δαφνη-νεο μελος

daphnet

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπερα σε ολους!

με λενε δαφνη και γυρισα μετα απο αρκετο διαστημα πισω στην ελλαδα πριν εναμισυ χρονο περιπου. επεστρεψα (οπου και ζουσα τα τελευταια χρονια) απο φιλαδελφια (β.αμερικη) με τελευταια σταση εκουαδορ-γκαλαπαγκος. στον ελευθερο χρονο που ειχα ταξιδευα μεσα στην β.αμερικη και κεντρικη, νοτια αμερικη. ταυτοχρονα φωτογραφιζα. ζωντας ηδη ως μονιμος κατοικος στην β.αμερικη και σε συνδιασμο με τα ταξιδια αυτα ενιωσα πιο πολιτης αυτου του κοσμου.γυρνοντας πισω η αισθηση οτι καποιος ‘’εσβησε τα φωτα’’, με εκαναν να βγαλω καποιες απο τις φωτογραφιες που ειχα τραβηξει προς τα εξω (εκθεση φωτογραφιας με εικονες απο αμερικη). επειδη ομως το αποκτημα του να αισθανεσαι μερος ενος μεγαλυτερου απο τον τοπο κατοικιας κοσμου, ειναι ισχυρο, ειναι και κατι το οποιο με καθε τροπο πρεπει κανεις να συνεχισει να το δυναμωνει. προσπαθησα να πεισω αρκετους γνωστους μου για καποιο ταξιδι (χωρις ταξιδιωτικο πρακτορειο...) αλλα φαινεται οτι στην ελλαδα τελικα πρεπει να απευθυνθεις σε πολυ συγκεκριμενο κυκλο πιο ελευθερων ανθρωπων....καποια φιλη μου ανεφερε το συγκεκριμενο σαιτ και για το λογο αυτο γραφτηκα. με ενδιαφερει παρα πολυ να συνεχιζω να ταξιδευω (με ελληνικο αυτη τη φορα κοινωνικο περιγυρο), ειναι μερος της ζωης μου. δε ξερω με ποιο τροπο συζητατε η οργανωνεστε μεταξυ σας για ταξιδια (αμερικη η αφρικη), δηλαδη αν εχετε καποιο χωρο συναντησης κ.τ.λ. θα με ενδιαφερε πραγματικα.

καλο απογευμα σε ολους
δαφνη
δα
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Καλώς ήρθες Δάφνη!!
Πιστεύω ότι σε αυτό το φόρουμ θα βρείς αυτό που ζητάς!
Χαιρόμαστε πολύ να σε έχουμε στη παρέα!!
 

Tzelaledin

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
bucuresti
Ταξίδι-Όνειρο
Ριο
Καλημερα ,ειμαι και εγω νεο μελος οπως η δαφνη.
χαιρεταω ολους τους συνταξιδιωτες.
εχω αρχισει τα ταξιδια και εγω δειλα δειλα τελευταια και με ενδιαφερει η ιδεα να ταξιδεψω με οποιον ενδιαφερεται απο εδω μεσα.
υπαρχει κατι αναλογο στο φορουμ για αυτο το ζητημα,καθως εχει αρκετη πληροφορια και δεν εχω καταφερει να τα ψαξω μεχρι στιγμης.
καποια ιδεα?
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.048
Likes
1.831
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
καλησπερα σε ολους!

με λενε δαφνη και γυρισα μετα απο αρκετο διαστημα πισω στην ελλαδα πριν εναμισυ χρονο περιπου. επεστρεψα (οπου και ζουσα τα τελευταια χρονια) απο φιλαδελφια (β.αμερικη)
:welcome2: Δάφνη και από μένα!
Προσαρμόστηκες υποψιάζομαι στην Ελλάδα, καλή προσαρμογή και εδώ μέσα!


....και με ενδιαφερει η ιδεα να ταξιδεψω με οποιον ενδιαφερεται απο εδω μεσα.
υπαρχει κατι αναλογο στο φορουμ για αυτο το ζητημα,καθως εχει αρκετη πληροφορια και δεν εχω καταφερει να τα ψαξω μεχρι στιγμης.
καποια ιδεα?
Καλώς ήλθες και συ Τzelaledin !
Σιγά βρε παιδί μου... κουλάρισε.....
Φχαριστήσου την κουβεντούλα από δω μέσα και θα βρεις πολλά πράγματα να σε ενδιαφέρουν....
Xαλαρά, χαλαρά ρίξε μια ματιά στο φόρουμ, και θα σου απαντήσεις.......:roll:
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
καλως ορισες και απο μενα!
καλη διαμονη και συμπληρωσε μας και το χαρτης σου μολις τα καταφερεις,αμα θες βοηθεια εδω ειμαστε!
 

Tzelaledin

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
bucuresti
Ταξίδι-Όνειρο
Ριο
καλα σιγα σιγα θα το παω το πραγμα τοτε!!
εχσει αρκετη πληροφορια ,η αληθεια να λεγεται!!
 
Μηνύματα
2.509
Likes
3.270
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλώς ορίσατε Δάφνη και Τzelalendin!καλά ταξίδια σας εύχομαι!
Σχετικά μ αυτό που ρωτάτε και οι δυό σας ..αν υπάρχει χώρος συνάντησης κλπ,όχι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο,αλλά κατά καιρούς διοργανώνονται συγκεντρώσεις μελών σε μεγάλες πόλεις,πρίν το Πάσχα έγινε στην Αθήνα,τώρα νομίζω προγραμματίζεται στην Κρήτη(μήπως έγινε κι όλας)αυτά τα παρακολουθείτε στο"περί του travelstories",εκεί βγαίνουν οι σχετικές ανακοινώσεις...και βέβαια σιγά-σιγά αν μπαίνετε συχνά θά έχετε την ευκαιρία να γνωριστείτε με άτομα...
Καλά να περνάτε λοιπόν!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.549
Μηνύματα
900.628
Μέλη
39.281
Νεότερο μέλος
sylvia216

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom