Αυστρία σαλσβουργο

bestday

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Με τη διαφορά ότι δεν ψάχνεις για "σαλσβουργο" αλλά για "Σαλσβούργο". Ναι, ένας τόνος κάνει τη διαφορά.
ΥΓ: Έλεος πια με τους άθλιους Εξελληνισμούς. Salzburg λέγεται η πόλη.
Πολύ δύσκολα τα κάνετε τα πράγματα παιδιά...
Θα ήθελα μερικές πληροφορίες για Λόντον κ Παγί, φαντάζομαι καταλαβαίνετε πως μιλάω για το Λονδίνο κ το Παρίσι αντίστοιχα.
Αυτό για να δείξω πως ο καθένας μπορεί να ειρωνευτεί κ να ενοχληθεί από τα λεγόμενα των άλλων :mad:
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Επί της ουσίας λοιπόν.
Στο salzburg μια φορά είχαμε μείνει σε αυτό Hotel Salzburg | Cityhotel | Hotelzimmer | Stadthotel | Hotels | Stadt | Zentrum | Restaurant | Cafe | Austria
Όλες τις υπόλοιπες το χω κάνει ημερήσια.
Το χαμε πετύχει σε καλή τιμή. Πάντως σίγουρα βρίσκεις καλύτερα από αυτό. Το μόνο που μου έχει μείνει από το συγκεκριμένο ξενοδοχείο είναι ότι το κλειδί του ενός από τα δύο δωμάτια που είχαμε δεν άνοιγε μόνο την πόρτα του δωματίου μας αλλά και αρκετές υπόλοιπες.
Αν έχει καλή τιμή μια χαρά είναι. υπάρχει και τέλειο γκούλας 2 τετράγωνα πιο κάτω.
Αυτό με το κλειδί το χα διαγράψει από το μυαλό μου :p
έπρεπε να το είχαμε αξιοποιήσει καλύτερα :bleh:
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
οταν λες οικονομικο τι εννοιεις?
εχω μεινει εδώ

Welcome - Star Inn Hotel Salzburg Zentrum
έχει καλη τιμη και ειναι value for money...
ειναι σε καταπληκτικη τοποθεσια διπλα στο ιστορικο κεντρο(5-7 λεπτα περπατημα),έχει παρκιγκ(επι πληρωμη) και μπορεις να παρκαρεις στους γυρω δρομους σε κανονικες θεσεις παρκιγκ πληρωνοντας παρκομετρο...
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
650
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Πριν απο 4 χρόνια είχα μείνει σε αυτό :Hotel Gerl wALSER bundesstr.210 Salzburg-Wals +43 662850552 Unser Haus bietet - Hotel Gerl το οποίο ήταν πολύ καλό με καλό πρωινό και σχετικά οικονομικό.Βρίσκεται 7 χιλιόμετρα απο το κέντρο .Είχαμε γευματίσει και στο αρχαιότερο εστιατόριο της Ευρώπης St. Peter Stiftskeller: Mozart Dinner(πάνω απο 1200 χρόνια παλαιο που κατασκευάστηκε για να γευματίσει ο Καρλομάγνος κατα την περιοδεία του στην περιοχή) όπου παρακολουθήσαμε και 3 αποσπάσματα απο έργα του Μότσαρτ (γαμους του Φίγγαρο,μαγικό αυλό και δον Τζοβάννι)απο καλιτέχνες με ενδυμασία της εποχής καθώς και με πιάτα της εποχής του Μότσαρτ http://www.stpeter-stiftskeller.at/fileadmin/uploads/stiftskeller/Downloads/MDC_e.pdf .Ίσως κάποιοι το βρουν τουριστικό ,προσωπικά όμως μου άρεσε όπως και στα παιδιά μου.Απο ότι είδα τα ίδια έργα παίζουν και τώρα.Κοίτα και το κάτωθι link:
DAS KONZERTPROGRAMM - Salzburger Konzertgesellschaft
 

taver

Member
Μηνύματα
12.603
Likes
29.798
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πολύ δύσκολα τα κάνετε τα πράγματα παιδιά...
Θα ήθελα μερικές πληροφορίες για Λόντον κ Παγί, φαντάζομαι καταλαβαίνετε πως μιλάω για το Λονδίνο κ το Παρίσι αντίστοιχα.
Αυτό για να δείξω πως ο καθένας μπορεί να ειρωνευτεί κ να ενοχληθεί από τα λεγόμενα των άλλων :mad:
Τότε γιατί να τα γράψεις με Ελληνικούς χαρακτήρες, Λόντον και Παγί, αντί για London και Paris, όπως ονομάζονται ?

(Μη με ρωτήσεις μόνο από ποια πόλη μόλις γύρισα, γιατί είναι όντως δύσκολο να γράφω το 香港).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.542
Μηνύματα
900.355
Μέλη
39.276
Νεότερο μέλος
geodimi10

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom