The official off-topic v3. ®

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Krazykat

Member
Μηνύματα
268
Likes
543
Ποσο βρεφη δηλαδη?:lol:
9 και 10 μηνών... Αντικειμενικοί κριτές, με ουρανίσκο που δεν έχει διαφθαρεί από το junk food, τα κάθε λογής σνακ κι ετοιματζίδια... Τώρα, αν το χαμόγελο της ευδαιμονίας που μας έσκασαν αφού δοκίμασαν τη βασιλόπιτα οφειλόταν στη μαεστρία του Παρλιάρου ή στην ουδόλως ευκαταφρόνητη ποσότητα amaretto που περιείχε η συνταγή.. δε θα το μάθουμε ποτέ :haha::haha::haha:
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.159
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Εγώ ως ξενιτεμένη θα περιοριστώ στο να προτείνω τη συνταγή για πίτα που δοκίμασα φέτος και απέσπασε θετικές κριτικές από multinational κοινό, που συμπεριλάμβανε δυο απαιτητικά γκουρμέ βρέφη :). Όταν το κανονίσετε, κόψτε κι ένα κομμάτι και για μας τον απόδημο!
Έλα πες αλήθεια τη βασιλόπιτα τη δώσατε στα βρέφη για να κοιμούνται όλη μέρα και να αράξετε με ησυχία ( μα 200gr amaretto...???:p)

Πάντως καλή η συνταγή του Στέλιου δε λέω αλλά εμείς έχουμε κουνέλι...τι να μας πει τώρα κι αυτός!
 

Krazykat

Member
Μηνύματα
268
Likes
543
Έλα πες αλήθεια τη βασιλόπιτα τη δώσατε στα βρέφη για να κοιμούνται όλη μέρα και να αράξετε με ησυχία ( μα 200gr amaretto...???:p)

Πάντως καλή η συνταγή του Στέλιου δε λέω αλλά εμείς έχουμε κουνέλι...τι να μας πει τώρα κι αυτός!
Κουνέλι; Και πού το βάλατε το φλουρί;;; :haha:

Εννοείται ότι τη δώσαμε στα βρέφη! Τι, να μας βλέπουν να τρωγοπίνουμε και σ' αυτά να μη δίνουμε; Μετά τσίμπησαν και λιβανέζικο κενφε - ε, και μετά τους φτιάξαμε από ένα καφεδάκι για να ισιώσουν ;).

Πολύ το ψάχνεις εσύ το θέμα γονιός και παιδί... Μα εκδρομούλες στην Πάρνηθα προτείνεις, μα ανησυχίες για το πόσα ml αλκοόλ επιτρέπεται να πίνουν ημερησίως εκφράζεις (σύμφωνα με το γιατρό μας, μέχρι 100 είναι καλά :eek:)... Σε βλέπω πριν καλά-καλά το καταλάβεις (σάμπως το κατάλαβα εγώ;) μία από εμάς, χαχα
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.159
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
@Krazykat Σε πιάνω αδιάβαστη αλλά δικαιολογείσαι λόγω ξενιτιάς.
Κουνέλι= @elenara88 ....η απόλυτη ζαχαροπλάστης.;)

Τώρα για το άλλο μου τα χαλάς και σε συμπαθώ...
Το σχόλιο για το αλκοόλ ήταν για να παινέψω το μεγαλοφυές σας σχέδιο...ομολογώ οτι λόγω τεμπελιάς θα το πρόσθετα κατευθείαν στο γάλα...:bleh:
Στην Πάρνηθα να είμαι ειλικρινής ξύπνησε ο Ηρώδης μέσα μου γι αυτό και την προτείνω ΣΚ στους γονείς, εγώ θα ξαναπάω καθημερινή.

υ.γ Ενημερώνω την Πρόνοια οτι είμαι άτεκνη και δε χρειάζεται να παρέμβει...:D
 

Krazykat

Member
Μηνύματα
268
Likes
543
Καλέ γιατί τη λέτε κουνέλι;;; Έχω δει τα cupcakes της @elenara88 σε φωτό από παλιά συνάντηση κι έχω μείνει μ...κας! Εγώ ούτε μάφιν δε μπορώ να ψήσω, χαχα. Τεσπα, το συμπέρασμα είναι ένα: πρέπει να επαναπατριστώ άμεσα :icon_redface:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.337
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom