Διακοπές μόνη/μόνος μου

dimis87

Member
Μηνύματα
128
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Καραιβικη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Εξαρτάται τι ψάχνεις ακριβώς. Όλη η Ελλάδα ενδείκνυται, αλλά είναι θέμα γούστου για να μπορέσουμε να κατεβάσουμε καμιά καλή ιδέα.


Με τίποτα! Εϊναι νησί για παρέα κατά τη γνώμη μου, ίσως το απόλυτο. Το έκανα βέβαια αλλά για δυο μέρες σαν πέρασμα, οχι παραπάνω.
Καλές παραλίες φύση τέτοια όχι κάτι ιδιαίτερο,σκέφτηκα και εξωτερικό αλλά έχει ξεφύγει η κατάσταση γενικά
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.670
Likes
8.541
Εξαρτάται τι ψάχνεις ακριβώς. Όλη η Ελλάδα ενδείκνυται, αλλά είναι θέμα γούστου για να μπορέσουμε να κατεβάσουμε καμιά καλή ιδέα.


Με τίποτα! Εϊναι νησί για παρέα κατά τη γνώμη μου, ίσως το απόλυτο. Το έκανα βέβαια αλλά για δυο μέρες σαν πέρασμα, οχι παραπάνω.
Ικαρια εχω μεινει και απολυτως μονη μου κ ηταν ο,τι πιο ευκολο, φυσικο κ αναμενονενο να γνωριστω με κοσμο κ να μπω σε παρεες
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.176
Likes
46.259
Επόμενο Ταξίδι
?
Καλές παραλίες φύση τέτοια όχι κάτι ιδιαίτερο,σκέφτηκα και εξωτερικό αλλά έχει ξεφύγει η κατάσταση γενικά
Μη νομίζεις ότι στο εξωτερικό θα σου βγει ακριβότερα πάντως, θα έλεγα ότι σε σχέση με την Ελλάδα φέτος το καλοκαίρι μην είναι και καλύτερα. Από κει και πέρα πάντως προσωπικά θα διάλεγα κάποιο μικρό νησί, ίσως και δύο, όπου μάλιστα δε θα χρειαζόταν όχημα. Είναι όμως καθαρά θέμα κόστους διαμονής αλλά κι ακτοπλοϊκών εισιτηρίων.
Φύση έχει για παράδειγμα το Ιόνιο και τα μικρά του νησιά είναι ωραία, άντε βρες όμως να μείνεις σε λογικά πλαίσια Ιούλιο/Αύγουστο...

Ικαρια εχω μεινει και απολυτως μονη μου κ ηταν ο,τι πιο ευκολο, φυσικο κ αναμενονενο να γνωριστω με κοσμο κ να μπω σε παρεες
Ναι βεβαίως, δε το αμφισβητώ καθόλου, λέω ότι ιδανικά δε θα ξεκινούσα να πάω μόνος σ' αυτό το νησί προτιμώντας να πάω με παρέα.
 

depo

Member
Μηνύματα
74
Likes
168
Επόμενο Ταξίδι
Βερόνα
Ταξίδι-Όνειρο
νησί του Πάσχα
Γεια σε όλους!καμια ιδέα η συμβουλή για solo traveller Ελλάδα για Αύγουστο;μόνο παραθαλάσσια μέρη,
Καλησπέρα αναφέρω μέρη που έκανα solo travelling όχι μόνο τον Αύγουστο αλλά και άλλους μήνες και τα προτείνω: Ρόδος, Θάσος, Σάμος, Φούρνοι, Πάτμος, Κρήτη, Τήλος, Χαλκιδική, Αίγινα, Κέρκυρα, παράλια Πιερίας, Αντίκυρα, Παξοί και παράλια Κορινθίας.
 

dimis87

Member
Μηνύματα
128
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Καραιβικη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Καλησπέρα αναφέρω μέρη που έκανα solo travelling όχι μόνο τον Αύγουστο αλλά και άλλους μήνες και τα προτείνω: Ρόδος, Θάσος, Σάμος, Φούρνοι, Πάτμος, Κρήτη, Τήλος, Χαλκιδική, Αίγινα, Κέρκυρα, παράλια Πιερίας, Αντίκυρα, Παξοί και παράλια Κορινθίας.
Περίπου πόσες μέρες είναι οι διακοπές σου σε μέσο όρο ;δηλαδή 10 μέρες Ρόδος δεν ΕΙναι το ίδιο με δέκα μέρες φούρνους.απο θέμα ότι θα βαρεθείς λέω
 

depo

Member
Μηνύματα
74
Likes
168
Επόμενο Ταξίδι
Βερόνα
Ταξίδι-Όνειρο
νησί του Πάσχα
Περίπου πόσες μέρες είναι οι διακοπές σου σε μέσο όρο ;δηλαδή 10 μέρες Ρόδος δεν ΕΙναι το ίδιο με δέκα μέρες φούρνους.απο θέμα ότι θα βαρεθείς λέω
Φούρνους είχα πάει 4 μέρες αλλά το συνδύασα με Σάμο 1 εβδομάδα. Ρόδο είχα μείνει 4 μήνες, συνδυασμός δουλειάς και διακοπών (τα καλά του να είναι κάποιος digital nomad). Πάντως μία καλή επιλογή εκτός από ένα μεγάλο νησί που γεμίζει πολύ χρόνο είναι και το island hopping ιδίως στα Δωδεκάνησα και τις Κυκλάδες όπου υπάρχουν πολλές επιλογές και πιθανοί συνδυασμοί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.373
Μηνύματα
890.419
Μέλη
39.043
Νεότερο μέλος
christinapapac

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom