Ηνωμένο Βασίλειο Oyster or Travelcard

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.902
Likes
12.824
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Από Gatwick.
Αλήθεια; Γιατί κάπου διάβασα ότι αρκεί ο ένας να έχει κάρτα και ο άλλος με το κινητό.
Μένεις Λονδίνο;
Να βγάλω online τα εισιτήρια από αεροδρόμιο καλύτερα;
Κάνε μια virtual από revolut και βαλτην στο wallet.
 

micef

Member
Μηνύματα
14
Likes
32
Καλησπέρα , δηλαδη μπορω με revolut να κινηθώ με όλα τα μέσα; Με συμφέρει οικονομικά από το να βγάλω ημερήσια; Θέλω να πω πως δεν θα μου κοστίσουν ακριβότερα τα εισιτήρια αν κάθε φορά χτυπάω την revolut; Επίσης μπορώ να την χρησιμοποιήσω και στο λεωφορείο;
Όπως αναφέρθηκε σε όλες τις μετακινήσεις στο Λονδίνο (μετρό, λεωφορείο, DLR) μετράει στο daily cap. Είχα ακούσει ότι ίσχυε και στα καραβάκια, αλλά την ημέρα που το χρησιμοποιήσαμε για επιστροφή από Greenwich είχαμε χρέωση εκτός επιπλέον, ίσως επειδή χρησιμοποιήσαμε της Uber.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.902
Likes
12.824
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Την έχω στο Wallet. Έχω και φυσική κάρτα . Έτσι μπορώ για 2 άτομα λες;
Ναι, έτσι πιστεύω, αν και δεν έχω ιδία πείρα από Λονδίνο. Το λέει και στο site του tfl
Contactless and mobile pay as you go
You can pay for someone else's travel with your contactless card or device if they're travelling with you. You need to pay for your own travel with a different card or device.
 

Mariagk

Member
Μηνύματα
32
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο - Εδιμβούργο
Ναι, έτσι πιστεύω, αν και δεν έχω ιδία πείρα από Λονδίνο. Το λέει και στο site του tfl
Contactless and mobile pay as you go
You can pay for someone else's travel with your contactless card or device if they're travelling with you. You need to pay for your own travel with a different card or device.
Τέλεια!!! Ευχαριστώ πάρα πολύ για τον κόπο να ψάξεις!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.200
Μέλη
39.245
Νεότερο μέλος
PachaMama

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom