5μερο στη Ρώμη-Express by Holiday Inn

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Οπα!! Ηρθε και ο φιλοσοφος μετα των κουραμπιεδων του!!
Μην του την μπαινεις ετσι του παιδιου!!
Ειπαμε την επομενη φορα θα παμε ολοι μαζι και θα μας κανει τουρ ο captain!!
ασε εσκασα και το ξαναεριξα στη γυμναστικη, πρεπει να αλλαξω το πωστολενε.
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
157
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Εγώ έκλεισα στο Hotel Hosianum Palace Rome - Official Site - hotels Rome - historic residence Rome Italy με 114 ευρώ και Μάρτιο, όχι Φλεβάρη...
Εγω που κοίταξα στο site υποτείθεται προσφορά για το Φλεβαρη 4 νυχτες πληρωνεις 3 μου εβγαλε 640 ευρω.σε δικλινο με βρεφικη κουνια:xmas_rolleyes:.Ειναι περισσοτερο απο 114 τη βραδια πουλες για Μαρτιο.Και για προσφορα....πολυ ακριβα νομίζω:xmas_rolleyes:
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
157
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Δεν έχεις ακούσει καλά σχόλια για το Inn ή γιάυτό που έκλεισες εσύ?
Γιάυτό που έκλεισα.Το ιν εχει καλα σχολια,αλλά είναι μακριά απο το κέντρο κατι που είναι συμαντικο για εμας γιατι θα εχουμε και ενα μωρακι 5 μηνων μαζι μας.Θελουμε να ειμαστε κοντα στο κεντρο
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Γραψε παιδι μου εσυ την ιστορια σου !!!!
Ο λαός θα κρινει , αν του κανει η οχι!!
Ας ακουστουν και αντιθετες γνωμες, δεν μπορουμε να συμφωνουμε σε ολα!!
Εγω πιστευω οτι θα ειναι ακρως ενδιαφερουσα
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.813
Likes
1.176
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
περιμένουμε την ιστορία σου με μεγάλο ενδιαφέρον μανιακέ:xmas_smile: θα ήθελα να παρακαλέσω τα μέλη να σέβονται την γνώμη του κάθε ένα και να μην γράφουν βλακείες!! κι εγώ την ιταλία την λατρεύω αλλά η βρωμιά στην ρώμη έχει φτάσει στο απροχώρητο μιάς και οι μετανάστες μαζί με κάποιους τουρίστες πετάνε συνέχεια σκουπίδια.... και η φλωρεντία που επισκέφτηκα το καλοκαίρι μετα από 5 χρόνια έχει αλλάξει αρκετά προς το χειρότερο λόγω μεγάλης αύξησης των μεταναστών...... η βρωμιά βέβαια δεν υποβιβάζει την πόλη απλά χαλά την αισθητική της, τεράστια αντίθεση σε όλα τα παραπάνω το λονδίνο όπου δεν είδα βρωμιές-σκουπίδια-ζητιάνους και αγενείς ανθρώπους....
 

ithanos

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες,τελικα έκλεισα στο ΄΄Nova Domus Hotel΄΄, 205euro για 5 μέρες,είναι 4αστέρων,με μπουφέ πρωινού έτσι όπως το θέλω,σχεδόν απέναντι απο το βατικανό και πολύ κοντά σε metro και λεωφορεία.Τελικά προτίμησα να είμαι σε λίγο πιο κυρριλάτη περιοχή και ας τα σκάσω στους ταρίφες,πόσες κούρσες ανάγκης να πάρω πια μέσα σε 5μέρες :) Από ότι κοίταξα στο tripadvisor κανένας δεν έχει σχολιάσει αρνητικά και όλοι λένε οτι θα ξαναπάνε.Ευχαριστώ.
 

pix_lax82

Member
Μηνύματα
89
Likes
32
Ταξίδι-Όνειρο
Βορειος Κορέα
Το ξενοδοχείο δεν το ξέρω αλλα φαινεται συμπαθητικο.

Ενα μειον ειναι η θέση του που ειναι κάπως μακρια απο το κέντρο.

Το συν του ειναι οτι ειναι κοντά στο μετρό και με αυτο πας σε ολα τα βασικά μνημεία της Ρώμης.

Συμβουλη μου ψαξε λιγο τα ΜΜΜ οπως το λεωφορείο 42 και 60 και το μετρο και εισαι κομπλε.
Α και να θυμάσαι εαν κατέβεις με το 42η το 60 στην Λαργο αργεντινα πας με τραμ στο Τραστεβερε.

Γιατι εαν χρησιμοποιεις ταξι τα λεφτα που γλίτωσες απο το ξενοδοχείο θα στα φάει το ταξι.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.427
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
περιμένουμε την ιστορία σου με μεγάλο ενδιαφέρον μανιακέ:xmas_smile: θα ήθελα να παρακαλέσω τα μέλη να σέβονται την γνώμη του κάθε ένα και να μην γράφουν βλακείες!! κι εγώ την ιταλία την λατρεύω αλλά η βρωμιά στην ρώμη έχει φτάσει στο απροχώρητο μιάς και οι μετανάστες μαζί με κάποιους τουρίστες πετάνε συνέχεια σκουπίδια.... και η φλωρεντία που επισκέφτηκα το καλοκαίρι μετα από 5 χρόνια έχει αλλάξει αρκετά προς το χειρότερο λόγω μεγάλης αύξησης των μεταναστών...... η βρωμιά βέβαια δεν υποβιβάζει την πόλη απλά χαλά την αισθητική της, τεράστια αντίθεση σε όλα τα παραπάνω το λονδίνο όπου δεν είδα βρωμιές-σκουπίδια-ζητιάνους και αγενείς ανθρώπους....
καλη χρονια σε όσους δεν το χω πει και ειδικα στο LeftrisB!
εγώ είπα ότι η γνώμη του είναι σεβαστή και να επεμβαίνουμε μόνο σε ότι έχουμε δει ή έχουμε ζήσει κάτι διαφορετικό.
τώρα για το Λονδίνο μη με προκαλείς..κάθε μητρόπολη έχει τα προβλήματά της. η Ρώμη έχει σχεδόν 4 εκατ. πληθυσμό και υποδέχεται > 20 εκατ τουρίστες. ε στο κέντρο λίγα σκουπίδια μπορεί να εχει. γιατί το Λονδίνο είναι πεντακάθαρο?
London dirty and rowdy, says 1605 tourist - Telegraph
 

Attachments

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
:xmas_cool:
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες,τελικα έκλεισα στο ΄΄Nova Domus Hotel΄΄, 205euro για 5 μέρες,είναι 4αστέρων,με μπουφέ πρωινού έτσι όπως το θέλω,σχεδόν απέναντι απο το βατικανό και πολύ κοντά σε metro και λεωφορεία.Τελικά προτίμησα να είμαι σε λίγο πιο κυρριλάτη περιοχή και ας τα σκάσω στους ταρίφες,πόσες κούρσες ανάγκης να πάρω πια μέσα σε 5μέρες :) Από ότι κοίταξα στο tripadvisor κανένας δεν έχει σχολιάσει αρνητικά και όλοι λένε οτι θα ξαναπάνε.Ευχαριστώ.

Αν κι εγώ δεν συνφωνώ και τόσο με την περιοχή, αν το έκλεισες 205€ για 5μέρες η τιμή είναι πολύ καλή!
Καλά να περάσεις και θα περιμένουμε τις εντυπώσεις σου!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.748
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες,τελικα έκλεισα στο ΄΄Nova Domus Hotel΄΄, 205euro για 5 μέρες,είναι 4αστέρων,με μπουφέ πρωινού έτσι όπως το θέλω,σχεδόν απέναντι απο το βατικανό και πολύ κοντά σε metro και λεωφορεία.Τελικά προτίμησα να είμαι σε λίγο πιο κυρριλάτη περιοχή και ας τα σκάσω στους ταρίφες,πόσες κούρσες ανάγκης να πάρω πια μέσα σε 5μέρες :) Από ότι κοίταξα στο tripadvisor κανένας δεν έχει σχολιάσει αρνητικά και όλοι λένε οτι θα ξαναπάνε.Ευχαριστώ.
Έχω μείνει στο Nova Domus, το καλοκαίρι του 2007. Σαφώς λάθως επιλογή. Μέτριο ξενοδοχείο, με μεγαλούτσικα δωμάτια, και φτωχό πρωινό. Μετρίως κοντά σε μετρό (μερικά τετράγωνα), αλλά μακρυά από οτιδήποτε άλλο (ούτε καν στην είσοδο του Βατικανού δεν είναι κοντά...). Επίσης το parking που χρεώνουν είναι ακριβό (για αφύλακτο).
Οι πελάτες είναι κατά κύριο λόγο οι Αμερικανοί θεούσοι (που ανέφερα και παραπάνω...)
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.813
Likes
1.176
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Έχω μείνει στο Nova Domus, το καλοκαίρι του 2007. Σαφώς λάθως επιλογή. Μέτριο ξενοδοχείο, με μεγαλούτσικα δωμάτια, και φτωχό πρωινό. Μετρίως κοντά σε μετρό (μερικά τετράγωνα), αλλά μακρυά από οτιδήποτε άλλο (ούτε καν στην είσοδο του Βατικανού δεν είναι κοντά...). Επίσης το parking που χρεώνουν είναι ακριβό (για αφύλακτο).
Οι πελάτες είναι κατά κύριο λόγο οι Αμερικανοί θεούσοι (που ανέφερα και παραπάνω...)
ναι αλλά μιλάμε για 52? με πρωινό τι απαιτήσεις να έχεις, πας και τρως έξω πρωινό..... κάπτεν σε έχασα:xmas_lol: καλη χρονιά και σε σένα, σαφώς και δεν αναφερόμουν σε σένα με αυτά που έγραψα, το ήξερα ότι θα σου θίξω την ρώμη σου αλλά κάπως έτσι τα είδαμε εμέις έτσι τα αναφέρω, μη ξεχνας ότι η ιταλία είναι η αγαπημένη μου.. θα σου πρότεινα να πάρεις εκδρομή τον λόντονμάνιακ κι όταν γυρίσετε να αιτηθεί αλλαγή σε ρόμαμάνιακ:xmas_cheesygrin:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.998
Likes
20.121
Τελευταία φορά είχα πάει στη Ρώμη το 2003 και δε θυμάμαι να την είχα δει βρώμικη και είμαι ευαίσθητος στο θέμα αυτό διότι μου τη σπάνε τα σκουπίδια....θα δούμε τώρα που θα πάω τι γίνεται, αλλά μου κάνει εντύπωση.

Το Λονδίνο πάντως, για τη μεγαλούπολη που είναι, είναι πεντακάθαρο....μην έχουμε και τρελές απαιτήσεις, τόσα εκατομμύρια κόσμος κυκλοφορεί, δε μπορεί να υπάρχει ένας οδοκαθαριστής πίσω από τον καθένα μας.

Πρώτα όμως θα βρεθώ στο πεντακάθαρο Κάιρο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.535
Μηνύματα
899.467
Μέλη
39.253
Νεότερο μέλος
chemist1975

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom