Pegasus  Pegasus Airlines - Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Jimkar123

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Καλησπέρα!Ταξιδεύω το Νοεμβριο με pegasus και εχω το basic εισητηριο και θα ηθελα να ρωτησω αν εχει παει ταξιδεψει καποιος προσφατα και αν μπόρεσε να παρει καποιο μικρό μπακπακ στα πόδια του πέρα απο την χειραποσκευή.Ευχαριστώ πολυ!
 

tdoumos

Member
Μηνύματα
59
Likes
44
Καλησπέρα σε όλους.
Θα βρίσκομαι Στουτγκάρδη για μια βδομάδα και μόλις έκλεισα από κει για Αττάλεια με 40€ μόλις το άτομο, και έβαλα και μια 20κιλη με 19€.
Ήθελα να ρωτήσω στο basic, περιλαμβάνεται χειραποσκευη 8κιλη η όχι? Επειδή διαστάσεις γράφει μεν για 55*40*20 , αλλά στα κιλά γράφει 0.
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
601
Likes
1.850
Έχει προσπαθήσει κάποιος τελευταία να κάνει κράτηση για ταξίδι μέσω του site της Pegasus και μέσω Laptop ή σταθερού υπολογιστή?
Προσπαθώ περισσότερο από μία εβδομάδα και έχοντας πληκτρολογήσει προορισμό και ημερομηνίες, στην αναζήτηση συνεχώς εμφανίζεται το εξής:
Pegasus.png

Σε όσες φορές στο παρελθόν έχω ταξιδέψει με την Pegasus, που και που εμφανιζόταν η παραπάνω σελίδα, αλλά όταν έκανα κλικ στο TRY AGAIN μετά η σελίδα φόρτωνε κανονικά.
Το παράξενο είναι ότι σε αναζήτηση μέσω του app σε κινητό το πρόβλημα αυτό δεν παρουσιάζεται!
Έστειλα mail στην Pegasus και μου απάντησαν να προσπαθήσω ξανά και αν συνεχίζεται να ξαναστείλω mail! Από ότι κατάλαβα ούτε και αυτοί ξέρουν τι συμβαίνει.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.812
Likes
7.238
Έχει προσπαθήσει κάποιος τελευταία να κάνει κράτηση για ταξίδι μέσω του site της Pegasus και μέσω Laptop ή σταθερού υπολογιστή?
Προσπαθώ περισσότερο από μία εβδομάδα και έχοντας πληκτρολογήσει προορισμό και ημερομηνίες, στην αναζήτηση συνεχώς εμφανίζεται το εξής:
View attachment 468907
Σε όσες φορές στο παρελθόν έχω ταξιδέψει με την Pegasus, που και που εμφανιζόταν η παραπάνω σελίδα, αλλά όταν έκανα κλικ στο TRY AGAIN μετά η σελίδα φόρτωνε κανονικά.
Το παράξενο είναι ότι σε αναζήτηση μέσω του app σε κινητό το πρόβλημα αυτό δεν παρουσιάζεται!
Έστειλα mail στην Pegasus και μου απάντησαν να προσπαθήσω ξανά και αν συνεχίζεται να ξαναστείλω mail! Από ότι κατάλαβα ούτε και αυτοί ξέρουν τι συμβαίνει.
Πρόβλημα με λογισμικό αεροπορικών εταιριών
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
601
Likes
1.850
Δεν πρέπει να έχει σχέση με το σημερινό πρόβλημα της Microsoft που έχει επηρεάσει το λογισμικό αεροπορικών εταιρειών, τραπεζών κλπ. Το πρόβλημα αυτό παρουσιάζεται σχεδόν 2 εβδομάδες στο Laptop ενώ στο κινητό όλα είναι εντάξει!
 

zounakos

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλημέρα σκέφτομαι να ταξιδέψω με την συγκεκριμένη αεροπορικη τον Οκτώβριο έχει ταξιδέψει κανείς πρόσφατα είναι οκ από αποσκευές τι παίζει και από το αεροδρόμιο στην Τουρκία μέχρι Κωνσταντινούπολη είναι μεγάλη απόσταση και με τι μπορούμε να πάμε ευχαριστώ
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.799
Likes
12.488
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Καλημέρα σκέφτομαι να ταξιδέψω με την συγκεκριμένη αεροπορικη τον Οκτώβριο έχει ταξιδέψει κανείς πρόσφατα είναι οκ από αποσκευές τι παίζει και από το αεροδρόμιο στην Τουρκία μέχρι Κωνσταντινούπολη είναι μεγάλη απόσταση και με τι μπορούμε να πάμε ευχαριστώ
Έχω ταξιδέψει πολλές φορές με pegasus, αλλά εξ όσων γνωρίζω τελευταία άλλαξε τους κανονισμούς των χειραποσκευων και χρειάζεται να πληρώσεις έξτρα την "κανονική" χειραποσκευη (το προσωπικό αντικείμενο ισχύει). Σε κάθε περίπτωση όταν πας να κάνεις κράτηση θα δεις τις επιλογές στον κάθε ναύλο.

Από εκεί και πέρα το αεροδρόμιο sabiha goksen είναι στην ασιατική πλευρά της πόλης, κάνα 45λεπτο με το μετρό από το Kadikoy (από όπου αναχωρούν συνέχεια τα καραβάκια για την ευρωπαϊκή πλευρά, στα οποία επιβιβάζεσαι κανονικά με Istanbul card).
Φυσικά μπορεί να πάρει κανείς και λεωφορείο (είτε για Kadikoy είτε για ευρωπαϊκή πλευρά), να πάρει ταξί ή να κανονίσει κάποιο transfer. Για αυτά όμως χρειάζεται να το ψάξεις μέσω google, εκτός κι αν θυμάται κάποιο μέλος συγκεκριμένα αριθμούς λεωφορείων κλπ (εγώ δε θυμάμαι καθόλου, τελευταία φορά έμεινα Kadikoy και πήρα μετρό).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.197
Μέλη
39.245
Νεότερο μέλος
PachaMama

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom