The official off-topic v3. ®

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Εντάξει, προλαβαίνω! Λίγα έχω...
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Χαχα, έχω πάει μόνο στην Ολυμπία! Οπότε χλωμό να τα δω πριν "εξαφανιστούν"!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.746
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εχω ενα δίλημμα. Εκανα μια λάθος (μη επιστρεψιμη) κράτηση ξενοδοχείου σε λάθος σ/κ σε μεγάλη ευρωπαϊκή πρωτεύουσα. Για πείτε, τι θα κάνατε εσείς: θα κλείνατε εισιτήρια και για τις δεύτερες ημερομηνίες, ή θα αφηνατε την κράτηση να πάει χαμένη; (Μίλια υπάρχουν, αλλά δεν τα χω και για πέταμα...)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.426
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εχω ενα δίλημμα. Εκανα μια λάθος (μη επιστρεψιμη) κράτηση ξενοδοχείου σε λάθος σ/κ σε μεγάλη ευρωπαϊκή πρωτεύουσα. Για πείτε, τι θα κάνατε εσείς: θα κλείνατε εισιτήρια και για τις δεύτερες ημερομηνίες, ή θα αφηνατε την κράτηση να πάει χαμένη; (Μίλια υπάρχουν, αλλά δεν τα χω και για πέταμα...)
Θα την πουλαγα.
(Την αγοράζω 60Ε cash)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.667
Likes
43.916
Σε παρόμοια περίπτωση, επειδή η κράτηση έγινε μέσω booking, πηρα άμεσα τηλέφωνο τη booking, είπα την αλήθεια ότι έγινε λάθος και ως το επόμενο μεσημέρι είχε ακυρωθεί χωρίς χρέωση με τη συναίνεση του ξενοδοχείου.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Σε παρόμοια περίπτωση, επειδή η κράτηση έγινε μέσω booking, πηρα άμεσα τηλέφωνο τη booking, είπα την αλήθεια ότι έγινε λάθος και ως το επόμενο μεσημέρι είχε ακυρωθεί χωρίς χρέωση με τη συναίνεση του ξενοδοχείου.
σε αντίστοιχη περίπτωση σε επαγγελματικό ταξίδι και ενώ είμασταν πελάτες του συγκεκριμένου ξενοδοχείου στη Μπολόνια , αρνήθηκαν την ακύρωση , η χρέωση έγινε κανονικά και με τα χίλια ζόρια πληρώσαμε τη διαφορα και χρησιμοποιήσαμε την κράτηση στην επόμενη επίσκεψη μας
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.360
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom