Ιταλία Τι θα προτείνατε? Ταξιδι στην Ιταλια.

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.284
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Μ αρεσει που του προτεινεις πιο χαλαρο προγραμμα και τον εχεις γυρισει τη μιση ιταλια..ετσι διακτινιζεσαι μονο,αλλοιως δεν βγαινει..
 

giorgoStar

Member
Μηνύματα
50
Likes
316
Επόμενο Ταξίδι
Ανδαλουσία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Είπα, αν το θελουν πιο βαρβάτο. Βγαίνει, είναι δοκιμασμένο :) . Διαφορετικά κρατάει το χαλαρό, που ήδη υπολογίζει.
 

panos444

Member
Μηνύματα
37
Likes
19
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις.

Δεν έχω πρόβλημα να πιεστώ χρονικά ώστε να δω κάτι καινούργιο, ίσα ίσα! Οι ιδέες τύπου Σιέννα - Μπολόνια με βοηθούν πραγματικά και είναι πράγματα που δεν είχα στο νού μου. Η αλήθεια είναι πως σήμερα που αφιέρωσα ένα τρίωρο ψάξιμο για Ρώμη διαπίστωσα πως οι 5 μέρες (4 βράδια) είναι υπερβολή. Οπότε σκέφτομαι να χωρέσω και κάτι ακόμη. Επίσης, την τελευταία μέρα πετάω από Μιλάνο στις 3 το μεσημέρι οπότε λογικά κάτι θα προλάβω να χώσω και σε εκείνο το πρωινό.

Κατά τη γνώμη σας, θα προλάβω σε μία γεμάτη μέρα στο Μιλάνο (εάν φτάσω κατά τις 11 π.μ.) και την επόμενη μέρα το πρωί διαθέτοντας ένα 5ωρο, να δω τα σημαντικότερα; Ρωτάω προκειμένου να μειώσω και τα βράδια στο Μιλάνο!
 

kokoui

Member
Μηνύματα
376
Likes
495
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Μάης μήνας προτείνω ανεπιφύλακτα να πάρεις αμάξι. 2 μέρες ρωμη και μετά συνδυάζεις τις υπόλοιπες φλωρεντια Τοσκάνη γενικά και cinque terre στο δρόμο για μιλανο. Ρωμη και μιλανο μπορείς να πας άνετα και άλλη φορά με διάφορες προσφορές που προκύπτουν ανα τακτά διαστήματα, αλλά αυτή την εποχή που οργιάζει η φύση είναι έγκλημα να χάσεις Τοσκάνη.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.284
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Τωρα αυτο που καποιος λεει ΔΕΝ παιζει αμαξι για τον αλφα λογο κι εμεις λεμε μα παρε αμαξι γιατι ειναι καλλιτερα,ειλικρινα με ξεπερναει.
Δεν λεω πως δεν ειναι καλλιτερο αλλα ας ακουμε τι θελει οποιος ζηταει γνωμες..
 

paxinos

Member
Μηνύματα
166
Likes
151
Επόμενο Ταξίδι
Μπρυζ - Βρυξελλες
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Καλησπερα και απο εμενα και χρονια πολλα .. η αναλογια ειναι καλη αν και ουτε για την Ρωμη δεν σου φτανουν οι 4 μερες ουτε βεβαια οι 3 για Τοσκανη που κατα την γνωμη μου η Ανοιξη ειναι η καλυτερη εποχη για να πας .. απο εκει και περα εγω τις υπολοιπες 2 μερες θα πηγαινα Βερονα και λιμνη Γκαρντα και οχι Μιλανο.. η Βενετι οπως εχω πει ξανα πολλες φορες ειναι εξωπραγματικη αλλα και πανακριβη .. επισης νομιζω οτι πιο φτηνα θα σου ερθει να νοικιασεις αυτοκινητο και να μην κυκλοφορεις με τρενο ..!!
 

panos444

Member
Μηνύματα
37
Likes
19
Είμαστε και οι δύο νέοι οδηγοί οπότε για αυτό θα αποφύγουμε την επιλογή του αυτοκινήτου!
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.284
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Αντε παλι,νοικιασε αυτοκινητο οταν ο αλλος λεει δε θελει...να δουμε ποσοι ακομα θα το προτεινουν...
 

kokoui

Member
Μηνύματα
376
Likes
495
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Καλά ντε μην κανεις έτσι, την άποψη μας ζητά ο άνθρωπος δεν τον υποχρεώσαμε. Έτσι και αλλιώς αυτό που προτείναμε μπορεί να το κάνει και με ΜΜΜ
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.465
Likes
9.425
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αντε παλι,νοικιασε αυτοκινητο οταν ο αλλος λεει δε θελει...να δουμε ποσοι ακομα θα το προτεινουν...
Η πλακα ειναι οτι οχι μονο ειπε χωρις ΙΧ, αλλα φτανει κ αναχωρει απο διαφορετικα αεροδρομια...δηλ εξ ορισμού μια πανακριβη ενοικιαση..κ μαλιστα με διαμονη σε μεγαλες πολεις με κλειστα στα ΙΧ κεντρα για να καθεται το ΙΧ κ να πληρωνει τα παρκιν..
Δηλ εγω προτεινω ενοικιαση ΙΧ με οδηγο για ολες τις μερες να ξενοιασει...
 

kokoui

Member
Μηνύματα
376
Likes
495
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Η «εξ ορισμού πανάκριβη ενοικίαση» ξεκινα από €150, που είναι και η πιο πιθανή επιλογή όταν μιλάμε για δυο άτομα.
Οι μεγάλες πόλεις με «κλειστά στα ιχ κέντρα», αν πούμε για παράδειγμα την φλωρεντια, βρίσκεις αξιοπρεπέστατο ξενοδοχείο με δικό του πάρκινγκ με όχι περισσότερο από 5 λεπτά περπάτημα από το κέντρο.
Και δεν είναι πλάκα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.465
Likes
9.425
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Η «εξ ορισμού πανάκριβη ενοικίαση» ξεκινα από €150, που είναι και η πιο πιθανή επιλογή όταν μιλάμε για δυο άτομα.
Οι μεγάλες πόλεις με «κλειστά στα ιχ κέντρα», αν πούμε για παράδειγμα την φλωρεντια, βρίσκεις αξιοπρεπέστατο ξενοδοχείο με δικό του πάρκινγκ με όχι περισσότερο από 5 λεπτά περπάτημα από το κέντρο.
Και δεν είναι πλάκα.
δε λες για Ρωμη, Μιλανο για παρκιν τπτ.. κανουμε μια αχρηστη συζητηση. αλλα αφου συνεχιζεις μας λες απο που προκυπτει το νουμερο που λες? 150 για 10 μερες με παραλαβη Ρωμη κ παραδοση Μιλανο ειναι ευκαιρια..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.529
Μηνύματα
899.275
Μέλη
39.248
Νεότερο μέλος
Georgetsn

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom