Γαλλία νυχτερινη ζωη στο παρισι

Georgia2311

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Νυχτερινή Διασκέδαση στο Παρίσι

Καλησπέρα σε όλους....Θα χαρώ πολύ αν ξέρατε και με βοηθούσατε... Είναι να πάμε για πρωτοχρονιά στο Παρίσι ... και θέλουμε να βγούμε μετά το νέο έτος σαφώς έξω... άλλα θέλουμε και ψάχνουμε αν υπάρχει τίποτε ελληνικό εκεί... κλαμπ μπουζούκια...:) αν δεν υπάρχει κάτι θα βολευτούμε με κάτι τα οποία διάβασα εδώ στην ιστοσελίδα :)) αν όμως ξέρει κανείς τίποτα θα χαρώ να μου πει....:))
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
:xmas_smile:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.936
Likes
3.927
Επιτέλους... καιρό είχαμε να διαβάσουμε ένα τόσο εμπνευσμένο μήνυμα... επειδή το θέμα με ενδιαφέρει κι εμένα σφόδρα, όποιος γνωρίζει ας μας απαντήσει... η αλήθεια είναι πως το Παρίσι είναι ιδιαίτερα βαρετό και μια βραδιά στα μπουζούκια,ειδικά αυτές τις άγιες μέρες, θα είναι ότι πρέπει...
 

BOSS

Member
Μηνύματα
14
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ελβετία
Ταξίδι-Όνειρο
τελικος Champion League 7
Moulin Rouge..στο LIDO με αφήσανε με ενα μπουκάλι σαμπάνια στα μπροστινα κόκκινα τραπέζια με την γυναίκα μου...ξεροσφύρι,,,και 150€ το άτομο με θέαμα που δεν πολυάξιζε.
ΣΟΣ εννόείται το Λούβρο και επειδή δεν θα το προλάβεις όλο...στην καλύτερη θέση του μουσείου έχουν την Αφροδίτη της Μύλου...και δεξια είναι όλο το ελληνικό κομμάτι του...αν δεν σε πιασουν τα δάκρυα δες το αξίζει.
Disney land με τρένο..και στην τελευταια στάση του ιδιου τρένου..υπάρχει το χωριό με τα μαγαζια ..εκπτώσεων.Ενα εμπορικό κέντρο ΤΕΡΑΣΤΙΟ που αξίζει πραγματικα αν θελεις να ψωνισεις κατι να πας.

αυτα τα ολίγα καλά να περάσετε
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.985
Likes
20.067
Επειδή έχω πάει (με έχουνε πάει δηλαδή) σε καμπαρέ τέτοιου στυλ στο Παρίσι, γιορτινές μέρες, με φαγητά, κρασιά, σαμπάνιες και χλίδες, εγώ λέω ότι το θέαμα είναι μια καρακιτσαρία και μισή και αν σας αρέσουν αυτά τα "υπερθέαματα", γραμμή για Φλωρινιώτη (με μια δόση υπερβολή αυτό οφ κορς). Καλύτερα στο Πλούταρχο και το Βέρτη (αν είναι να ξεπέσουμε σε τελείως ξόφλες, έχουμε και χειρότερα προς Μαυρομιχάλη...).
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.936
Likes
3.927
Moulin Rouge..στο LIDO με αφήσανε με ενα μπουκάλι σαμπάνια στα μπροστινα κόκκινα τραπέζια με την γυναίκα μου...ξεροσφύρι,,,και 150? το άτομο με θέαμα που δεν πολυάξιζε.
Τι έγινε ρε παιδιά το γύρισε σε μπουζουξίδικο το LIDO και δεν το πήρα πρέφι? Λουλουδούδες είχε?

ΣΟΣ εννόείται το Λούβρο και επειδή δεν θα το προλάβεις όλο...στην καλύτερη θέση του μουσείου έχουν την Αφροδίτη της Μύλου...και δεξια είναι όλο το ελληνικό κομμάτι του...αν δεν σε πιασουν τα δάκρυα δες το αξίζει.
Άσε τα δάκρυα και διόρθωσε αυτό το της Μύλου γιατί βγάζει μάτι...

Disney land με τρένο..και στην τελευταια στάση του ιδιου τρένου..υπάρχει το χωριό με τα μαγαζια ..εκπτώσεων.Ενα εμπορικό κέντρο ΤΕΡΑΣΤΙΟ που αξίζει πραγματικα αν θελεις να ψωνισεις κατι να πας.
Χωρίς σχόλια...
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.861
Likes
9.798
Moulin Rouge..στο LIDO με αφήσανε με ενα μπουκάλι σαμπάνια στα μπροστινα κόκκινα τραπέζια με την γυναίκα μου...ξεροσφύρι,,,και 150€ το άτομο με θέαμα που δεν πολυάξιζε.
ΣΟΣ εννόείται το Λούβρο και επειδή δεν θα το προλάβεις όλο...στην καλύτερη θέση του μουσείου έχουν την Αφροδίτη της Μύλου...και δεξια είναι όλο το ελληνικό κομμάτι του...αν δεν σε πιασουν τα δάκρυα δες το αξίζει.
Disney land με τρένο..και στην τελευταια στάση του ιδιου τρένου..υπάρχει το χωριό με τα μαγαζια ..εκπτώσεων.Ενα εμπορικό κέντρο ΤΕΡΑΣΤΙΟ που αξίζει πραγματικα αν θελεις να ψωνισεις κατι να πας.

αυτα τα ολίγα καλά να περάσετε

Αυτές είναι οι προτάσεις σου για νυχτερινή μπουζουκο-διασκέδαση? :xmas_rolleyes:
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.777
Likes
17.703
Georgia2311 τόσο πολύ καίγεσαι για μπουζούκια στο Παρίσι την Πρωτοχρονιά;....Απ' όλα έχει ο μπαχτσές βέβαια και μπουζούκια και κλαρίνα και σκυλάδικο και μάλιστα της παλιάς σχολής που σπάνε και πιάτα....
Καλύτερα σε κανα κλάμπ για χορό...έχει και τέτοια ...
Τέλος πάντων άμα επιμένεις, και παρά το κράξιμο, στο Καρτιέ Λατίν κοντά στη Παναγία των Παρισίων, στάση μετρό Saint Michel, έχει αρκετά μπουζουκτσίδικα και πίττα γύρο σουβλάκι και ότι θες...
Για το σκυλάδικο σε πμ :xmas_mrgreen:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.036
Likes
12.187
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλησπέρα σε όλους....Θα χαρώ πολύ αν ξέρατε και με βοηθούσατε... Είναι να πάμε για πρωτοχρονιά στο Παρίσι ... και θέλουμε να βγούμε μετά το νέο έτος σαφώς έξω... άλλα θέλουμε και ψάχνουμε αν υπάρχει τίποτε ελληνικό εκεί... κλαμπ μπουζούκια...:) αν δεν υπάρχει κάτι θα βολευτούμε με κάτι τα οποία διάβασα εδώ στην ιστοσελίδα :)) αν όμως ξέρει κανείς τίποτα θα χαρώ να μου πει....:))
Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
:xmas_smile:
Ο Χριστος και ο Papa Noel... ελληνικα μπουζουκια; Τραβατε κατα Παναγια μερια οπως λεει και ο chris (Χρονια Πολλα Χρηστο!) να σπασετε τα πιατα σας.

Εγω θα μαι Rex παντως, αν ειστε γυναικοπαρεα ελατε κατα κει...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.861
Likes
9.798
Ο Χριστος και ο Papa Noel... ελληνικα μπουζουκια; Τραβατε κατα Παναγια μερια οπως λεει και ο chris (Χρονια Πολλα Χρηστο!) να σπασετε τα πιατα σας.

Εγω θα μαι Rex παντως, αν ειστε γυναικοπαρεα ελατε κατα κει...
Aνέβηκες 100 πόντους στην εκτίμηση που σου έχω! :xmas_smile:
 

dimitra2g

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Moulin Rouge..στο LIDO με αφήσανε με ενα μπουκάλι σαμπάνια στα μπροστινα κόκκινα τραπέζια με την γυναίκα μου...ξεροσφύρι,,,και 150€ το άτομο με θέαμα που δεν πολυάξιζε.
ΣΟΣ εννόείται το Λούβρο και επειδή δεν θα το προλάβεις όλο...στην καλύτερη θέση του μουσείου έχουν την Αφροδίτη της Μύλου...και δεξια είναι όλο το ελληνικό κομμάτι του...αν δεν σε πιασουν τα δάκρυα δες το αξίζει.
Disney land με τρένο..και στην τελευταια στάση του ιδιου τρένου..υπάρχει το χωριό με τα μαγαζια ..εκπτώσεων.Ενα εμπορικό κέντρο ΤΕΡΑΣΤΙΟ που αξίζει πραγματικα αν θελεις να ψωνισεις κατι να πας.

αυτα τα ολίγα καλά να περάσετε
Παιδιά καλησπέρα σας και καλή χρονιά:xmas_wink: θα ταξιδέψουμε 23 Ιανουαρίου για Παρίσι και θέλω κάποιες πληροφορίες.....:xmas_redface:
Προς BOSS και λοιπούς:
1) Πόσο κοστίζει να παρακολουθήσεις το θέαμα στο LIDO και στο Moulin Rouge, πληρώνεις είσοδο και extra ότι παραγγείλεις για ποτό, υποχρεωτικά κάθεσαι σε τραπέζι ή υπάρχει και μπαρ που είναι πιο οικονομικό (να υποθέσω) και αν υπάρχει μπαρ έχεις οπτική επαφή στο θέαμα, ποιο από τα δύο αξίζει περισσότερο, τι ώρα ξεκινάνε περίπου, είναι musical αν δεν κάνω λάθος?
και
2)BOSS σε ποιο χωριό αναφέρεσαι για ψώνια,, θυμάται κανείς το όνομά του, έχει πολυκαταστήματα με πολύ καλές εκπτώσεις όλο το χρόνο και αν ναι σε τι είδη?
3)Κανένα εστιατόριο περί τα 30-35 ευρώ το άτομο (και ποιο οικονομικό ευπρόσδεκτο) σχετικά κεντρικό έχετε να μου προτείνεται;
Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.519
Μηνύματα
898.789
Μέλη
39.237
Νεότερο μέλος
nektariapap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom