Olympic Air Olympic Air

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
εννοείται ότι ειναι για τον γονεα αυτο ισχυε ετσι κι αλλιως στα lounge της Ολυμπιακης... απλα αρκετοι γονεις θα προτιμουσαν τον παιδοτοπο του lounge για περισσοτερη ησυχια αναμεσα σε αυτους ειμαι και εγω αν θα επρεπε να περιμενω στο αεροδρομιο πολλες ωρες. Αλλά 30? για μικρη αναμονη ειναι μεγαλο ποσο!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.748
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
εννοείται ότι ειναι για τον γονεα αυτο ισχυε ετσι κι αλλιως στα lounge της Ολυμπιακης... απλα αρκετοι γονεις θα προτιμουσαν τον παιδοτοπο του lounge για περισσοτερη ησυχια αναμεσα σε αυτους ειμαι και εγω αν θα επρεπε να περιμενω στο αεροδρομιο πολλες ωρες. Αλλά 30? για μικρη αναμονη ειναι μεγαλο ποσο!
Από την άλλη, αν ήταν φθηνότερο από τα ?30, δε θα είχε αυτή την περισσότερη ησυχία....
(Είναι εντύπωσή μου, ή ο παιδότοπος κατασκευάστηκε εκεί που κάποτε βρισκόταν το business center με τα 2 PC? Πέρασα φευγαλέα πρόσφατα από το "Α. Ωνάσης" και δεν πρόσεξα)
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Ναι taver εχεις δικιο σ'αυτο... δεν ξέρω που ακριβως βρισκονται να σου πω την αληθεια, διαβασα μονο οτι ειναι σε ξεχωριστο χωρο. Αυτο ελειπε να ηταν ενιαίος ο χωρος, θα ειχαν φρικάρει οι λοιποι επιβατες :). Δυο τρια παιδια σαν τα δικα μου να μαζευονταν δεν θα παταγε κανεις το ποδι του!
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Έχει ιδέα κανείς τί γίνεται με την Olympic; Καμιά συμμαχία θα παίξει ή τσάμπα μαζεύω τα μίλια μου σε αυτή; Αυτή τη στιγμή έχω 60000+ και ήλπιζα να γίνει κάνα κόλπο με star alliance για κάνα μακρινό αλλά δε μας έκατσε... Η skyteam που έχει ακουστεί;
Άμα πετούσε Κέρκυρα, Βερολίνο και Ρώμη δε θα χα πρόβλημα να συνεχίσω να μαζεύω σε αυτή... Αλλά τώρα που μας τελειώνουν και τα Χανιά και με τους λίγους προορισμούς δεν ξέρω πόσο νόημα έχει να μην το γυρίσω σε Aegean ή τελείως σε Lufthansa... Έχει κανείς inside info;
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.936
Likes
3.927
Έλα μωρέ πως κάνεις έτσι... πετάει για Κάρπαθο... 186? ζητάνε οι κλέφτες...

Αν είχα inside πληροφορίες για το τι θα γίνει θα ήμουν σύμβουλος του Βγενό, δεν θα πούλαγα φιρίκια στη λαϊκή...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.748
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Η skyteam που έχει ακουστεί;
Διάφορες φήμες έχουν ακουστεί, αλλά όλες προέρχονται από την Ελληνική πλευρά - δεν έχει γίνει ούτε καν απλή αναγραφή για το θέμα σε διεθνή μέσα. Οπότε μπορεί ακόμα και να είναι ευσεβείς πόθοι της MIG.

Υπομονή, i guess. Είτε θα ενταχθεί σε κάποια συμμαχία, είτε θα εξαγοραστεί, είτε θα κλείσει...

Προσωπικά θα συντηρούσα απλώς το επίπεδό μου στο Travelair μέχρι να δω τι θα ξημερώσει, και τα υπόλοιπα θα τα έχωνα στο Miles & Bonus....
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
κατι που άκουσα τελευταία απο άτομο που εργαζεται στην Olympic ...ειναι οτι θα πουληθει σε μια εταιρεια απο το κατάρ...το άκουσα επίσης και απο μια φίλη που εργαζεται σε ταξιδιωτικό γραφέιο....θα δείξει.....
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Με μεγάλη χαρά σας ενημερώνουμε ότι με την έναρξη του θερινού προγράμματος δρομολογίων (27 Μαρτίου) η Olympic Air επιστρέφει στην Κέρκυρα, με δύο καθημερινές πτήσεις (αναχώρηση από την Αθήνα στις 08:55 και στις 14:35 - ΟΑ602 & ΟΑ606) και μία επιπλέον πτήση, τις Παρασκευές και τις Κυριακές (ΟΑ608), με αναχώρηση από την Αθήνα στις 21:10 και επιστροφή από την Κέρκυρα στις 22:40!

Από fb. Λογικά θα το βάλουν και στο site σε λίγο.

Άλλη %&^%* που κάνουν τώρα είναι ότι έχουν κλειδωμένες όλες τις καλές θέσεις στις εξόδους κινδύνου και πρέπει να πας στο check in. Ούτε τηλεφωνικά γίνεται. Έλεος.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.748
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Άλλη %&^%* που κάνουν τώρα είναι ότι έχουν κλειδωμένες όλες τις καλές θέσεις στις εξόδους κινδύνου και πρέπει να πας στο check in. Ούτε τηλεφωνικά γίνεται. Έλεος.
Και γιατί είναι καλές οι θέσεις στις εξόδους κινδύνου? Στατιστικά, σ' αυτές τις θέσεις έχεις τη μεγαλύτερη πιθανότητα να έχεις στενές επαφές με κάποιον που θα έχει ζητήσει το μεσαίο κάθισμα επειδή "είναι έξοδος κινδύνου".... Ενώ με ένα τυχαίο παράθυρο (διάδρομο) στη 2-3η σειρά της economy, είσαι επίσης μια χαρά (γιατί το seat pitch είναι συνήθως μεγαλύτερο) και κατεβαίνεις κι από τους πρώτους από το αεροπλάνο....
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Έλα μωρέ πως κάνεις έτσι... πετάει για Κάρπαθο... 186? ζητάνε οι κλέφτες...
Ακριβώς!
Άσε που πολλοί δεν τα αγοράζουν online και πλοηρώνουν +6 ευρώ στο πρακτορείο!! :haha::haha:
Και είναι και επιδοτούμενο σ'αυτή την τέλεια τιμούλα!!!!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Και γιατί είναι καλές οι θέσεις στις εξόδους κινδύνου? Στατιστικά, σ' αυτές τις θέσεις έχεις τη μεγαλύτερη πιθανότητα να έχεις στενές επαφές με κάποιον που θα έχει ζητήσει το μεσαίο κάθισμα επειδή "είναι έξοδος κινδύνου".... Ενώ με ένα τυχαίο παράθυρο (διάδρομο) στη 2-3η σειρά της economy, είσαι επίσης μια χαρά (γιατί το seat pitch είναι συνήθως μεγαλύτερο) και κατεβαίνεις κι από τους πρώτους από το αεροπλάνο....
Ασε που μπαζει στην εξοδο κινδυνου και βγαινεις σαν σιγμα τελικο. Απο προσφατη εμπειρια μου με 320 της OA η 4C ειναι η ιδανικη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.534
Μηνύματα
899.404
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom