Αλόννησος αλοννησος....

thanos75

Member
Μηνύματα
1.461
Likes
3.793
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Η Εταιρεία που έκανε ως πέρυσι τα δρομολόγια,"πήρε το κουβαδάκι της και πήγε σε άλλη παραλία..." (Κυκλάδες) οσωνούπω..
Για Αργοσαρωνικό έχω μάθει ότι προορίζεται το magic που ήταν πέρσι στη γραμμή
 
Μηνύματα
18
Likes
29
Γιαυτό δεν βρήκα τίποτα από αγ. Κωνσταντίνο;;; πωπω και του Βόλου φεύγει πολύ νωρίς...
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.393
Likes
49.516
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Αναζητείται!
@psilos3 διαμονή δαγκωτό Χωρα ε;
Αν το κριτήριο σου είναι η διαμονή σ' ένα πολύ όμορφο χωριό με ωραία θέα, στενάκια κτλ ναι, ωστόσο δεν είναι από τα μεγάλα νησιά και εφόσον υπάρχει μεταφορικό όλα λύνονται. Είναι βέβαια και οικονομικό το θέμα, τουλάχιστον πέρυσι που έψαχνα εγώ στην υψηλή σεζόν οι τιμές στη Χώρα ήταν αρκετά πιο τσουχτερές σε σχέση με τις υπόλοιπες.
Το Πατητήρι δε μ' έψησε καθόλου από την αρχή, όσο και να ήθελα να το δω με συμπάθεια μπήκε κι αυτό στην αγαπημένη μου νησιωτική κατηγορία οικισμών με τίτλο «συγγνώμη που με είδατε».
DSC_0818.JPG
 

EviTan

Member
Μηνύματα
455
Likes
3.658
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Αν το κριτήριο σου είναι η διαμονή σ' ένα πολύ όμορφο χωριό με ωραία θέα, στενάκια κτλ ναι, ωστόσο δεν είναι από τα μεγάλα νησιά και εφόσον υπάρχει μεταφορικό όλα λύνονται. Είναι βέβαια και οικονομικό το θέμα, τουλάχιστον πέρυσι που έψαχνα εγώ στην υψηλή σεζόν οι τιμές στη Χώρα ήταν αρκετά πιο τσουχτερές σε σχέση με τις υπόλοιπες.
Το Πατητήρι δε μ' έψησε καθόλου από την αρχή, όσο και να ήθελα να το δω με συμπάθεια μπήκε κι αυτό στην αγαπημένη μου νησιωτική κατηγορία οικισμών με τίτλο «συγγνώμη που με είδατε»
κάπως έτσι είναι και τώρα με τις τιμές από ότι είδα, λίγα καταλύματα η Χωρα και αρκετά πιο ανεβασμένα... ίσως προς Στενη Βάλα, ή έστω Βότση ώστε να μην μπω μέσα στο Πατητήρι...
εγώ το πρώτο που έψαξα ήταν το camping, μπας και ήταν η πρώτη διαμονή της σεζόν στο μοβ υφασμάτινο σπιτάκι μου... άλλα είδα κακιστες κριτικές οπότε πάω για δωμάτιο...
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.898
Likes
12.804
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
κάπως έτσι είναι και τώρα με τις τιμές από ότι είδα, λίγα καταλύματα η Χωρα και αρκετά πιο ανεβασμένα... ίσως προς Στενη Βάλα, ή έστω Βότση ώστε να μην μπω μέσα στο Πατητήρι...
εγώ το πρώτο που έψαξα ήταν το camping, μπας και ήταν η πρώτη διαμονή της σεζόν στο μοβ υφασμάτινο σπιτάκι μου... άλλα είδα κακιστες κριτικές οπότε πάω για δωμάτιο...
Βότση είχα μείνει παλιά. Δεν είναι φρικτά. Καλύτερα εκεί από Στενή Βάλα για τις μετακινήσεις το βράδυ.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
5.759
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Η ίδια αμαρτωλή ιστορία χρόνια τώρα...
Κάθε φορά τα ίδια, όχι τώρα ανακοινώνεται, όχι τον άλλο μήνα, όχι πιέζει ο δήμαρχος αλλά κυρίως οι νησιώτες, το κλασσικό μπάχαλο που συμβαίνει και δε θα σταματήσει ποτέ με τη σχετική ανοργανωσιά μιας χώρας που κατά τα άλλα είναι τουριστική (γελάει ο κόσμος) μαζί με τα συνηθισμένα αντικρουόμενα συμφέροντα.
Λέγανε ότι θα μπει από του Πνεύματος και μετά, ωστόσο προς το παρόν μόνο στα λόγια είναι όλο αυτό, τουλάχιστον απ' ότι διάβασα εγώ σε ειδησεογραφικά sites αλλά και βάσει εμπειρίας από κάθε χρονιά. Τελευταία στιγμή.
Στις 5 Ιουλίου ξεκινά η ακτοπλοϊκή σύνδεση Θεσσαλονίκη-Σποράδες - Αναλυτικά τα δρομολόγια
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.393
Likes
49.516
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Αναζητείται!
Όντως από σήμερα είναι διαθέσιμα τα δρομολόγια της χειρότερης εταιρείας του Αιγαίου για τις Σποράδες. Τσάμπα πράμα βλέπω πάλι, για παράδειγμα δύο άτομα + αυτοκίνητο 444€ μετ' επιστροφής.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.461
Likes
3.793
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Όντως από σήμερα είναι διαθέσιμα τα δρομολόγια της χειρότερης εταιρείας του Αιγαίου για τις Σποράδες. Τσάμπα πράμα βλέπω πάλι, για παράδειγμα δύο άτομα + αυτοκίνητο 444€ μετ' επιστροφής.
Και το χειρότερο είναι ότι επιδοτείται από το κράτος (δηλαδή από τα λεφτά του Έλληνα φορολογουμενου πολιτη) για να εκτελέσει δρομολόγια από Θεσσαλονίκη από Σποράδες και έχει αυτές τις τιμές!!!!
 
Last edited:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.393
Likes
49.516
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Αναζητείται!
Και το χειρότερο είναι ότι επιδοτείται από το κράτος (δηλαδή από τα λεφτά του Έλληνα φορολογουμενου πολιτη για να εκτελέσει δρομολόγια από Θεσσαλονίκη από Σποράδες και έχει αυτές τις τιμές!!!!
Με απλά λόγια αν τα δύο άτομα θέλουν να κάνουν ένα τετραήμερο στην Αλόννησο και παίρνοντας ως παράδειγμα πως θα βρούν ένα κατάλυμα με 80€ τη βραδιά, θέλουν 800€ μόνο για οδοιπορικά και διαμονή. Φανταστικά, μπορούμε και καλύτερα!
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.461
Likes
3.793
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Όντως από σήμερα είναι διαθέσιμα τα δρομολόγια της χειρότερης εταιρείας του Αιγαίου για τις Σποράδες.
Και μια που την μνημονευσαμε με υπαινιγμούς, να αναφέρω κάπου εδώ ότι ο ιδιοκτήτης της και με τη βουλα από σήμερα ειναι και μεγαλοαθλητικός παραγοντας🙄
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.518
Μηνύματα
898.830
Μέλη
39.239
Νεότερο μέλος
Rosywillrose

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom