Basketball

teoper

Member
Μηνύματα
91
Likes
138
Ο Παναθηναϊκός στο μπάσκετ είναι η καλύτερη ευρωπαϊκή ομάδα από τότε που την πήραν οι Γιαννακόπουλοι.Ο Αταμάν έδειξε πως είναι τεράστιος προπονητής.Πηρε νίκες με 15 πόντους διαφορά εύκολες και παίζοντας η ομάδα του μπάσκετ και όχι μόνο τρελή άμυνα.Χρησιμοποιησε όλο το ρόστερ του παίρνοντας τα καλύτερα και από παίκτες που δεν υπολόγιζε κανείςπχ Βιλντοζα.
 

James

Member
Μηνύματα
1.013
Likes
5.425
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
χωρίς να εχει παιξει τοσο σπουδαία άμυνα
Δεν θα μπορούσα να διαφωνήσω περισσότερο.

Το θέμα με αυτή την κατάκτηση, αν κάποιος θέλει να το δει εντελώς αντικειμενικά, είναι και η αφετηρία της. Ο Παναθηναϊκός είναι μια εντελώς καινούρια ομάδα, με καινούριο προπονητή που είναι και καινούριος στη χώρα, που κουβάλαγε και το βάρος 3 ετών κοντά στον πάτο.

Από τον πάτο στην κορυφή μέσα σε λίγους μήνες, παίζοντας και πολύ καλά σε μεγάλο κομμάτι της σεζόν, και κομματιάζοντας τρομερές ομάδες στο φ4, ε συγνώμη αλλά όλο αυτό ναι, είναι εφάμιλλο αν όχι και σπουδαιότερο από προηγούμενες επιτυχίες. Δεν ξέρω αν υπάρχει προηγούμενο.


Υ.Γ. Ο Αταμάν δεν "τα άκουσε" μέσα στη χρονιά από το σύστημα επειδή κάνει λάθη αλλά για τους λόγους που προανέφερα, συν ότι το ντόπιο σύστημα είναι πανάσχετο από μπάσκετ. Δεν είναι και "δικό μας παιδί" επίσης ο Τούρκος, ε ας του σούρουμε και κάτι παραπάνω. Το μπάσκετ όμως είναι δίκαιο άθλημα και...ξεβρακώνει.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.904
Likes
52.043
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δεν θα μπορούσα να διαφωνήσω περισσότερο.


Υ.Γ. Ο Αταμάν δεν "τα άκουσε" μέσα στη χρονιά από το σύστημα επειδή κάνει λάθη αλλά για τους λόγους που προανέφερα, συν ότι το ντόπιο σύστημα είναι πανάσχετο από μπάσκετ. Δεν είναι και "δικό μας παιδί" επίσης ο Τούρκος, ε ας του σούρουμε και κάτι παραπάνω. Το μπάσκετ όμως είναι δίκαιο άθλημα και...ξεβρακώνει.
Λαθος, δεν εχει καμια σχεση με την εθνικοτητα ήτην προσωπικοτητα του Αταμαν.
Γενικως το ευρωπαϊκό μπασκετικο συστημα δε γουσταρει το μπασκετ τυπου Αταμαν γιατι ειναι ενα μπασκετ οπου ο προπονητης ειναι σ εδον θεατης, με παρεμβατικοτητα κοντα στο 0. Η Ευρωπη μεγαλωσε με τους Ντουντα και τους Ομπραντοβιτς , με το προπονητοκεντρικο μπασκετ οπου καθεπςριστροφη, ακομηκαι με ποιον ωμο κάνει ο παικτης το σκριν επαιζε ρολο. Ε αυτο αλλαζει και δεν υπαρχει μεγαλυτερος πρεσβευτης στην αμερικανοποιηση , στο "παρτε τα γκαρντ τη μπαλα και καντε ό,τι νομιζετε" απο τον Αταμαν. Ειναι ενα μπασκετ πιο απλοϊκό, πιο 1vs1, πιο αμερικανικο, προσαρμοσμενο σε εποχες που δεν υπαρχει χρονος για προετοιμασια των αγωνων, πουο κοουτς ειναι διαχειριστης προσωπικοτητων, αυτο που ο Γκριγκονις ειπε χτες "μπορει να ειμαι χαζός αλλα δεν καταλαβαινω πώς ο Αταμαν κερδιζει κουπες, αλλα τις κερδιζει". Ειναι ενα μπασκετ ποθ ευχαριστιουνται πιο πολυ οι παικτες (ο Λαρκιν το ειχε πει ξεκαθαρα οτι ο Αταμαν ουτε στις προπονησεις δεν παει και το λατρευει), πιο ευνοητο για τους φιλαθλους, πιο ευχαριστο στο ματι για τους μη μυημένους.

Κοινώς η μη αποδοχη του Αταμαν απο ολοκληρο το προπονητικό κατεστημενο της Ευρωπης, μη σου πω και το δημοσιογραφικο παροτι ειναι ακρως δημοσιογραφικος με τις γραφικες δηλωσεις του, ειναι οτι ειναι ο θανατος αυτου που εκανε το ευρωπαϊκό μπασκετ ξεχωριστό. Αυτο αργοπεθαίνει, το ειδαμε και με την Παρτιζαν. Πλεον ειμαστε στο μπακσετ οπου μια ομαδα χωρις κατευθυνση, που δεν εμπαινε ουτε οκταδα ετσι οπως επαιζε παιρνει εναν και μονονπαικτη Νοεμβριο μηνα και της αλλαζει ολη την πορεια παιζοντας iso και νταμπα ντουμπα, το ακριβως αντιθετο απο το μπαρτζωκικο (σχεδον κομουνιστικο) ή ομπραντοβιτσικο (εμμονικα στοχευμενο σε καθε play) που αγαπησαμε. Κι εγω Παναθηναϊκός ειμαι και ΔΕΝ ηθελα να υο παρει η ομαδα μου επειδη δημιουργειται trend ταφόπλακα σε αυτο που εμαθα, μου αρεσει και αγαπαω.

Εδω ο κυριος το εξηγει καλυτερα απο μενα:


Το μπασκετ θα γινει πιο εμπορικο, πιο κατανοητο, πιο απλο, πιο αμερικανικο, πιο πατατακηδες. Μονο ετσι μπορει να γινει και βιωσιμο εμπορικά, τι να κανουμε. Θα επιπλεουν πλεον ολο και περισσοτεροι Αταμανηδες. Δε χρειαζεται πια να χτίζεις ομαδες , θα ειναι τοσο απλο που και με ολοκαινοουρια ομαδα δε θες μονταρισμα
 
Last edited:

Nick_St

Member
Μηνύματα
138
Likes
2.267
Ταξίδι-Όνειρο
Venezuela
Η χαρά όταν το ζεις από κοντά δεν περιγράφεται! Η ιστορία έγραψε και αυτό δεν αλλάζει! Ποιος να του πει τι του Γιαννακόπουλου όταν θα υψώσει λάβαρο στο ΟΑΚΑ με Σλούκα να σηκώνει Ευρωλίγκα; Ποιος να του πει τι του Αταμάν για το μπάσκετ του όταν έρχεται και παίρνει Ευρωπαϊκό στην πρώτη του χρονιά;

Δεν ξέρω πως φάνηκαν τα πράγματα από την τηλεόραση, αλλά στο γήπεδο η διαφορά ήταν εμφανέστατη. Από τη μία έβλεπες μάτια να αστράφτουν, από την άλλη χέρια να τρέμουν. Ο Παναθηναϊκός έχτισε το φετινό του δημιούργημα σε συνθήκες πίεσης, βαρέθηκε να παίζει παιχνίδια που κρίθηκαν στο τελευταίο λεπτό και στην τελευταία κατοχή, η ίδια η ομάδα έβαλε τον εαυτό της σε τέτοιες συνθήκες. Η Ρεάλ από την άλλη τα έπαιρνε όλα σβηστά με το αποτελέσμα να έχει τελειώσει από το τρίτο δεκάλεπτο. Και τελικά όταν έφτασε η ώρα να μετρηθούν στα ζύγια, το αποτέλεσμα έγραψε..

Άλλος θα πει ότι είχαμε άστρο. Άλλος θα μιλήσει για βαλίτσες και θα πει ότι μας σφύριξε ο Ντιφάλα εννιά παιχνίδια φέτος και κάναμε 9 νίκες και ότι μας σφύριξε στα 4 τελευταία της χρονιάς, όλα do or die. Άλλος θα μιλήσει για τύχη και κωλοφαρδία. Λίγη σημασία έχουν όλα αυτά, η πραγματικότητα ίσως είναι πολύ απλή. Τελικός απολογισμός και εκτενής μπασκετικός σχολιασμός στο τέλος της χρονιάς!

Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια. Πλέον είμαστε σε άλλο mood. Στη Βαρκελώνη..... Θα είναι ωραία....


20240526_181645.jpg
20240526_195215.jpg
20240526_200029.jpg
20240526_221255.jpg
20240526_221539.jpg
20240526_221843.jpg
20240526_222508.jpg
20240526_222617.jpg
 
Last edited:

turms

Member
Μηνύματα
2.134
Likes
3.040
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Λαθος, δεν εχει καμια σχεση με την εθνικοτητα ήτην προσωπικοτητα του Αταμαν.
Γενικως το ευρωπαϊκό μπασκετικο συστημα δε γουσταρει το μπασκετ τυπου Αταμαν γιατι ειναι ενα μπασκετ οπου ο προπονητης ειναι σ εδον θεατης, με παρεμβατικοτητα κοντα στο 0. Η Ευρωπη μεγαλωσε με τους Ντουντα και τους Ομπραντοβιτς , με το προπονητοκεντρικο μπασκετ οπου καθεπςριστροφη, ακομηκαι με ποιον ωμο κάνει ο παικτης το σκριν επαιζε ρολο. Ε αυτο αλλαζει και δεν υπαρχει μεγαλυτερος πρεσβευτης στην αμερικανοποιηση , στο "παρτε τα γκαρντ τη μπαλα και καντε ό,τι νομιζετε" απο τον Αταμαν. Ειναι ενα μπασκετ πιο απλοϊκό, πιο 1vs1, πιο αμερικανικο, προσαρμοσμενο σε εποχες που δεν υπαρχει χρονος για προετοιμασια των αγωνων, πουο κοουτς ειναι διαχειριστης προσωπικοτητων, αυτο που ο Γκριγκονις ειπε χτες "μπορει να ειμαι χαζός αλλα δεν καταλαβαινω πώς ο Αταμαν κερδιζει κουπες, αλλα τις κερδιζει". Ειναι ενα μπασκετ ποθ ευχαριστιουνται πιο πολυ οι παικτες (ο Λαρκιν το ειχε πει ξεκαθαρα οτι ο Αταμαν ουτε στις προπονησεις δεν παει και το λατρευει), πιο ευνοητο για τους φιλαθλους, πιο ευχαριστο στο ματι για τους μη μυημένους.

Κοινώς η μη αποδοχη του Αταμαν απο ολοκληρο το προπονητικό κατεστημενο της Ευρωπης, μη σου πω και το δημοσιογραφικο παροτι ειναι ακρως δημοσιογραφικος με τις γραφικες δηλωσεις του, ειναι οτι ειναι ο θανατος αυτου που εκανε το ευρωπαϊκό μπασκετ ξεχωριστό. Αυτο αργοπεθαίνει, το ειδαμε και με την Παρτιζαν. Πλεον ειμαστε στο μπακσετ οπου μια ομαδα χωρις κατευθυνση, που δεν εμπαινε ουτε οκταδα ετσι οπως επαιζε παιρνει εναν και μονονπαικτη Νοεμβριο μηνα και της αλλαζει ολη την πορεια παιζοντας iso και νταμπα ντουμπα, το ακριβως αντιθετο απο το μπαρτζωκικο (σχεδον κομουνιστικο) ή ομπραντοβιτσικο (εμμονικα στοχευμενο σε καθε play) που αγαπησαμε. Κι εγω Παναθηναϊκός ειμαι και ΔΕΝ ηθελα να υο παρει η ομαδα μου επειδη δημιουργειται trend ταφόπλακα σε αυτο που εμαθα, μου αρεσει και αγαπαω.

Εδω ο κυριος το εξηγει καλυτερα απο μενα:


Το μπασκετ θα γινει πιο εμπορικο, πιο κατανοητο, πιο απλο, πιο αμερικανικο, πιο πατατακηδες. Μονο ετσι μπορει να γινει και βιωσιμο εμπορικά, τι να κανουμε. Θα επιπλεουν πλεον ολο και περισσοτεροι Αταμανηδες. Δε χρειαζεται πια να χτίζεις ομαδες , θα ειναι τοσο απλο που και με ολοκαινοουρια ομαδα δε θες μονταρισμα
γιατί δεν ήταν έτσι παλιότερα?
με Γκάλη - Γιαννάκη, Κόρφα - Πρέλεβιτς κλπ
Ούτε με Κούκοτς κλπ πιστεύω ότι οι προπονητές ήταν το no1 στην ομάδα
αν δεν kanw λάθος η πρώτη φορα που εμφανίστηκε κάτι τέτοιο ήταν η λιμόζ με 9 ξυλοκόπους k έναν αμερικανο παικταρά...
μια ομάδα κάτι σαν τον ’ρει σήμερα. Aμυνα λίγο πριν το kats, 1 καλο παίκτη ,άντε δυο κλπ, αλλα με τον Μάλκοβιτς ήταν πολύ δουλεμένη (έτσι δεν λεγόταν?)
 

James

Member
Μηνύματα
1.013
Likes
5.425
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Λαθος, δεν εχει καμια σχεση με την εθνικοτητα ήτην προσωπικοτητα του Αταμαν.
Γενικως το ευρωπαϊκό μπασκετικο συστημα δε γουσταρει το μπασκετ τυπου Αταμαν γιατι ειναι ενα μπασκετ οπου ο προπονητης ειναι σ εδον θεατης, με παρεμβατικοτητα κοντα στο 0. Η Ευρωπη μεγαλωσε με τους Ντουντα και τους Ομπραντοβιτς , με το προπονητοκεντρικο μπασκετ οπου καθεπςριστροφη, ακομηκαι με ποιον ωμο κάνει ο παικτης το σκριν επαιζε ρολο. Ε αυτο αλλαζει και δεν υπαρχει μεγαλυτερος πρεσβευτης στην αμερικανοποιηση , στο "παρτε τα γκαρντ τη μπαλα και καντε ό,τι νομιζετε" απο τον Αταμαν. Ειναι ενα μπασκετ πιο απλοϊκό, πιο 1vs1, πιο αμερικανικο, προσαρμοσμενο σε εποχες που δεν υπαρχει χρονος για προετοιμασια των αγωνων, πουο κοουτς ειναι διαχειριστης προσωπικοτητων, αυτο που ο Γκριγκονις ειπε χτες "μπορει να ειμαι χαζός αλλα δεν καταλαβαινω πώς ο Αταμαν κερδιζει κουπες, αλλα τις κερδιζει". Ειναι ενα μπασκετ ποθ ευχαριστιουνται πιο πολυ οι παικτες (ο Λαρκιν το ειχε πει ξεκαθαρα οτι ο Αταμαν ουτε στις προπονησεις δεν παει και το λατρευει), πιο ευνοητο για τους φιλαθλους, πιο ευχαριστο στο ματι για τους μη μυημένους.

Κοινώς η μη αποδοχη του Αταμαν απο ολοκληρο το προπονητικό κατεστημενο της Ευρωπης, μη σου πω και το δημοσιογραφικο παροτι ειναι ακρως δημοσιογραφικος με τις γραφικες δηλωσεις του, ειναι οτι ειναι ο θανατος αυτου που εκανε το ευρωπαϊκό μπασκετ ξεχωριστό. Αυτο αργοπεθαίνει, το ειδαμε και με την Παρτιζαν. Πλεον ειμαστε στο μπακσετ οπου μια ομαδα χωρις κατευθυνση, που δεν εμπαινε ουτε οκταδα ετσι οπως επαιζε παιρνει εναν και μονονπαικτη Νοεμβριο μηνα και της αλλαζει ολη την πορεια παιζοντας iso και νταμπα ντουμπα, το ακριβως αντιθετο απο το μπαρτζωκικο (σχεδον κομουνιστικο) ή ομπραντοβιτσικο (εμμονικα στοχευμενο σε καθε play) που αγαπησαμε. Κι εγω Παναθηναϊκός ειμαι και ΔΕΝ ηθελα να υο παρει η ομαδα μου επειδη δημιουργειται trend ταφόπλακα σε αυτο που εμαθα, μου αρεσει και αγαπαω.

Εδω ο κυριος το εξηγει καλυτερα απο μενα:


Το μπασκετ θα γινει πιο εμπορικο, πιο κατανοητο, πιο απλο, πιο αμερικανικο, πιο πατατακηδες. Μονο ετσι μπορει να γινει και βιωσιμο εμπορικά, τι να κανουμε. Θα επιπλεουν πλεον ολο και περισσοτεροι Αταμανηδες. Δε χρειαζεται πια να χτίζεις ομαδες , θα ειναι τοσο απλο που και με ολοκαινοουρια ομαδα δε θες μονταρισμα
Ναι οκ, δεν πολυδιαφωνώ και έχω διαβάσει το συγκεκριμένο thread αλλά ο άνθρωπος λέει και κάτι άλλο ε?
Καλή η επίθεση, και να αφήσουμε ελεύθερους τους σλουκες, λαρκιν, ναν κτλ, αλλά το επίτευγμα του Αταμάν φέτος είναι κυρίως το τι κατάφερε στην άμυνα. Και αυτό θέλει δουλειά. Δεν είναι ταλέντο η άμυνα. Και μη ξεχνάς ότι όλοι μα όλοι το καλοκαίρι λέγανε "να δούμε ποιος θα παίζει άμυνα".

Ε αυτή η ομάδα από πολύ νωρίς ήταν στις τοπ στο να αναγκάζουν τους αντιπάλους να κάνουν λάθη. Και έφτασε σε επίπεδο φ4, να μπορεί να στραγγαλίσει ακόμα και τη Ρεάλ. Η ομάδα σαφώς συγκέντρωσε ταλέντο αλλά φάνηκε ότι δούλεψε πάααρα πολύ, ειδικά πίσω. Αυτό είναι έργο Αταμάν.

Ο Αταμάν λοιπόν δεν είναι Ντούντα ή Ζοτς ίσως στην παρέμβαση, αλλά τα "παίζει απλά iso, τους αφήνει ελεύθερους και παίζουν" κτλ, ε τα θεωρώ απλοϊκά.

Και εννοείται πως πιστεύω ότι το ντόπιο σύστημα ενοχλείται και επειδή ένας Τούρκος έρχεται και τους λέει μέσα στα μούτρα τους "είμαι καλύτερος και θα κερδίσω χωρίς να το πάρετε και χαμπάρι".

Αλλά ναι, σαφώς και αρχίζουν οι προπονητές να μην προλαβαίνουν πλέον, οπότε ναι, το μπάσκετ αλλάζει. Εδώ βέβαια θέλουν να προσθέσουν και άλλα ματς, σειρά τελικών πχ.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Μπαρτζώκας: «Συγχαρητήρια σε Παναθηναϊκό και Αταμάν για την Ευρωλίγκα - Να χτυπήσουμε στα αδύνατα σημεία του αντιπάλου»

Αταμάν: Συγχαρητήρια σε Ολυμπιακό για Ευρωλίγκα, Conference - Σκληρή μάχη ανάμεσα σε δυο από τους καλύτερους της Ευρώπης

Ευγενής άμιλλα από 2 σπουδαίους προπονητές.

ΠΑΟ πλεονεκτημα εδρας, ψυχολογικό πλεονεκτημα και αγωνιστικό μετά τον τραυματισμό Φαλ
Ολυμπιακός πληγωμένος εγωισμός, ανεβασμένος Πιτερς, κομβικοί Καναν (φευγάτος) και κατάκοπός Γουοκαπ
 

AERAS

Member
Μηνύματα
802
Likes
1.184
Μπαρτζώκας: «Συγχαρητήρια σε Παναθηναϊκό και Αταμάν για την Ευρωλίγκα - Να χτυπήσουμε στα αδύνατα σημεία του αντιπάλου»

Αταμάν: Συγχαρητήρια σε Ολυμπιακό για Ευρωλίγκα, Conference - Σκληρή μάχη ανάμεσα σε δυο από τους καλύτερους της Ευρώπης

Ευγενής άμιλλα από 2 σπουδαίους προπονητές.

ΠΑΟ πλεονεκτημα εδρας, ψυχολογικό πλεονεκτημα και αγωνιστικό μετά τον τραυματισμό Φαλ
Ολυμπιακός πληγωμένος εγωισμός, ανεβασμένος Πιτερς, κομβικοί Καναν (φευγάτος) και κατάκοπός Γουοκαπ
Συμφωνώ με τα παραπάνω δεδομένα... Θα είναι αποτυχία για τον παναθηναϊκό αν δεν πάρει το πρωτάθλημα.
Υπάρχει όμως και ένας απρόβλεπτος παραγωντας που δεν υπήρχε τις προηγούμενες χρονιές ... Οι λίγες μέρες που μεσολαβούν μεταξύ των αγώνων, Καθέ δεύτερη μέρα θα έχουμε παιχνίδι
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Συμφωνώ με τα παραπάνω δεδομένα... Θα είναι αποτυχία για τον παναθηναϊκό αν δεν πάρει το πρωτάθλημα.
Υπάρχει όμως και ένας απρόβλεπτος παραγωντας που δεν υπήρχε τις προηγούμενες χρονιές ... Οι λίγες μέρες που μεσολαβούν μεταξύ των αγώνων, Καθέ δεύτερη μέρα θα έχουμε παιχνίδι
Απλα μια νίκη.
Σήμερα κερδίσε το σκεπτομενο μπασκετ του Μπαρτζώκα.
Παρασκευή άλλο παιχνίδι με πολλά ερωτηματικά για τον Ολυμπιακό.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.904
Likes
52.043
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Απλα μια νίκη.
Σήμερα κερδίσε το σκεπτομενο μπασκετ του Μπαρτζώκα.
Παρασκευή άλλο παιχνίδι με πολλά ερωτηματικά για τον Ολυμπιακό.
Ακριβώς αυτό, τακτικά δεν έχουν καμία σχέση ο δυο ομάδες, άλλο αν σε ατομικό ταλέντο υπάρχει διαφορά υπέρ του Παναθηναϊκού. Ο Ολυμπιακός αιφνιδίασε με το up tempo αλλά κυρίως έπαιξε τόσο στοχευμένα τις περιστροφές που εκτός από συνεχή missmatch έβγαζε και ατελείωτες δεύτερες ευκαιρίες (σε κάποια φάση είχε τετραπλάσιους πόντους από δεύτερες ευκαιρίες, συν ότι πήρε ό,τι -δικαιολογημένα- του έδωσε ο Παναθηναϊκός (πχ corner threes του Ουόκαπ που δε θα μπαίνουν πάντα). Έκαναν μπαμ πάλι οι αμυντικές αδυναμίες του Παναθηναϊκού, ειδικά μέσα στη ρακέτα, πράγμα που σίγουρα θα διορθωθεί του χρόνου. Δε θα είναι κάθε μέρα του Αη Γιαννιού για τον αναθηναϊκό να δίνει 14 χαμένα ξεμαρκάριστα τρίποντα στη Ρεάλ, αλλά δε θα έχει και ο Ολυμπιακός τον Ουόκαπ σε τέτοια μέρα ή το Ναν να κάνει τέτοιο πρώτο ημίχρονο. Πολύ άνετα έβγαλε ο Μιλουτίνοφ το ματς παρότι έλειπαν Φαλ και Ράιτ, να δούμε αν θα το επαναλάβει, άιμα και άμμος ο δεύτερος τελικός.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
2.141
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
H πιο σπουδαία νικη στη σειρά
Πλέον μεγάλο φαβορί.
Μόλις έσφιξε η άμυνα και ξύπνησε ο Κανααν γύρισε το παιχνίδι

ΥΓ 1 . Συνέχισε τα σόου και mind games ο Αταμαν. Επεδίωξε προκλητικά την 2η τεχνική ποινή .
ΥΓ 2 Ο Κώστας Σλουκας προκλητικός και απαράδεκτη συμπεριφορά όλη την χρονια .
Πολύ Παναθηναικοφροσυνη όλη την χρονιά με συνθήματα στο γήπεδο ακομη και σε εκπομπές.
Τα βιντεακια δε που τον δείχνουν να κοροϊδεύει τον Ολυμπιακό να του θυμίσουμε ότι τα 2 από τα 4 ευρωπαικα του τα πήρε με την ομάδα που κοροϊδεύε
Για σήμερα τον ευχαριστούμε που ξύπνησε την εξεδρα και την ομάδα
Εννοείται απαραδεκτο να βρίζουν την μάνα του
 
Last edited:

AERAS

Member
Μηνύματα
802
Likes
1.184
H πιο σπουδαία νικη στη σειρά
Πλέον μεγάλο φαβορί.
Μόλις έσφιξε η άμυνα και ξύπνησε ο Κανααν γύρισε το παιχνίδι

ΥΓ 1 . Συνέχισε τα σόου και mind games ο Αταμαν. Επεδίωξε προκλητικά την 2η τεχνική ποινή .
ΥΓ 2 Ο Κώστας Σλουκας προκλητικός και απαράδεκτη συμπεριφορά όλη την χρονια .
Πολύ Παναθηναικοφροσυνη όλη την χρονιά με συνθήματα στο γήπεδο ακομη και σε εκπομπές.
Τα βιντεακια δε που τον δείχνουν να κοροϊδεύει τον Ολυμπιακό να του θυμίσουμε ότι τα 2 από τα 4 ευρωπαικα του τα πήρε με την ομάδα που κοροϊδεύε
Για σήμερα τον ευχαριστούμε που ξύπνησε την εξεδρα και την ομάδα
Εννοείται απαραδεκτο να βρίζουν την μάνα του
Ο Σλούκας στην ηλικία που είναι δεν είχε κανέναν καημό να πάει στον Παναθηναικό, θα το είχε κάνει νωρίτερα αν ήταν παναθηναικάκιας... (όπως το έκανε ο Παπαπέτρου στην πρώτη ευκαιρία) .Δεν ήθελε να αλλάξει περιβάλλον και χώρα .Προτιμούσε να μείνει στον Ολυμπιακό που όμως εκεί δεν τον ήθελαν και ήταν ξεκάθαρο μιας και ο προπονητής δεν έκανε καμιά προσπάθεια να δείξει ότι τον θέλει έστω και στο ελάχιστο.Γιαυτό βγάζει τέτοια συμπεριφορά απέναντι στην πρώην ομάδα του.
Έκατσε και η συγκηρία ο ΠΑΟ να ανεβάζει το budget και βρήκε πρόσφορο έδαφος να αλλάξει στρατόπεδο αλλά να μην αλλάξει χώρα.
Απαράδεκτος και ο Κάναν που έκανε χειρονομία χρήματα στον Σλούκα, λες και ο Κάναν δεν είναι επαγγελματίας και πληρώνεται με πορτοκαλάδες....
Συμφωνώ είναι απαράδεκτο να βρίζουν ,λες και δεν μπορούν να λένε περιπαικτικά συνθήματα χωρίς βρίσιμο..

Επίσης εδώ να προσθέσω ένα γενικό σχόλιο για τις τηλεοπτικές μεταδόσεις.Δεν μπορούν να κάνουν κάτι να μην μεταφέρεται αυτός ο ωχετός ύβρεων στο σαλόνι μου? Από οποιοδήποτε γήπεδο και άθλημα. Γιατί είμαι υποχρεωμένος να ακούω εγώ και η οικογενειά μου μέσα στο σπίτι μου όλες αυτές τις χυδαιότητες? Ας κάνουν μετάδοση από το studio, ας έχουν μικρόφωνα που πιάνουν μόνο την φωνή του speaker ...δεν με νοιάζει τι...απλά δεν θέλω να βάζουν στο σπίτι μου την ΛΕΚΤΙΚΗ ΒΙΑ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.534
Μηνύματα
899.403
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom