καλησπέρα!

akt

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Γεια σας! Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα πρώτον να σας χαιρετήσω και δεύτερον να σας εκθέσω μια απορία μου (ακόμη δεν ήρθα!).
Έχω κάνει κάποια ταξίδια αλλά όχι έτσι όπως θα ήθελα... Δεδομένου λοιπόν της ρουτίνας που έχει πέσει τον τελευταίο καιρό, σκέφτηκα να κάνω ένα ταξίδι ολιγοήμερο μόνη μου στη Βουδαπέστη.! Υπάρχει μεν διαθέσιμη παρέα, αλλά δεν θεωρώ ότι ταιριάζουν τα γούστα μας. Επιπλέον, το έχω στο μυαλό μου σαν ένα ταξίδι για να βρω τον εαυτό μου και τις ισορροπίες μου, να ελευθερωθώ και να πατήσω στα πόδια μου και όλα αυτά ξεκινώντας με ένα από τα όνειρά μου... να ταξιδεύω! Εσείς τι λέτε; Υπάρχουν κατά τη γνώμη σας λόγοι για τους οποίους "αντενδείκνυται" να ταξιδέψει κανείς μόνος του;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.038
Ακτ καλως ηρθες στη παρεα μας:)
Υπάρχουν κατά τη γνώμη σας λόγοι για τους οποίους "αντενδείκνυται" να ταξιδέψει κανείς μόνος του;
Δεν υπαρχουν λογοι,να μην ταξιδευει καποιος μονος του.Πολλα μελη αυτου του φορουμ(οπως και γω),ταξιδευουν μονοι τους και δεν εχω καταλαβει,να ειχαν προβληματα.
Απλως αποφευγω να μενω εξω εως αργα και να μπαινω σε μικρα σκοτεινα στενα.
Βουδαπεστη,ειχα παει,με τις κορες μου,πριν 7 χρονια.Το μονο,ισως ηταν,που σε καποια δρομακια,κατι τυποι,που θελουν να σε πλησιασουν, να σου πουλησουν κατι.Αλλα,αμα,δεν τους δωσεις σημασια δεν σε ενοχλουν.Δεν ενοιωσα ανασφαλεια.
Διαβασε αυτα τα θεματα και οτι αποριες εχεις εδω ειμαστε....
http://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικές-Ιστορίες-Ευρώπη.57/?prefix_id=38
http://www.travelstories.gr/community/forums/Ευρώπη.19/?prefix_id=38
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
4.137
Η Βουδαπέστη είναι πολύ ωραίος προορισμός. Σχετικά μικρή για να μπορείς να την χαρείς στις λίγες μέρες που θα μείνεις. Ο Δούναβης και η θέα από την Βούδα δημιουργούν την κατάλληλη ατμόσφαιρα για σκέψη και ανασυγκρότηση (το παθαίνω όταν βλέπω τα πράγματα "αφ' υψηλού" χαχα). Επίσης, καθώς είναι οικονομικός προορισμός θα μπορείς να βρεις καλό ξενοδοχείο σε κεντρικό σημείο σχετικά φθηνά.
Αν θεωρείς ότι η παρέα σου θα αποδειχθεί τροχοπέδη σε αυτά που αναζητάς, τότε θα έλεγα να πας μοναχή σου και να περάσεις τέλεια.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.003
Likes
2.122
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Εννοειται οτι θα περασεις μια χαρα και μονη σου. Η Βουδαπεστη ειναι ησυχη πολη, οτι πρεπει. Καλο σου ταξιδι!
 

emantas

Member
Μηνύματα
30
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια 1015 χιλιομετρα στ
καλώς ήρθες καταρχάς.. το να ταξιδευεις μονός σου είναι μαγεία..εχεις χρονο να σκεφτείς πολλά κ διάφορα.. προσωπικά ταξιδεύω πολυ μονος αν και προτιμώ με παρέα... Οσον αφορα την Βουδαπέστη δεν θα αντιμετωπισεις κανένα πρόβλημα αν κινηθεις οπώς θα έκανες και στην Αθηνα.. επειδή δεν ξέρεις σε ποια μέρη της να φυλαγεσαι καλό είναι να αποφυγεις υπόγειες διαβάσεις βράδυ και σκοτεινά στενά. σε γενικές γραμμές είναι μια ήρεμη ευρωπαϊκή τοποθεσια :) καλά να περάσεις :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.546
Μηνύματα
899.847
Μέλη
39.261
Νεότερο μέλος
geormili

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom