Χανιά... ολιγοημερες διακοπές

alma

Member
Μηνύματα
3.997
Likes
16.827
Για μένα πανέμορφη πόλη τα Χανιά αλλά σαν τις μέρες που περάσαμε στα Σφακιά δεν έχει. Εκπληκτικές παραλίες Λουτρό, Γλυκά νερά κλπ, φαράγγι Ίμβρου, ορεινά χωριά, Φραγκοκαστελο....Όποιος μπορεί μην τα χάσει
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
585
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Θα έχω μόνο δύο ολόκληρες μέρες Χανιά. Τη 1η θα πάμε Ελαφονήσι τη δεύτερη σε ποιά παραλία μου προτίνεται να πάω που να έχει σχετικά εύκολη πρόσβαση. Άρχισα να κάνω δεύτερες σκέψεις για τον Μπάλο μιας και φαίνεται να είναι λίγο κουραστική η μετάβαση.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.588
Likes
8.095
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Θα έχω μόνο δύο ολόκληρες μέρες Χανιά. Τη 1η θα πάμε Ελαφονήσι τη δεύτερη σε ποιά παραλία μου προτίνεται να πάω που να έχει σχετικά εύκολη πρόσβαση. Άρχισα να κάνω δεύτερες σκέψεις για τον Μπάλο μιας και φαίνεται να είναι λίγο κουραστική η μετάβαση.
νοτια παλαιοχωρα και σουγια δυτικα φαλασερνα ευκολη προσβαση και στις 3
 

dammys

Member
Μηνύματα
422
Likes
832
Θα έχω μόνο δύο ολόκληρες μέρες Χανιά. Τη 1η θα πάμε Ελαφονήσι τη δεύτερη σε ποιά παραλία μου προτίνεται να πάω που να έχει σχετικά εύκολη πρόσβαση. Άρχισα να κάνω δεύτερες σκέψεις για τον Μπάλο μιας και φαίνεται να είναι λίγο κουραστική η μετάβαση.
Φαλάσερνα αν δεν φυσάει...εναλλακτική Σειτάν λιμάνια...νωρίς...και με προμήθειες..
Πάνε πρώτα ελαφονήσι να δεις διαδρομή΄-κίνηση-χρόνους και αν θέλεις ξαναπάς νότια αλλιώς οι πάνω 2 προτάσεις είναι εναλλακτικές αν δεν θες να ξαναβγεις προς Νότο..
 

hliad1990

Member
Μηνύματα
59
Likes
3
ΘΑ ΉΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΉΘΕΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΚΌΜΗ ΕΝΑ ΤΑΞΊΔΙ. ΘΑ ΠΑΩ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΈΝΕΙΑ ΜΟΥ 4 ΑΤΟΜΑ ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΒΡΕΦΟΣ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ ΓΙΑ 7 ΗΜΕΡΕΣ . ΘΑ ΜΕΊΝΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΊΟ ΣΤΟΝ ΤΑΥΡΩΝΙΤΗ. ΟΤΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΦΑΦΗΤΟ ΒΟΛΤΑ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΑΡΑΑΑΑ ΠΟΛΥ.
 

thanassis33

Member
Μηνύματα
145
Likes
524
ΘΑ ΉΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΉΘΕΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΚΌΜΗ ΕΝΑ ΤΑΞΊΔΙ. ΘΑ ΠΑΩ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΈΝΕΙΑ ΜΟΥ 4 ΑΤΟΜΑ ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΒΡΕΦΟΣ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ ΓΙΑ 7 ΗΜΕΡΕΣ . ΘΑ ΜΕΊΝΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΊΟ ΣΤΟΝ ΤΑΥΡΩΝΙΤΗ. ΟΤΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΦΑΦΗΤΟ ΒΟΛΤΑ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΑΡΑΑΑΑ ΠΟΛΥ.
Μην γράφεις με κεφαλαία γράμματα, είναι σαν να φωνάζεις.
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
504
Likes
1.753
ΘΑ ΉΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΉΘΕΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΚΌΜΗ ΕΝΑ ΤΑΞΊΔΙ. ΘΑ ΠΑΩ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΈΝΕΙΑ ΜΟΥ 4 ΑΤΟΜΑ ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΒΡΕΦΟΣ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ ΓΙΑ 7 ΗΜΕΡΕΣ . ΘΑ ΜΕΊΝΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΊΟ ΣΤΟΝ ΤΑΥΡΩΝΙΤΗ. ΟΤΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΦΑΦΗΤΟ ΒΟΛΤΑ ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΑΡΑΑΑΑ ΠΟΛΥ.
Όσον αφορά τις παραλίες προσέξτε λίγο το καιρό με τα παιδιά αν είστε Ταυρωνιτη , Μαλεμε, Κολυμπαρι ή Πλατάνια. Πολύ πιο βατά για αυτά, επειδή είναι αμμουδιά και ρηχά, είναι η Αγία Μαρίνα προς Χανιά ή ο Δραπανιας πριν το Καστέλι.

Όσον αφορά το που να φάτε υπάρχουν πολλές επιλογές και στο Γερανι και στο Μαλεμε και στο Κολυμπαρι .
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.588
Likes
8.095
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Όσον αφορά τις παραλίες προσέξτε λίγο το καιρό με τα παιδιά αν είστε Ταυρωνιτη , Μαλεμε, Κολυμπαρι ή Πλατάνια. Πολύ πιο βατά για αυτά, επειδή είναι αμμουδιά και ρηχά, είναι η Αγία Μαρίνα προς Χανιά ή ο Δραπανιας πριν το Καστέλι.

Όσον αφορά το που να φάτε υπάρχουν πολλές επιλογές και στο Γερανι και στο Μαλεμε και στο Κολυμπαρι .
Ταυρωνιτης... οι παραλιες με βοτσαλο και πετρα απο ταυρωνιτη κολυμπαρι και Μαλεμε .. Πλατανιας με αμμο αλλα πολυς κοσμος .... καστελι και Νωπηγια Δραπανιας στη Naya beach bar οντως με αμμουδια.. αν εχετε αμαξι μπορειτε φαλασερνα ελαφονησι παλαιοχωρα και Λευκη λιμνη κοντα στη χρυσοσκαλιτισσα.
Φαγητο.. αφρατα στη ταβερνουλα, κολυμπαρι στο παλιο αρχοντικο , πλατανιας στο κυανο, μαλεμε στο κυμα....ολα τα αλλα τουριστοκοφαγητο.......καλα να περασετε
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
585
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Γκαλαπάγκος
Γνωρίζετε παραλίες κοντά στα Χανιά με χαμηλή χρέωση στις ξαπλώστρες?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.197
Μέλη
39.245
Νεότερο μέλος
PachaMama

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom