από κηφισό σε αεροδρόμιο

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Το λεωφορειο που θα πηγαινει στο αεροδρομιο δεν θα πηγαινει μονο αυτους που πετανε για Λονδινο.. θελω να πω, κ το συγκεκριμενο λεωφορειο θα εχει επιβατες, αλλα κ το δικο σου με το οποιο θα φτασεις Αθηνα.. Γενικα ναι, μεινε μεσα στο μπουγιο, μαζι με τους αλλους.. Παντως απο τον χωρο των ΚΤΕΛ δεν βγαινεις καθολου, αυτο να σε καθησυχασει.. Αλλα σε καταλαβαινω απολυτα, ζουγκλα εχουμε καταντησει.. Τελος παντων, καλο ταξιδακι στο λονδινακι!!
Ευχαριστώ για όλα :)
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Κοίτα, για να είσαι περίπου 4 η ώρα τα ξημερώματα στο αεροδρόμιο, σημαίνει ότι πρέπει να πάρεις από τα ΚΤΕΛ, είτε το λεωφορείο των 2.10, είτε των 2.50 (εγώ θα προτιμούσα το πρώτο, για να είμαι πιο σίγουρη). Θα μπορούσες, επίσης, να φτάσεις στα ΚΤΕΛ αρκετά πιο νωρίς και να πάρεις ένα από τα λεωφορεία που φεύγουν γύρω στις 12... Αν και σε αυτήν την περίπτωση θα έχεις μεγάλη αναμονή στο αεροδρόμιο.

Μην ξεχνάς όμως ότι το καλοκαίρι γενικά κυκλοφορεί περισσότερος κόσμος, οπότε σίγουρα δε θα έχει την ερημιά που υπάρχει το χειμώνα.
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλά...να ρωτήσω και κάτι άλλο; Εχει πάντα κίνηση εκεί; Επειδή θα πάω τέλη καλοκαιριού λέω μην είναι άδειος ο χώρος. (κι αν έχετε απορία γιατί ρωτάω από τώρα, είναι γιατί, αν μου πείτε πως είναι επικίνδυνα, θα πρέπει να βγάλω αεροπορικό από τώρα) Και συγγνώμη αν οι ερωτήσεις μου φαίνονται αφελείς αλλά πραγματικά φοβάμαι πολύ.
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μπαχάρι, γράφαμε ταυτόχρονα. Με καθησυχάζεις ακόμη περισσότερο γιατί φοβόμουν πως θα ήταν στα εξοχικά τους :)
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Η κίνηση μετά τις 12 με 12.30 είναι πολύ περιορισμένη, αλλά με τίποτα δε θα μπορούσες να πεις ότι "είναι άδειος ο χώρος". Ο χώρος είναι φωτισμένος και σκέψου ότι εφόσον θα φτάσει λεωφορείο από τη Θεσσαλονίκη σίγουρα θα υπάρχει κόσμος που θα περιμένει να πάρει τους δικούς του. Άρα δεν πρόκειται να είσαι μόνη σου.

Κατά τη γνώμη μου, δεν πρέπει να ανησυχείς τόσο πολύ.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.567
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Mην φοβάσαι καθόλου. Εχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές το λεωφορείο για το αεροδρόμιο στη μέση της νύχτας, γιατί δεν έχει κίνηση και η διαδρομή είναι το πολύ μιά ώρα. Μέσα στό σταθμό υπάρχει ασφάλεια, επιβάτες, οδηγοί και ταξιτζήδες. Δεν χρειάζεται να βγείς από το σταθμό καθόλου. Καλύτερα να περιμένεις εκεί το λεωφορείο και να πας στο αεροδρόμιο.
 

agsta

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Κορέα!
Παιδιά γεια σας και από μένα!
Από ΚΤΕΛ Λιοσίων θέλω να πάω αεροδρόμιο.. κατάλαβα ότι θα πάρω το Χ93 και περίπου κατάλαβα από ποια μεριά είναι η στάση.. αυτό που δεν ξέρω (και που ίσως φανεί αστείο) είναι από που θα κόψω εισιτήριο για το χ93?? Έχει εκεί στη στάση κανένα περίπτερο κάτι??:roll:
Αν ξέρετε κατατοπίστε και εμένα την άσχετη! thanks!!;)
 

JohnyE

Member
Μηνύματα
199
Likes
225
ταξι μεχρι το μετρο του αιγαλεω ισως ειναι καλη λυση. ειναι αρκετα κοντα στα κτελ.

δεν ξερω αν παει λεωφορειο.
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Παιδιά γεια σας και από μένα!
Από ΚΤΕΛ Λιοσίων θέλω να πάω αεροδρόμιο.. κατάλαβα ότι θα πάρω το Χ93 και περίπου κατάλαβα από ποια μεριά είναι η στάση.. αυτό που δεν ξέρω (και που ίσως φανεί αστείο) είναι από που θα κόψω εισιτήριο για το χ93?? Έχει εκεί στη στάση κανένα περίπτερο κάτι??:roll:
Αν ξέρετε κατατοπίστε και εμένα την άσχετη! thanks!!;)
Από τον οδηγό , 5 ?.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.544
Μηνύματα
899.796
Μέλη
39.259
Νεότερο μέλος
diona

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom