Τι μπορώ να πάρω στη βαλίτσα;

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Γεια σας.

Εγκαινιάζω αυτή την ενότητα-μήνυμα, αν και αργεί το ταξίδι μου αλλά, τι τα θέλετε, αν δε το ζήσεις πριν, δύσκολο να αρκεστείς σε 5 μερούλες. Οπότε το κάνεις να διαρκεί περισσότερο έτσι συν ότι ξέρω ότι απο'δω και στο εξής μάλλον θα έχω κάτι τέτοιες ερωτήσεις :D
Λοιπόν όποιος έχει την ευγενή καλοσύνη μου απαντάει.
Ερώτηση 1. παλιά θυμάμαι ταξίδεψα αεροπορικώς Αθήνα (νομίζω 2006) και με ανάγκασαν να πετάξω την κρέμα μου :( Επικίνδυνη. Επιτρέπεται μέχρι κάποια μικρή ποσότητα κι αυτή πάλι τη βάζουν σε σακουλάκι. Εκτοτε δεν ξαναταξίδεψα με αεροπλάνο και να έχω και κρεμούλα. Και ρωτάω. Απαγορεύεται να έχουμε στις αποσκευές μας υγρά, όπως γαλάκτωμα και κρέμα προσώπου; Εγώ σκεφτόμουν να πάρω και σαμπουάν μην τρέχω να βρω σουπερμάρκετ και τέτοια. τι θα κάνω δηλαδή; Η θα μείνω χωρίς κρέμα προσώπου και ντεμακιγιάζ (γαλλική λέξη το "ντεμακιγιάζ" Λονδινάκια) ή θα αγοράσω εκεί.
Ερώτηση 2. το πιστολάκι για τα μαλλιά μου είναι μακρινάρι χμμμμ σα δονητής ένα πράμα. :bleh: Αν το δουν και το περάσουν για φονικό όπλο;;; Μη με καθυστερήσουν και χάσω την πτήση! Να μην πάρω πιστολάκι; Η θα έχει το ξενοδοχείο; Εχουν τα ξενοδοχεία στο Λονδίνο πιστολάκια; (ή σεσουάρ γαλλιστί, Λονδινάκια)
Παιδιά, συγγνώμη αν οι ερωτήσεις φαίνονται χαζές αλλά πραγματικά το έχω θέμα. Οι γυναίκες και ειδικά οι μακρυμάλλες θα με νιώσουν φαντάζομαι. Γίνεται να είσαι 5 μέρες χωρίς κρέμα και ντεμακιγιάζ; Δε γίνεται!
Θα χαρώ πολύ να μου απαντήσετε κι ευχαριστώ για την κατανόηση και υπομονή.
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Έχω πεθάνει.

Οι κανονισμοί, βρε, αφορούν τη χειραποσκευή σου!
Βαλε την κρέμα και ο,τι άλλο θέλεις στη βαλίτσα σου και τέλος!
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.281
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
κρεμες και υγρα τα μαζευουν οταν τα εχεις στην αποσκευη χειρος οπως ειπωθηκε...προσοχη και ψαλιδακια για τα νυχια και τετοια.....

στη βαλιτσα δεν εχεις προβλημα ...

θυμηθηκα κατι κουλο.....στο αεροδρομιο στο Δελχι, με σταματουν, ανοιγουν το νεσεσερ, παιρνουν ενα μικροσκοπικο ψαλιδακι νυχιων και μου αφηνουν ενα κοπιδι δεκα εκατοστων που βρισκοταν ακριβως διπλα!!!!
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
χιχι!και εμενα μ'αρεσαν οι ερωτησουλες σου;)και ειδικα οπως τις εθετες!!

και καλα ολα τα αλλα , αλλα γιατι να μην εχουν πιστολακια στο λονδινο;εδω εχουν τα ξενοδοχεια της ελλαδος!χαχααχ!

καλο σου ταξιδι!!!:)
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ααα απαντήσατε κιόλας! Τέλεια! Λοιπόν με καθησυχάσατε. Ηρέμησα ως προς αυτό Μερσί! :)
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
κρεμες και υγρα τα μαζευουν οταν τα εχεις στην αποσκευη χειρος οπως ειπωθηκε...προσοχη και ψαλιδακια για τα νυχια και τετοια.....

στη βαλιτσα δεν εχεις προβλημα ...

θυμηθηκα κατι κουλο.....στο αεροδρομιο στο Δελχι, με σταματουν, ανοιγουν το νεσεσερ, παιρνουν ενα μικροσκοπικο ψαλιδακι νυχιων και μου αφηνουν ενα κοπιδι δεκα εκατοστων που βρισκοταν ακριβως διπλα!!!!
Πςςςς σαϊνια!!!!

Μπιστολάκι -Δονητής ???? μπορεις να μας το περιγράψεις αυτό
Χαχαχα είναι κυλινδρικό και πλαστικό απ'έξω, 20 εκ μήκος χωρίς το εξάρτημα για μπούκλες και άλλα 15 εκ μαζί με το εξάρτημα. Σου κάνει η περιγραφή ή να προχωρήσω και σ'άλλες λεπτομέρειες; :bleh:
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
874
Likes
894
Επισης η μεταφορα υγρων στην χειραποσκευη επιτρεπεται εαν η συσκευασια ειναι μικροτερη/ιση των 100 ml (ή 150 δεν θυμαμαι)
Οποτε μπορεις απλα να "μεταγγισεις" εκ των προτερων οποιο υγρο χρειαζεσαι σε μια τετοια συσκευασια κ ολα ok!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.500
Χαχαχα είναι κυλινδρικό και πλαστικό απ'έξω, 20 εκ μήκος χωρίς το εξάρτημα για μπούκλες και άλλα 15 εκ μαζί με το εξάρτημα. Σου κάνει η περιγραφή ή να προχωρήσω και σ'άλλες λεπτομέρειες; :bleh:

Μην σταματάς δώσε δώσε !!!!!!!!!!!!!:haha::haha::haha:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
To πιστολακι-δονητης που περιγραφεις το παιρνω εδω και χρονια στα ταξιδια μου σε χειραποσκευη και δεν εχει δημιουργησει κανενα προβλημα.
Ακομα και σε χωρες με αυστηρο background βλεπε Ισραηλ , Συρια, Λιβανος
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Να στε καλα βρε κοπελιες. Γελασε λιγο το χειλακι μας εποχη που ειναι.

Ετσι για να γελασουμε κι αλλο, να προσθεσω σχετικα με το ποστ της mfish οτι πριν μερικα χρονια φιλος που εργαζοταν στη Delta στη βαση της Αθηνας (πριν την κλεισουν) οτι ενω εψαχναν οι σεκιουριταδες αν ειχες νυχοκοπτη, στη πτηση της Delta σερβιρανε στην Α' θεση μπριζολα συνοδευομενη απο ειδικο μαχαιρι για να την κοβεις (μεταλλικο μηκους περιπου 20cm με ξηλινη λαβη)!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.532
Μηνύματα
899.360
Μέλη
39.249
Νεότερο μέλος
asmod1062

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom