Aegean Airlines Aegean Bonus Visa

Sinos99

Member
Μηνύματα
44
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Σαντορίνη
Μπορειτε να μου πειτε αν η αντιστοιχη της Πειραιως ειναι το ιδιο;
ΥΓ.δεν γνωριζω αν υπαρχει αντιστοιχο θεμα και εγω γραφω off topic εδω...[/QUOTE]
Εχω και Πειραιώς και Aegean. Την Πειραιώς δεν την χρησιμοποιώ γιατί μαζεύεις πολύ δύσκολα μίλια, ενώ με την Aegean τα μαζεύεις για πλάκα.
 

d2000269

Member
Μηνύματα
24
Likes
11
δεν ηρθαν με ενημερωσαν με μειλ οτι θα ερθουν να παραλαβουν εγγραφα και να υπογραψω απλά λόγω χαμηλών εισοδηματων (8500€) και επειδη ακουω ολα αυτα με παραξενεψε τετοια αμεσοτης
Για να ενημερώσω σήμερα με πήραν από alpha bank και με ενημέρωσαν ότι η κάρτα εγκρίθηκε και θα μου σταλεί μέσα στην επόμενη βδομάδα.
Με είχαν πάρει και το σάββατο να με ρωτήσουν αν έχω πιο πρόσφατη μισθοδοσία (είχα δώσει οκτωβρίου επειδή λόγω υπερωριών φαινόταν αρκετά μεγαλύτερο εισόδημα από βασικό) τους είπα δεν έχω νεότερη ακόμα, με ρώτησαν αν θέλω να συνεχίσουν την αίτηση με αυτή τη μισθοδοσία και τους είπα ναι. Δε ξέρω για όρια και λοιπά, άλλωστε έχω ήδη τρεις alpha bonus από τις καλές εποχές οπότε με νοιάζει απλά να στέλνω πόντους για να κάνω μίλια τίποτα άλλο σε αυτή τη κάρτα.
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Υπάρχει κάποια διαφορά μεταξύ της εξαργύρωσης bonus πόντων (καρτών της Alpha) και μιλίων που προκύπτουν από μετατροπή των bonus πόντων σε μίλια Aegean; Αν έπρεπε να κλείσετε ένα εισιτήριο αυτή τη στιγμή και είχατε λίγα μίλια Aegean αλλά αρκετούς bonus πόντους που ακόμα δεν έχουν μετατραπεί σε μίλια, τι πιστεύετε ότι θα ήταν προτιμότερο, να τα εξαργυρώσετε ώς έχουν ή να τα μετατρέψετε πρώτα σε μίλια;
 

galoz

Member
Μηνύματα
447
Likes
661
Υπάρχει κάποια διαφορά μεταξύ της εξαργύρωσης bonus πόντων (καρτών της Alpha) και μιλίων που προκύπτουν από μετατροπή των bonus πόντων σε μίλια Aegean; Αν έπρεπε να κλείσετε ένα εισιτήριο αυτή τη στιγμή και είχατε λίγα μίλια Aegean αλλά αρκετούς bonus πόντους που ακόμα δεν έχουν μετατραπεί σε μίλια, τι πιστεύετε ότι θα ήταν προτιμότερο, να τα εξαργυρώσετε ώς έχουν ή να τα μετατρέψετε πρώτα σε μίλια;
Να τα μετατρέψεις σε μίλια εννοείται...συμφέρει πολύ περισσότερο..έχει απαντηθεί και σε προηγούμενα post...
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Να τα μετατρέψεις σε μίλια εννοείται...συμφέρει πολύ περισσότερο..έχει απαντηθεί και σε προηγούμενα post...
Το είχα διαβάσει παλιότερα και γι΄αυτό έδωσα και πάγια εντολή να μετατρέπονται αυτόματα οι πόντοι σε μίλια, εδώ και χρόνια. Απλά αυτή την στιγμή δεν έχουν ακόμα μετατραπεί (γίνεται μια συγκεκριμένη μέρα κάθε μήνα αυτό) και είπα να ρωτήσω αν υπάρχει κάτι νέο που πιθανόν να μην το γνωρίζω. Σ΄ευχαριστώ πολύ!
 

galoz

Member
Μηνύματα
447
Likes
661
Το είχα διαβάσει παλιότερα και γι΄αυτό έδωσα και πάγια εντολή να μετατρέπονται αυτόματα οι πόντοι σε μίλια, εδώ και χρόνια. Απλά αυτή την στιγμή δεν έχουν ακόμα μετατραπεί (γίνεται μια συγκεκριμένη μέρα κάθε μήνα αυτό) και είπα να ρωτήσω αν υπάρχει κάτι νέο που πιθανόν να μην το γνωρίζω. Σ΄ευχαριστώ πολύ!
Πάρε τηλέφωνο και κάνε άμεσα την μετατροπή.Δε χρειάζεται να περιμένεις την τελευταία Κυριακή του μήνα.
 

croce

Member
Μηνύματα
237
Likes
446
Φαίνεται πάντως ότι όλη η Ελλάδα έχει γεμίσει από πόντους-μίλια.
Έτσι για το καλοκαίρι του 2017, έχουν εξαντληθεί από τώρα τα εισιτήρια για τους δημοφιλείς προορισμούς του εξωτερικού.
aegean.jpg
 

galoz

Member
Μηνύματα
447
Likes
661
Φαίνεται πάντως ότι όλη η Ελλάδα έχει γεμίσει από πόντους-μίλια.
Έτσι για το καλοκαίρι του 2017, έχουν εξαντληθεί από τώρα τα εισιτήρια για τους δημοφιλείς προορισμούς του εξωτερικού. View attachment 163272
Στο συγκεκριμένο δρομολόγιο και σ'αυτό της επιστροφής του ακόμα και την πρώτη μέρα που βγάζουν τις θέσεις με τα μίλια να μπεις είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρεις...προσπάθησα και φέτος και πέρυσι..
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Τώρα τρέχει και μια προσφορά για όσοι κάνουν ηλεκτρονικό πορτοφόλι my alpha wallet και κατεβάσουν την εφαρμογή 2000 επιπλέον πόντοι http://www.alphabankcards.gr/?TabId=136&xmid=20027[/QUOTE]

Παιδια μπηκανε σε κανενα τα μιλια της προσφορας?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.543
Μηνύματα
899.735
Μέλη
39.257
Νεότερο μέλος
kateanderson

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom