το off-topic.Για άλλες απορίες σε πμ
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.010
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom