11/5/11 Συμμετοχή των Ελεγκτών Εναέριας Κυκλοφορίας και της ΟΣΥΠΑ στην απεργία ΑΔΕΔΥ

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου

fenia42

Member
Μηνύματα
3.980
Likes
15.708
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Οταν βλέπω στο φόρουμ τετοια ανακοίνωση τρέμει το φιλοκάρδι μου.
Ελπίζω να μην ακυρωθεί κανενός η πτήση
 

georgeavra

Member
Μηνύματα
55
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
New York
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Ευρωπη
ωχ !!πεταμε για Ρωμη εκεινη την ημερα......τωρα τι κανουμε?
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Κι εγώ πετάω στις 11. Τι πρέπει να κάνω;
Πιστεύετε ότι θα είχε νόημα αν τηλεφωνούσα στο αεροδρόμιο να ρωτήσω για την τύχη της πτήσης μου αύριο το πρωί;;
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Να αλλάξετε τα εισιτήριά σας από τώρα, για μια μέρα πριν ή μια μέρα μετά.
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Να αλλάξετε τα εισιτήριά σας από τώρα, για μια μέρα πριν ή μια μέρα μετά.
Πιστεύεις, δηλαδή, ότι είναι σίγουρο ότι δεν θα πετάξουν; Επιπλέον, η απεργία είναι πανελλαδική; Δεν πετάω από Αθήνα.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Πιστεύεις, δηλαδή, ότι είναι σίγουρο ότι δεν θα πετάξουν; Επιπλέον, η απεργία είναι πανελλαδική; Δεν πετάω από Αθήνα.
24ωρη πανελλαδική απεργία της ΑΔΕΔΥ και της ΓΣΕΕ είναι. Συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις και εφόσον συμμετέχουν και οι ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας, όχι μόνο δεν πετάνε τα αεροπλάνα, αλλά δεν "κινείται" και τίποτα άλλο στο δημόσιο τομέα.
Και όπως έχουμε συζητήσει και σε άλλα θέματα, η απεργία της ΟΣΥΠΑ μπορεί να μην επηρεάζει το Βενιζέλος, επηρεάζει όμως σίγουρα τα περιφερειακά αεροδρόμια.

Πάντως η συγκεκριμένη πληροφόρηση μας ήρθε στο γραφείο και από το συνεργαζόμενο τουριστικό πράκτορα.

Είμαι της γνώμης να ψάξεις για αλλαγή εισιτηρίου εγκαίρως.
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
δεν ξέρω καθόλου τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις. Δυστυχώς, η αεροπορική έχει κλείσει για σήμερα, οπότε θα πρέπει να επικοινωνήσω αύριο μαζί τους. Ευχαριστώ.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
για αυτο τον λόγο να μην προγραμματίζεται ποτέ ταξίδι τετάρτη η πέμπτη....συνήθως τότε γίνονται απεργίες....από τοτε που πλήρωσα 150 ευρώ π'εναλτυ για αλλαγη εισητηρίων συν ξενοδοχείο μιας μέρας για την ελβετία λόγω της απέργίας στις 15/12/10,ορκίστηκα να μην ξαναπετάξω αυτές τις μέρες...
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
για αυτο τον λόγο να μην προγραμματίζεται ποτέ ταξίδι τετάρτη η πέμπτη....συνήθως τότε γίνονται απεργίες....από τοτε που πλήρωσα 150 ευρώ π'εναλτυ για αλλαγη εισητηρίων συν ξενοδοχείο μιας μέρας για την ελβετία λόγω της απέργίας στις 15/12/10,ορκίστηκα να μην ξαναπετάξω αυτές τις μέρες...
Δεν το γνώριζα ότι υπάρχουν μέρες που ''συνήθως'' γίνονται οι απεργίες. Γνωρίζεις μήπως τα δεδομένα για την αλλαγή ημερομηνίας στα εισιτήρια;
Δηλαδή, φέρει ευθύνη το αεροδρόμιο για το γεγονός ή νομικά ''φαίνεται'' σαν να ζητάω αλλαγή ημερομηνίας από μόνος μου, χωρίς να συντρέχει κάποιος λόγος που να με ''καλύπτει'' από πρόστιμα;
Επιπλέον, πόσο μπορεί να είναι αυτό το πρόστιμο; Πληρώνω την επιβάρυνση, δηλαδή τη διαφορά ανάμεσα στην τιμή των δύο εισιτηρίων ή πληρώνω κάποιο fix πρόστιμο;
 

thessaris

Member
Μηνύματα
617
Likes
922
Προσωπικά πετούσα για Βασιλεία από Θεσσαλονίκη με easyjet στην προηγούμενη 24ωρη απεργία της ΓΣΕΕ-ΑΔΕΔΥ στις 23/2/11. Έγινε λοιπόν 4ωρη στάση εργασίας (12:00-16:00) και η πτήση που ήταν προγραμματισμένη για τις 14:30 έγινε στις 16:10. Από την εταιρεία με ενημέρωσαν με sms και email μία μέρα πριν.
 

georgeavra

Member
Μηνύματα
55
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
New York
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Ευρωπη
τι προτεινετε να κανω οι πιο εμπειροι?να αλλαξω το ξενοδοχειο για την επομενη μερα πριν χρεωθω ή να περιμενω μπας και αλλαξει κατι(αν και δεν το βλεπω).
επισης να περιμενω ενημερωση απο την αεροπορικη(ryan)για αλλαγη πτησης γιατι αν αλλαξω τα εισητηρια κοστιζει πολυ πιο ακριβα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.557
Μηνύματα
901.165
Μέλη
39.289
Νεότερο μέλος
Gåleånô

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom