ΗΠΑ ταξιδι για νεα υορκη

Junon

Member
Μηνύματα
45
Likes
4
Ευχαριστω!!Πολυ θα ηθελα να μου πεις τις εντυπωσεις σου και απο την εταιρεια και απο την Νεα Υορκη!Εγω θα παω τελος Νοεμβρη,οποτε θα κρυωσω λιγακι αλλα πιστευω οτι αξιζει.Καλο ταξιδι!:)
Παρακαλώ!Μου αρέσει να δίνω συμβουλές και να βοηθάω όσο μπορώ.
Μακάρι να πάνε όλα καλά,σκέφτομαι πολύ θετικά παντως και πολύ είμαι πολύ excited.Στη Νεα Υόρκη θα κάτσω λιγότερο απο όσο στη Χιούστον (είναι συγγενείς εκει για αυτο).Σε ευχαριστώ λοιπόν για το καλό ταξίδι:)
Οποια εποχή και να πάς Νέα Υόρκη καλά είναι.Απλά εγώ προτιμώ άνοιξη-καλοκαιράκι.

:icecream::icecream:
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.038
δεν μπορεις αλλη εποχη; τοτε θα νυχτωνει και νωρις... (εκτος απο το κρυο)
Δυστυχως,ειναι η μονη περιοδος που δεν εχω δουλεια.Εχω τουριστικο καταστημα και η δουλεια ειναι απο μαρτιο μεχρι νοεμβριο!:(και ετσι αναγκαστικα...προκειμενου να μην παω...:)
Παρακαλώ!Μου αρέσει να δίνω συμβουλές και να βοηθάω όσο μπορώ.
Μακάρι να πάνε όλα καλά,σκέφτομαι πολύ θετικά παντως και πολύ είμαι πολύ excited.Στη Νεα Υόρκη θα κάτσω λιγότερο απο όσο στη Χιούστον (είναι συγγενείς εκει για αυτο).Σε ευχαριστώ λοιπόν για το καλό ταξίδι:)
Οποια εποχή και να πάς Νέα Υόρκη καλά είναι.Απλά εγώ προτιμώ άνοιξη-καλοκαιράκι.

:icecream::icecream:
Και εμενα, ζει ο αδελφος μου στο Οχαιο πολλα χρονια,και το πηρα αποφαση να παω φετος!Αλλα θα πρεπει να παω να δω την νεα υορκη πριν!:D
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.038
Αγαπητοι μου συμφορουμιτες,καλησπερα
Βρηκα αλιταλια για Νεα Υορκη με 548 ευρω(εχει εκπτωση 15% για κλεισιμο το σαβ/κο).Νομιζετε οτι ειναι καλη τιμη η να περιμενω μην βρω καποια καλυτερη?
Ευχαριστω:)
 

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)
Πριν καποιες μερες ειχε 340 ευρώ κοντά.
Εξαρτάται για ποιές ημερομηνίες το βρήκες.
Η πτήση δεν ειναι με Alitalia αλλα με πτήση της Delta Airlines (δεν ξερω αν ειναι καλό ή κακο αυτό)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.426
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
swift96gr said:
πτήση της Delta Airlines (δεν ξερω αν ειναι καλό ή κακο αυτό)
πτηση με ΑΖ ειναι καλυτερα αλλα
η απευθειας πτηση αντικειμενικα ειναι προτιμοτερη. και η Delta ειναι η μεγαλυτερη εταιρεια του κοσμου μην ξεχναμε. και με δωρεαν αλκοολ...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
πτηση με ΑΖ ειναι καλυτερα αλλα
η απευθειας πτηση αντικειμενικα ειναι προτιμοτερη. και η Delta ειναι η μεγαλυτερη εταιρεια του κοσμου μην ξεχναμε. και με δωρεαν αλκοολ...
και μερικες φορες με χρέπια αεροσκαφη........ (να τα λεμε ολα εδω):bleh:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.466
Likes
9.426
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ευαγγελια said:
και μερικες φορες με χρέπια αεροσκαφη........ (να τα λεμε ολα εδω):bleh:
μερικοι εντυπωσιαζονται απο δυο μπακλαβαδες και χανουν την ουσια... η εταιρεια ειναι παγκοσμιος κολοσσος, ασφαλεστερη απο τις εταιρειες που αναπτυχθηκαν χτες και εξυπηρετει τη γραμμη με νεοτατα Α330-3 μεσης ηλικιας 6-7 ετων.. ελεος δηλ να συζηταμε την αξιοπιστια και το κυρος της Delta..οπου προσφερουν μπακλαβαδες να ανησυχειτε και να κοιτατε στατιστικες ατυχηματων καθυστερησεων κλπ..
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
μερικοι εντυπωσιαζονται απο δυο μπακλαβαδες και χανουν την ουσια... η εταιρεια ειναι παγκοσμιος κολοσσος, ασφαλεστερη απο τις εταιρειες που αναπτυχθηκαν χτες και εξυπηρετει τη γραμμη με νεοτατα Α330-3 μεσης ηλικιας 6-7 ετων.. ελεος δηλ να συζηταμε την αξιοπιστια και το κυρος της Delta..οπου προσφερουν μπακλαβαδες να ανησυχειτε και να κοιτατε στατιστικες ατυχηματων καθυστερησεων κλπ..
Μάλιστα... Αν δεν ήταν στην sky team ,δε θα την υποστηρίζες με τόση θέρμη...
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.038
Πριν καποιες μερες ειχε 340 ευρώ κοντά.
Εξαρτάται για ποιές ημερομηνίες το βρήκες.
Η πτήση δεν ειναι με Alitalia αλλα με πτήση της Delta Airlines (δεν ξερω αν ειναι καλό ή κακο αυτό)
28 νοεμβριου με επιστροφη 28 δεκεμβριου και νομιζω οτι ειναι ολο αλιταλια
 

nterka

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
28 νοεμβριου με επιστροφη 28 δεκεμβριου και νομιζω οτι ειναι ολο αλιταλια
γεια σε ολους.θα ταξιδευσω και εγω νεα υορκη την ιδια ημερομηνια .εχω βρει με την turkish airline εισιτηριο 541ε..αν δεν εχεις κλεισει θα ηθελα παρεα γιατι ταξιδευω μονη μου(πρωτη φορα σε αεροπλανο).:)
 

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)
μερικοι εντυπωσιαζονται απο δυο μπακλαβαδες και χανουν την ουσια... η εταιρεια ειναι παγκοσμιος κολοσσος, ασφαλεστερη απο τις εταιρειες που αναπτυχθηκαν χτες και εξυπηρετει τη γραμμη με νεοτατα Α330-3 μεσης ηλικιας 6-7 ετων.. ελεος δηλ να συζηταμε την αξιοπιστια και το κυρος της Delta..οπου προσφερουν μπακλαβαδες να ανησυχειτε και να κοιτατε στατιστικες ατυχηματων καθυστερησεων κλπ..
Αν είναι να πέσει θα πέσει. Έπεσε της AirFrance στον ατλαντικό αλλά αυτό δεν σημαίνει και τίποτα. Μπορεί μια εταιρεία να έχει 1 ατύχημα ανα 3 εκατομμύρια πτήσης και η άλλη 1 ατύχημα ανά 2 εκατομμυρια πτήσεις.

Αν είσαι όμως σε μία από τις 2 αυτές πτήσεις την έκατσες.

Στατιστικά έχεις περισσότερες πιθανότητες να σε χτυπήσει κεραυνός από το να πέσει το αεροπλάνο.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.038
γεια σε ολους.θα ταξιδευσω και εγω νεα υορκη την ιδια ημερομηνια .εχω βρει με την turkish airline εισιτηριο 541ε..αν δεν εχεις κλεισει θα ηθελα παρεα γιατι ταξιδευω μονη μου(πρωτη φορα σε αεροπλανο).:)
Πολυ ευχαριστως,αλλα ακομη ειμαι μπερδεμενη με ποια εταιρεια θα πεταξω,γιατι τελικα θα καταληξω στο οχαιο(δηλαδη 3 πτησεις) και υπαρχει περιπτωση να αλλαξω λιγο τις ημερομηνιες.Παντως παλι θα σου γραψω οταν αποφασισω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.530
Μηνύματα
899.341
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom