Γερμανία θεσσαλονικη - ντορτμουντ

lazaros86

Member
Μηνύματα
22
Likes
1
εχω κλεισει απο τον σεπτεμβριο εισιτηριο με την easyjet την πτηση θεσσαλονικη ντορτμουντ μετ επιστροφης μολις με 82 ευρω και η ημερομηνια που θα ταξιδεψω ειναι τριτη 7 δεκεμβριου με επιστροφη στις 14. αν γνωριζετε κατι για την περιοχη που αξιζει να επισκεφθω σας παρακαλω ενημερωστε με.
μεχρι στιγμης λεω να παω να δω το ματς ντορτμουντ - βερντερ που ειναι στις 12/12 και σκεφτομαι για αμστερνταμ με τρενο γιατι με πληροφορησαν οτι ειναι κοντα. επιπλεον αν αξιζει να παω βερολινο η αν το διαστημα ειναι μικρο και δεν αξιζει.
ευχαριστω για τον χρονο σας.
 

lazaros86

Member
Μηνύματα
22
Likes
1
θα φτασω τριτη μεσημερι στο ντορτμουντ και θα ερθει ο θειος μου να με παρει απο το αεροδρομιο μιας και μενει εκει εδω και χρονια. επειδη εχω ακουσει οτι δεν εχει τιποτα το ιδιαιτερο η πολη και το αμστερνταμ ειναι κοντα πιστευω αξιζει να παω για ενα διημερο δεν ξερω βεβαια αν αρκει για να το γυρισεις ωστε να δεις ορισμενα πραγματα. θα ηθελα να παω και βερολινο αλλα ειναι μακρια νομιζω και δεν ξερω αν θα γινει το ταξιδει κουραστικο, εχω μια εβδομαδα στην διαθεση μου τη προτεινετε? ευχαριστω
 

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
170
To ίδιο ταξίδι είχα κάνει και γω ακριβώς πριν 4. Απο Θεσσαλονίκη με ίζι. Καθίσαμε μόνο μία μέρα στο Ντορτμουντ και όλες τις υπόλοιπες Ολλανδία. Αν το σκέφτεσαι και συ για Ολλανδία θα πρότεινα να το κάνεις περίπου όπως εγώ. Δυο μέρες δεν αξίζει να αφιερώσεις γιατί πρώτον είναι λίγο για Χόλαντ και δεύτερο θα κάνεις ένα τόσο μεγάλο ταξίδι (αεροπλάνο - τρένο) για να αφιερώσεις 2 μέρες Ολλανδία και 5 Ντόρτμουντ? Το Ντόρτμουντ είναι μια συμπαθητική πόλη αλλά δε θα σου πρότεινα να κάτσεις παραπάνω από μέρα. Το Βερολίνο αστο για άλλη φορά άλλωστε έχει βολικές πτήσεις από Ελλάδα. Επίσης κοντά θα μπορούσες να πας και σε άλλες γερμανικές πόλεις. Σκέψου τι θα ήθελες περισσότερο να δεις χωρίς να χάσει πολύ χρόνο άσκοπα στο Ντορτμουντ.
Αν εν τέλει πας Ολλανδία μπορείς να κλείσεις εισιτήριο τρένου και ον λάιν. Εγώ δεν είχα κλείσει γιατί είχα πρόβλημα με το σύστημα και φοβόμουν κιόλας μη χάσω το τρένο. Το σάιτ για τα τρένα είναι αυτό. bahn.com - your online travel booking tool for rail journeys, holidays, city trips and car rental. Ενημερώσου για τίς ώρες. Είναι πολύ βολικές και έχει μπόλικα. Το λεωφορείο που θα πάρεις από αεροδρόμιο κάνει στάση ακριβώς μπροστά στο σταθμό. Δίπλα στο σταθμό μείναμε Booking.com: hotel NH Dortmund, Dortmund, Germany - 246 Guest reviews. Book your hotel now!. Τεράστια δωμάτια, άριστη τοποθεσία, οικονομικό σχετικά, πολύ βολική τοποθεσία (κέντρο, τρένα, λεωφ. για αεροδρόμια-όλα δίπλα).
 

lazaros86

Member
Μηνύματα
22
Likes
1
ευχαριστώ για την ενημέρωση μόνο που θα έρθει να με πάρει ο θείος μου από το αεροδρόμιο και θα μείνουμε στο σπίτι του , αλλά αν έχεις κανένα καλό ξενοδοχείο για άμστερνταμ θα σου ήμουν υπόχρεος. ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.534
Μηνύματα
899.399
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom