Ισπανία Santiago de Compostela

force4

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
σαντιαγκο δε κομποστελα
Φίλοι Γεια χαρά,
Τον ερχόμενο Απρίλιο θέλω να πραγματοποιήσω με τα πόδια την διαδρομή των προσκυνητών από την πόλη St Jean Pied de Por στην Γαλλία
έως την Σαντιάγκο ντε Κομποστέλ στην Ισπανία -780 χιλ. περιπου.
Θα μπορούσε κάποιος αν ξέρη να μου δώσει πληροφορίες, αεροπορικά –ξενώνες-εξάρτηση-χαρτιά κλπ??
Στο ιντερνέτ που ψάχνω δυστυχώς όλα είναι στα ισπανικά και δεν καταλαβαίνω αλλά ούτε και η μηχανική μετάφραση με βοηθά.
Ευχαριστώ
Δημήτρης
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.768
Likes
7.339
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Πληροφοριες στα πρακτικα που ζητας δεν ξερω ...

Αυτο που μπορω να σου πω ειναι οτι ενας φιλος μου Ισπανος την εκανε περυσι τον Αυγουστο και του πηρε ενα μηνα.
Μου ελεγε οτι για υπνο και φαγητο ειναι πολυ οργανωμενα , υπηρχαν πολλα καταλυματα
με φαγητο κατα μηκος της διαδρομης .
Επισης οτι ειναι καταπληκτικη εμπειρια ...

Αν θελεις να τον ρωτησω και άλλες λεπτομερειες , πεστο μου .....
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.707
Και εγώ στα πρακτικα που ζητάς δεν ξέρω τίποτα αλλά έχω πάει στην Τήνο, αν νομίζεις ότι θα βοηθήσει πεσμου να γραψω.
 

force4

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
σαντιαγκο δε κομποστελα
λεπτομερειες

Σε ευχαριστώ.
Αν δεν σου κάνη κόπο, πες του φίλου σου, αν μπορεί να σου πει όσο περισσότερα στοιχεία είναι δυνατόν, με λεπτομέρειες για το ταξίδι.
Και η παραμικρή λεπτομέρεια μπορεί να με βοηθήσει ,να κάνω αυτό το ταξίδι.
Και πάλι ευχαριστώ
Δημήτρης
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.290
Καλη προετοιμασια! Δυστυχως δεν το εχω επιχειρησει, θα προσπαθησω να συλλεξω πληροφοριες και θα σου γραψω. Αλλωστε ενα χρονο εχεις μπροστα σου!

Σου αλλαξα τιτλο στο θεμα σου.
 

NATASA 09

Member
Μηνύματα
129
Likes
70
Ταξίδι-Όνειρο
Λαος Καμποτζη Βιετναμ
Και εγώ στα πρακτικα που ζητάς δεν ξέρω τίποτα αλλά έχω πάει στην Τήνο, αν νομίζεις ότι θα βοηθήσει πεσμου να γραψω.
Στα γόνατα την έκανες τη διαδρομή;:bleh:
Δημήτρη εδώ είναι ένα site που έχει πολλές λεπτομέρειες για το θέμα σου Home page - The Confraternity of St James
αλλά υπάρχουν και αρκετά γραφεία που εξειδικεύονται σε προσκυνηματικές διαδρομές αν αδυνατείς να το διοργανώσεις μόνος σου.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.871
Likes
16.278
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο-Βερόνα-Μολβένο.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
φίλε force4 σου εύχομαι να πραγματοποιήσεις το όνειρό σου.
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Πληροφορίες δεν έχω ούτε εγώ να σου δώσω, αλλά θέλω να ρωτήσω πως πήρες την απόφαση να κάνεις κάτι τέτοιο?

Υ.Γ. Μακάρι να βρεις όλες τις πληροφορίες που χρειάζεσαι και να πραγματοποιήσεις αυτό το ταξίδι και όταν με το καλό γυρίσεις να μας μιλήσεις γι΄αυτή σου την εμπειρία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.535
Μηνύματα
899.464
Μέλη
39.253
Νεότερο μέλος
chemist1975

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom