Γαλλία προταση για ξενοδοχειο στο Παρισι!!

travel story

Member
Μηνύματα
126
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!!!!
Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!ευχομαι το 2010 να πραγματοποιησει σε ολους μας τα ταξιδιωτικα μας σχεδια και ο,τι αλλο επιθυμουμε!!:xmas_biggrin:
οπως εχω γραψει ηδη σε αλλα θεματα,στο ταξιδι μου στο Παρισι,εμεινα σε καποιο ξενοδοχειο,το οποιο τωρα που γυρισα και εχω αποψη,σας το προτεινω ανεπιφυλαχτα!προκειται για πολυ καλη ευκαιρια για πολλους λογους!
1.πολυ καλη περιοχη(ορια συνοικιας καρτιε λατεν με βοτανικου κηπου),
2.διπλα ακριβως απο σταση μετρο,που βρισκεται σε γραμμη που σε πηγαινει κατευθειαν σε αρκετα αξιοθεατα,
3.αν σας ενδιαφερει να εχετε διπλα σας ΑΤΜ,υπαρχει σε λιγοτερο απο 100 μετρα!
4.πολυ εξυπηρετικοι οι υπαλληλοι του ξενοδοχειου(μιλουσαν και αγγλικα),
5.το δωματιο καθαριζοταν καθημερινα,
6.ειχε παντα θερμανση που τη ρυθμιζες εσυ(ηταν αναγκαια με τοσο κρυο και χιονι:xmas_lol:)
7.ο χωρος του δωματιου,ηταν λιγο μικρος(το μπανιο αρκετα μεγαλο),αλλα δεν ταξιδευεις για να καθεσαι στο δωματιο του ξενοδοχειου!!:xmas_mrgreen:
8.το κτιριο εξωτερικα λιγο παλιο,αλλα απο οτι ειδα πολλα ξενοδοχεια του Παρισιου ειναι παλια(και πολυ πιο ακριβα).ο χωρος εσωτερικα εχει ανακαινιστει.
Το δικλινο εκανε 70 ευρω,που για τα δεδομενα του Παρισιου,κατα τη γνωμη μου ειναι φθηνο.
το ονομα του ξενοδοχειου ειναι hotel de france quartier latin.το εκλεισα απο το site του ξενοδοχειου,στην επιλογη promotion rate.
 
  • Like
Reactions: vpg

Aptaliko

Member
Μηνύματα
57
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εγώ είχα πάει το χρονικό διάστημα 12/12-20/12 και έμεινα στο Mercure Monty κοντά στην Opera. Είναι στα 300μ. από το Μετρό και η τιμή παίζει στα 80€ το δίκλινο, το συνιστώ ανεπιφύλακτα.
 
  • Like
Reactions: vpg

olga

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρο του κόσμου
Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!ευχομαι το 2010 να πραγματοποιησει σε ολους μας τα ταξιδιωτικα μας σχεδια και ο,τι αλλο επιθυμουμε!!:xmas_biggrin:
οπως εχω γραψει ηδη σε αλλα θεματα,στο ταξιδι μου στο Παρισι,εμεινα σε καποιο ξενοδοχειο,το οποιο τωρα που γυρισα και εχω αποψη,σας το προτεινω ανεπιφυλαχτα!προκειται για πολυ καλη ευκαιρια για πολλους λογους!
1.πολυ καλη περιοχη(ορια συνοικιας καρτιε λατεν με βοτανικου κηπου),
2.διπλα ακριβως απο σταση μετρο,που βρισκεται σε γραμμη που σε πηγαινει κατευθειαν σε αρκετα αξιοθεατα,
3.αν σας ενδιαφερει να εχετε διπλα σας ΑΤΜ,υπαρχει σε λιγοτερο απο 100 μετρα!
4.πολυ εξυπηρετικοι οι υπαλληλοι του ξενοδοχειου(μιλουσαν και αγγλικα),
5.το δωματιο καθαριζοταν καθημερινα,
6.ειχε παντα θερμανση που τη ρυθμιζες εσυ(ηταν αναγκαια με τοσο κρυο και χιονι:xmas_lol:)
7.ο χωρος του δωματιου,ηταν λιγο μικρος(το μπανιο αρκετα μεγαλο),αλλα δεν ταξιδευεις για να καθεσαι στο δωματιο του ξενοδοχειου!!:xmas_mrgreen:
8.το κτιριο εξωτερικα λιγο παλιο,αλλα απο οτι ειδα πολλα ξενοδοχεια του Παρισιου ειναι παλια(και πολυ πιο ακριβα).ο χωρος εσωτερικα εχει ανακαινιστει.
Το δικλινο εκανε 70 ευρω,που για τα δεδομενα του Παρισιου,κατα τη γνωμη μου ειναι φθηνο.
το ονομα του ξενοδοχειου ειναι hotel de france quartier latin.το εκλεισα απο το site του ξενοδοχειου,στην επιλογη promotion rate.
καλησπέρα travel μόλις σου έστειλα ενα μήνυμα για αυτα που ήδη έχεις γράψει!!!γράψε λάθος...δεν το είχα προσέξει.
έχω μια επιπλέον ερώτηση, η περιοχή είναι καλή για νυχτερινή διασκέδαση και για φαγητο?
εγω έχω βρει στην περιοχή marais ένα ξενοδοχείο, ποια πιστεύεις ότι είναι πιο ζωντανή και γραφική περιοχή?
 

olga

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρο του κόσμου
τόσο φοβερή περιοχή είναι??δεν το περίμενα!!!
 

travel story

Member
Μηνύματα
126
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!!!!
η περιοχη Marais ειναι πιο γραφικη και εχει πολλες επιλογες για φαγητο(οπου και να μεινεις στο Παρισι,εχει πολλες επιλογες για φαγητο).τωρα απο νυχτερινη ζωη..πολυ κοντα στο ξενοδοχειο,στην επομενη σταση του μετρο(place d'italie)υπαρχει νυχτερινη ζωη.
αλλα οπου και να μεινεις με το μετρο θα πηγαινεις οπουδηποτε γρηγορα!:D
 

taver

Member
Μηνύματα
12.601
Likes
29.765
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
η περιοχη Marais ειναι πιο γραφικη και εχει πολλες επιλογες για φαγητο(οπου και να μεινεις στο Παρισι,εχει πολλες επιλογες για φαγητο).τωρα απο νυχτερινη ζωη..πολυ κοντα στο ξενοδοχειο,στην επομενη σταση του μετρο(place d'italie)υπαρχει νυχτερινη ζωη.
αλλα οπου και να μεινεις με το μετρο θα πηγαινεις οπουδηποτε γρηγορα!:D

Όταν μιλάμε για νυκτερινή ζωή στο Παρίσι, εννοούμε Marais (παρά τον ιδιαίτερο χαρακτήρα της περιοχής, έχει και την πλέον αδιαμφισβήτητη υπεροχή στο Παρισινό nightlife). Όλα τα άλλα (Oberkampf, place d' italie κλπ) είναι απλώς περιφερειακά.
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.273
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Η περιοχή της Βαστίλλης θεωρείται καλή για διαμονή? Έχει καθόλου ζωή? Πόσο περίπου απέχει από το Marais με τα πόδια?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.601
Likes
29.765
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Η περιοχή της Βαστίλλης θεωρείται καλή για διαμονή? Έχει καθόλου ζωή? Πόσο περίπου απέχει από το Marais με τα πόδια?
Όχι άριστη, αλλά πάρα πολύ καλή. Δίπλα στη Marais είναι, πας με τα πόδια άνετα. Αποφύγετε μετακινήσεις εκεί με αυτοκίνητα/ταξί γιατί τις εργάσιμες μέρες & ώρες έχει πολύ κίνηση. Κόσμος πάει κι έρχεται αρκετά, κλπ. Αν είσαι κοντά στο Port d' Arsenal, ή πιο κάτω στο Promenade plantée είναι και σούπερ μέρος για περπάτημα, από τα ομορφότερα στο Παρίσι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.538
Μηνύματα
900.016
Μέλη
39.266
Νεότερο μέλος
MariaChara

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom