The official off-topic v3. ®

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

XristinaK

Member
Μηνύματα
627
Likes
1.329
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Όχι βέβαια, μόνο η Μελβούρνη, όπου και ζω :icon_smile:
Ααααα, οκ!Νομίζω είχα δει φωτογραφίες σου από Σίδνεϋ και υπέθεσα ότι ζεις και εργάζεσαι εκεί...
Οι γονείς μου όταν θυμούνται τη ζωή τους εκεί στη Μελβούρνη πάντα μιλούν για τον απρόβλεπτο καιρό και πως όταν πήγαιναν για μπάνιο έπαιρναν και ομπρέλα μαζί (όχι για τον ήλιο!!)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.472
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Οι φωτογραφίες είναι από ένα τριήμερο που είχα πάει βόλτα στο Σύδνεϋ πέρσι ;)
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.159
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Μετράς μία και σήμερα για 2 εβδομάδες άραγμα, ονειρεύεσαι τζάκια, κρασιά, μπύρες, τσίπουρα, κοψίδια και ατελείωτες ώρες ύπνου και αρρωσταίνεις...:icon_evil:

Δεν πτοούμαστε όμως, λατρεμένο τραγούδι του Leonard Cohen βασισμένο στο ποίημα'' Pequeño vals vienés'' του ακόμα πιο λατρεμένου Federico Garcia Lorca.

υ.γ μήπως να ανοίγαμε κανά thread με μελοποιημένα ποιήματα;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.038
Πως θα περασετε παραμονη και ανημερα?:icon_biggrin:....εγω θα δουλευω και το βραδακι τραπεζι οικογενειακο...
και μαλλον καμμια βολτα στο κεντρο....
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
627
Likes
1.329
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Δουλειά ξανά στις 8 Γενάρη για μένα..οπότε αύριο έχει βόλτα στο κέντρο για τα τελευταία ψώνια (με την ελπίδα ότι θα έχω πληρωθεί..) και ανήμερα οικογενειακό μεσημεριανό τραπέζι και το βράδυ τραπέζι με φίλους!:icon_wink:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.445
Likes
17.472
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Για μας είναι τα δεύτερα Χριστούγεννα εδώ, και όπως και τα περσινά είναι περίεργα και δύσκολα, και λόγω του ότι εδώ είναι καλοκαίρι (έτσι ισχυρίζεται δηλαδή...) και φυσικά επειδή είμαστε μακριά από οικογένειες και φίλους.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.817
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Πως θα περασετε παραμονη και ανημερα?
Τρυφερές περιπτύξεις με τον Μορφέα. Η σχέση μας περνάει κρίση τον τελευταίο καιρό και πρέπει να την αναθερμάνουμε!

Καλές γιορτές σε όλους!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.038
Για μας είναι τα δεύτερα Χριστούγεννα εδώ, και όπως και τα περσινά είναι περίεργα και δύσκολα, και λόγω του ότι εδώ είναι καλοκαίρι (έτσι ισχυρίζεται δηλαδή...) και φυσικά επειδή είμαστε μακριά από οικογένειες και φίλους.
Η αληθεια ειναι,οτι κατι τετοιες μερες,θα σου λειπουν οι αγαπημενοι σου ανθρωποι,αλλα εχεις τη δικη σου οικογενεια μαζι(...αρα υπαρχουν και χειροτερα)και βεβαια με Skype να δεις οσους θελεις...παρηγορια στον αρρωστο?μπορει,αλλα αφου δεν μπορει να γινει αλλιως?.....
Σου ευχομαι καλες γιορτες,με υγεια και αγαπη και του χρονου,να μπορεις να εισαι εδω:icon_biggrin:....
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.390
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom