Γαλλία 4ήμερη εκδρομή στο Παρίσι

angeliki_chios

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
PARIS
Ταξίδι-Όνειρο
NEW YORK
Επείγον!

Φεύγω σε λίγες μέρες για Παρίσι και δεν ξέρω που να πρωτοπάω!!

Έχω μόνο 4 ημέρες στη διάθεση μου, τι μου προτείνετε???:xmas_rolleyes:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δες εδω Παρίσι - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια
Κατι θα βρεις απ' αυτα που γραφουν πολυ ωραια τα μελη του σαιτ και απο τα πολλα που προσφερει η γαλλικη πρωτευουσα να κανεις κι εσυ...

Καλο σου ταξιδι
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.504
Likes
4.577
Επείγον!

Φεύγω σε λίγες μέρες για Παρίσι και δεν ξέρω που να πρωτοπάω!!

Έχω μόνο 4 ημέρες στη διάθεση μου, τι μου προτείνετε???:xmas_rolleyes:
Υπάρχουν άπειρα (κυριολεκτικά) θέματα στο forum σχετικά με το Παρίσι, διάβασε αυτά και αν έχεις απορίες ή αν ψάχνεις κάτι συγκεκριμένο εδώ είμαστε εμείς!!!
Αυτό που γράφεις είναι πολύ γενικό, είναι σαν να ρωτάς "Θέλω να πάω τετραήμερο κάπου εντός Ελλάδος, τι να κάνω?".
Καταρχάς θα είσαι μόνη?
Οι προτάσεις που θέλεις να σχετίζονται με τι? Αξιοθέατα, μπαράκια, πάρκα, ετσιατόρια?
Οπότε βλέπεις και ότι θέλεις ρωτάς!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.748
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Επείγον!

Φεύγω σε λίγες μέρες για Παρίσι και δεν ξέρω που να πρωτοπάω!!

Έχω μόνο 4 ημέρες στη διάθεση μου, τι μου προτείνετε???:xmas_rolleyes:
Να αλλάξεις τα εισιτήρια και να τις κάνεις 14. 4 μέρες στο Παρίσι δε φτάνουν ούτε για ζήτω...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Να αλλάξεις τα εισιτήρια και να τις κάνεις 14. 4 μέρες στο Παρίσι δε φτάνουν ούτε για ζήτω...

ας δει τα πιο βασικά και θα ξαναπάει ξανα ...και ξανά .....
Εσυ πόσες φορές εχεις πάει ? και βαζω στοίχημα οτι ειναι αρκετά αυτα που δεν εχεις δει ακόμα !!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.998
Likes
20.123
Μια χαρά είναι 4 μέρες για πρώτη φορά. Εγώ χοντρικά προτείνω Λούβρο τη μία και βόλτες στη πόλη τις υπόλοιπες....το Παρίσι είναι απλά υπέροχο.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Μια χαρά είναι 4 μέρες για πρώτη φορά. Εγώ χοντρικά προτείνω Λούβρο τη μία και βόλτες στη πόλη τις υπόλοιπες....το Παρίσι είναι απλά υπέροχο.

Και μία μέρα που λές Γιώργο ειναι λίγο υπερβολή ( τουλαχιστον να δει τα πιο διάσημα εκθέματα ) μεσα σε ενα πρωινό και ειναι μια χαρά .

Συμφωνώ για βόλτες σε συνδιασμό με καποια αξιοθέατα για τις υπόλοιπες μέρες :xmas_wink:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.748
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μια χαρά είναι 4 μέρες για πρώτη φορά. Εγώ χοντρικά προτείνω Λούβρο τη μία και βόλτες στη πόλη τις υπόλοιπες....το Παρίσι είναι απλά υπέροχο.
4 μέρες μόνο και να πάει και στο Λούβρο? Για όνομα... Μόνο απέξω, σε τόσο στενό πρόγραμμα...
(Παρεμπιπτόντως, αν κάποιος πρέπει να πάει σε ένα μόνο μουσείο στο Παρίσι, αυτό δεν είναι το Λούβρο....)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.998
Likes
20.123
4 μέρες μόνο και να πάει και στο Λούβρο? Για όνομα... Μόνο απέξω, σε τόσο στενό πρόγραμμα...
(Παρεμπιπτόντως, αν κάποιος πρέπει να πάει σε ένα μόνο μουσείο στο Παρίσι, αυτό δεν είναι το Λούβρο....)
Γιατί ρε μέγιστε δε φτάνουν 4 ολόκληρες μέρες, μια φορά στη ζωή της θα πάει? Το Παρίσι είναι πιο κοντά και πιο προσβάσιμο από τη Παπούα απ'όσο ξέρω.

Εγώ γνωρίζω άλλους που πάνε ΝΥ τριήμερα, δε θα πάει Παρίσι η κοπέλα? Ας μην είμαστε υπερβολικοί, μια χαρά θα ευχαριστηθεί 4 μερούλες, θα χορτάσει βόλτες και θα πάρει άφθονο παριζιάνικο αέρα.

Περιμένω με αγωνία ποιο μουσείο είναι πιο σημαντικό από το Λούβρο...να δω τι έχω χάσει ρε αδερφέ.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Και εμείς τέσσερις μέρες πήγαμε στο Παρίσι και μια χαρά προλάβαμε τα sos.
Άλλωστε δεν είμαστε museum freaks. Το σημαντικότερο για μένα στο Παρίσι είναι να κάνεις βόλτες και να προσπαθείς να κρατήσεις καλά αποτυπωμένες τις εικόνες που βλέπεις, στο μυαλό σου.

Προφανώς ο taver εννοεί σημαντικότερο το Orsay, αλλά αν πηγαίνεις πρώτη φορά στο Παρίσι, τουλάχιστον τα highlights του Λούβρου πρέπει να τα δεις.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.998
Likes
20.123
Και εμείς τέσσερις μέρες πήγαμε στο Παρίσι και μια χαρά προλάβαμε τα sos.
Άλλωστε δεν είμαστε museum freaks. Το σημαντικότερο για μένα στο Παρίσι είναι να κάνεις βόλτες και να προσπαθείς να κρατήσεις καλά αποτυπωμένες τις εικόνες που βλέπεις, στο μυαλό σου.

Προφανώς ο taver εννοεί σημαντικότερο το Orsay, αλλά αν πηγαίνεις πρώτη φορά στο Παρίσι, τουλάχιστον τα highlights του Λούβρου πρέπει να τα δεις.
Συμφωνούμε. Όσο για τα μουσεία, αν είναι να πας σε ένα μουσείο στο Παρίσι, αυτό είναι το Orsay? Πολύ ωραίο μουσείο, αλλά η παραπάνω διαπίστωση αποτελεί ύψιστη ύβρη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.480
Μέλη
39.254
Νεότερο μέλος
DimiKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom