ποσα θα δωσετε για τις καλοκαιρινες σας διακοπες

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
άστα xristo μου άστα!!
αδικίες ...και όλα σε μας ξεσπάνε..:shock::shock:

κανε την καρδια σου πέτρα καλή μου Ρενάτα και βάστα γερά !!!!!!!!
6 μερες και κατι ωρες ... σου έμειναν
να δω μετα ποιους θα κατηγορούν :haha:

ΥΓ. εγω εχω ακόμα άλλες 14 μερες !!! και ειναι πολλες παναθεμα τες :haha:
δεν θα αντεξω ......
 

tigerakos

Member
Μηνύματα
70
Likes
2
Όχι βέβαια... απλά εγώ και λεφτά έχω και γούστο... πρέπει να απολογηθώ γιαυτό?




Άλλα λόγια να αγαπιώμαστε... είπα εγώ κανένα γύφτο? είπα εγώ ότι όποιος δεν έχει λεφτά να πάει κάπου πρέπει να τον φάει το μαύρο σκοτάδι? εγώ είπα ότι αν έχεις ένα συγκεκριμένο budget κοιτάς να περάσεις όσο μπορείς καλύτερα... ένα πράμα σα κι εσένα π.χ. το θεωρώ ιδιαίτερα υγιές που διαλέγεις να ξαναπάς σε ένα όμορφο νησί όπως η Σκύρος και δεν τρέχεις στη Μούρθια και την Τυνησία... απλά πράματα... όσο για τα 5-6 χιλιάρικα κι αν είναι μαρουλόφυλλα αν σου ζητήσω δανεικά να μη μου δώσεις... δεν νομίζω να τα βγάζουμε μαζί και έχεις και άποψη για το τι κάνω με τα λεφτά μου...

Και για να τελειώνει το θέμα... κάποιος άνοιξε ένα topic χωρίς νόημα... ή μάλλον ήθελε να μας πει με πλάγιο τρόπο ότι είναι πονηρός και πάει κάπου με ελάχιστα χρήματα... ε τι να κάνουμε δεν ζηλεύουμε όλοι με τις ιδέες του καθενός... το ψάχνουμε και πάμε κάπου καλύτερα...

Αφού διαφημίστηκες αρκετά καλές διακοπές, στις μέρες μας δεν θα αναφέρω τις κατηγορίες τον ατόμων που πάνε ακριβές διακοπές.(βουλευτές κλπ ). Γιατί καλά λέει η κοπέλα μαρουλόφυλλα τα έχεις δει τα λεφτά. Α και αν είσαι ένας από αυτούς που πάνε διακοπές για να γεμίσεις τα πάσης φύσεως κενά σου όσο ακριβά και όσο μακριά και να πας το ίδιο με την λούτσα είναι.! Οι διακοπές φιλέ μου θέλουν αλλά πράγματα και μάλλον δεν τα διαθέτεις. Για αυτό πάρε το κουβά σου και σε άλλη παραλία μην μένεις στην Ελλάδα.! Και άσε όλους εμάς εδώ να πάμε διακοπές όπως πάνε όλοι.!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
1.963
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
tigerako ...
γιατί τσιγκλάς έτσι ....μηηηη δεν κάνει!
παω να κρυφτώ κατω απο κανένα κρεββατι...:shock::shock:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.597
Likes
29.748
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αφού διαφημίστηκες αρκετά καλές διακοπές, στις μέρες μας δεν θα αναφέρω τις κατηγορίες τον ατόμων που πάνε ακριβές διακοπές.(βουλευτές κλπ ). Γιατί καλά λέει η κοπέλα μαρουλόφυλλα τα έχεις δει τα λεφτά.
Ρε συ Traveller, την επόμενη φορά που θα θές να ξοδέψεις χρήματα για οτιδήποτε, πάρε πρώτα την άδεια από τον tigerako. Δεν έχει σημασία αν δεν τα βγάλατε μαζί. Αν είναι ανίκανος να βγάλει/μαζέψει κι αυτός τα ίδια, δεν πρέπει να ξοδεύεις εσύ παραπάνω και να ζηλεύει.

Α και αν είσαι ένας από αυτούς που πάνε διακοπές για να γεμίσεις τα πάσης φύσεως κενά σου όσο ακριβά και όσο μακριά και να πας το ίδιο με την λούτσα είναι.!
Μάλιστα. Αν πας ταξίδι για να γεμίσεις τα κενά σου, όπου και να πας σαν τη Λούτσα είναι. Πρωτοποριακό επιχείρημα, δε μπορώ να πώ. Παρανοϊκά ακατανόητο και σχιζοφρενικό, αλλά πάντως πρωτοποριακό...

Οι διακοπές φιλέ μου θέλουν αλλά πράγματα και μάλλον δεν τα διαθέτεις. Για αυτό πάρε το κουβά σου και σε άλλη παραλία μην μένεις στην Ελλάδα.! Και άσε όλους εμάς εδώ να πάμε διακοπές όπως πάνε όλοι.!
Διακοπές, διακοπές, διακοπές... Εσύ πάρε τα κουβαδάκια σου και πήγαινε διακοπές (δε λέω για παραλίες γιατί μπορεί να παρεξηγηθεί, ακόμα και στο Μαυρίκιο μπορεί κάποιος να κάνει ταξίδι και όχι διακοπές). Γιατί είναι μάλλον απίθανο να καταλάβεις τι σημαίνει ταξίδι, να πας σε ένα μέρος για να το γνωρίσεις και να το καταλάβεις, και να καταλάβεις τη διαφορά ενός ταξιδιού από τις διακοπές. Κι μη νομίζεις ότι πηγαίνοντας από μια φορά στη Ρώμη, το Παρίσι και το Βερολίνο έμαθες από ταξίδια...
 

tigerakos

Member
Μηνύματα
70
Likes
2
Ρε συ Traveller, την επόμενη φορά που θα θές να ξοδέψεις χρήματα για οτιδήποτε, πάρε πρώτα την άδεια από τον tigerako. Δεν έχει σημασία αν δεν τα βγάλατε μαζί. Αν είναι ανίκανος να βγάλει/μαζέψει κι αυτός τα ίδια, δεν πρέπει να ξοδεύεις εσύ παραπάνω και να ζηλεύει.


Μάλιστα. Αν πας ταξίδι για να γεμίσεις τα κενά σου, όπου και να πας σαν τη Λούτσα είναι. Πρωτοποριακό επιχείρημα, δε μπορώ να πώ. Παρανοϊκά ακατανόητο και σχιζοφρενικό, αλλά πάντως πρωτοποριακό...



Διακοπές, διακοπές, διακοπές... Εσύ πάρε τα κουβαδάκια σου και πήγαινε διακοπές (δε λέω για παραλίες γιατί μπορεί να παρεξηγηθεί, ακόμα και στο Μαυρίκιο μπορεί κάποιος να κάνει ταξίδι και όχι διακοπές). Γιατί είναι μάλλον απίθανο να καταλάβεις τι σημαίνει ταξίδι, να πας σε ένα μέρος για να το γνωρίσεις και να το καταλάβεις, και να καταλάβεις τη διαφορά ενός ταξιδιού από τις διακοπές. Κι μη νομίζεις ότι πηγαίνοντας από μια φορά στη Ρώμη, το Παρίσι και το Βερολίνο έμαθες από ταξίδια...


Χα με έκανες και γέλασα φίλε μου εγώ απλά επισήμανα κάτι ότι εσύ κόλλησες τόσο φάνηκε ποιος έχει το πρόβλημα. Απλά κατανοώ απόλυτα ότι λέτε χωρίς να προκαλώ πάω εκδρομές και διακοπές για μένα όχι για διαφήμιση. !και είμαι 22 και όπου πήγα το κατάφερα χωρίς να με πληρώνουν γονείς μέχρι τα 30 όπως άλλους. Δεν θα σχολιάσω ότι εδώ ο κόσμος χάνετε βαρκούλες αρμενίζουν για εσάς γιατί όλα λυμένα θα τα έχετε όπως κατά κάποιο τρόπο και εγώ, η σεμνότητα στις μέρες μας όμως δεν υπάρχει κρίμα.
Γέμισε ο κόσμος νεόπλουτους..
Για αυτό πάμε έτσι..
 

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
on topic παρακαλω αλλιως θα φωναξω τον defkalion:clap:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.936
Likes
3.927
Δεν θα σχολιάσω ότι εδώ ο κόσμος χάνετε βαρκούλες αρμενίζουν για εσάς γιατί όλα λυμένα θα τα έχετε όπως κατά κάποιο τρόπο και εγώ, η σεμνότητα στις μέρες μας όμως δεν υπάρχει κρίμα.
Γέμισε ο κόσμος νεόπλουτους..
Για αυτό πάμε έτσι..
Ρε μπαγάσα μήπως είσαι του ΠΑΜΕ?
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.588
Likes
8.100
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
...Εγω παλι ακομη ψαχνω το ταξιδι για Εκουαδορ... βρισκω τιμες στα ορια εγκεφαλικου...θερμη παρακληση σε οποιον εχει βρει κατι σχετικο, (λογικες τιμες με αυτη τη χωρα) ας μου πει....με πμ...ευχαριστω!!!!!!!. :D
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.936
Likes
3.927
θα πάω ένα τριήμερο στη Σαντορίνη, ένα στη Κέρκυρα, ένα στο Βερολίνο τρία στο Λονδίνο καμιά δεκαπενταριά μέρες Ασία και ενδεχομένως ένα τετραήμερο στο Παρίσι...
Τελικά με γρουσούζεψε το ΠΑΜΕ!! Τα Π/Σ/Κ σε Σαντορίνη και Κέρκυρα γίνονται μια βδομάδα στην Κρήτη, τα τρία Π/Σ/Κ στο Λονδίνο γίνονται ένα,το Παρίσι γίνεται Λυών και οι δεκαπέντε μέρες στην Ασία γίνονται δέκα στη Σρι Λάνκα ή στην Αιθιοπία...είμαι ψυχολογικό ράκος... ευτυχώς που εχω ένα μπόνους όμως... ένα Π/Σ/Κ στο Τελ Αβίβ με πολύ ψαγμένη παρέα...

Αυτά tigerakos για να μην λες ότι η κρίση δεν κτυπάει και εμάς τους πλούσιους...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.534
Μηνύματα
899.400
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom