Ιταλία θελω καφε στην ιταλια!

ismini

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
καλησπερα απο μενα !πολυ χαρηκα που βρηκα αυτο το forum,ειναι πολυ ενδιαφερον!
θα θελα να κανω μια πολυ ευκολη ερωτηση και επισης την γνωμη σας!
θελω να κανονισω μια μονοημερη εκδρομη(για καφε που λενε)στην ιταλια,αεροπορικος.
σε ποια περιοχη θα ηταν καλα λοιπον,κοντα η αποσταση αεροδρομειο-κεντρο πολης ή που θα
αξιζε σε μια τετοια βολτα?συγχωρεστεμε για τυχον λαθη,πρωτη φορα γραφω σε foroum!!
σας ευχαριστω πολυ!!:)
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
δεν είναι άσχημη επιλογή για ενα καφέ η ιταλία στις μέρες μας αλλωστε πολλοί το συνηθίζουν..μπορείς να πας εύκολα και φτηνά.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Τι εννοεις για καφε; Ποσες μερες; Αν μιλαμε για μονοημερη τι να πω; Κατσε εδω πηγαινε για καφε στη πλακα και περιμενε μεχρι να μπορεσεις να πας Ιταλια για μερικες μερες κι οχι ωρες.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
καλώς όρισες

με την Aegean μπορείς να "πεταχτείς" Μιλάνο με 88 ευρώ πήγαινε έλα
08:30 ATH – 10:10 MXP
21:10 MXP – 00:40 ATH

ATH=ATHENS
MXP=Malpensa Milano

κι από το αεροδρόμιο, παίρνεις ale retour ticket με το Malpensa Express για Μιλάνο.

capito? ;D
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Τι εννοεις για καφε; Ποσες μερες; Αν μιλαμε για μονοημερη τι να πω; Κατσε εδω πηγαινε για καφε στη πλακα και περιμενε μεχρι να μπορεσεις να πας Ιταλια για μερικες μερες κι οχι ωρες.
γιατί γλυκεία μου? το έχω κάνει 2 φορές αυτό με αεροπλάνο (την μία Βρυξέλλες κι την άλλη Μιλάνο) γιατί έτσι μας βάρεσε με τους συγκάτοικους να πάμε κάπου έξω για καφέ ;Ρ
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
88 ευρω για ενα καφε;;; Πωπω κι εμενα μου φαινονται πολλα τα 7 στη Βουλιαγμενη. Και παλι οσα λεφτα κι να'χεις 88 ευρω χωρις να δεις τιποτα απο μια πολη ειναι απλα βασανιστικο.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.434
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
βίτσια είναι αυτά, πάλι κάλα που έχουμε ryanair ki wizzari ;P
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Πες τα βρε Θανάση...άσε που θα πιεί και original espresso,και όχι νεροζούμια των x ευρώ
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
αν μου περίσευαν και αισθανόμουν και κορεσμένος απο ταξίδια(λεμε τωρα..) μπορει να έδινα τα 88 για να πάω μια μέρα μιλάνο για καφέ και ψώνια κατι αντίστοιχο με κάποιον απο λαμία η πάτρα που έρχεται αθήνα για τον ίδιο λόγο.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
501
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
αθηνα πατρα θες μαζι με διοδια κανα 70αρι+ στο χαλαρο..μαζι με τον καφε και φαγητο παμε κανα 90αρι...κουτσα στραβα 100...Πατρα-αθηνα 2.30 ωρες περιπου...Αθηνα-Μιλανο το ιδιο...do it!
 

ismini

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
γιατι δεν το αξιζω?και ναι θα δωσω 100ευρω για εναν ποιοτικο καφε εκει που τοοσο καιρο θελω παρα 5.50ευρω στο περιστερι με
το παιδακι που βαριεται να σερβιρει..(συγνωμη ξεφυγα)
μιλανο δηλαδη,ε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.536
Μηνύματα
899.479
Μέλη
39.254
Νεότερο μέλος
DimiKl

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom